Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

    Честита придобивка. Със здраве да го караш!

    Люлеенето е направо отврат. В началото и аз се кефех на меката возия, но след всеки изминал ден осъзнавам всичките минуси покрай нея. Извън пътя е направо нетърпимо.
    Фаровете са добри, защото са европейската версия със стъкло. И моите светят добре.
    Двигателят и автоматикът са страшен кеф, спор няма.

    Стабилност това чудо няма. Комбинацията от зависимо окачване, тежките мостове, високият център на тежестта и цялостно остарялата концепция на самото окачване обричат гранда в това отношение.

    Амортисьорите трябва да смениш със сигурност. Търси monotube , high pressure gas charged. Разгледай някой каталог на популярна марка амортисьори и търси за ZJ кои номера дават за предни и задни комплекти.
    Другото, което може да направиш, за да стегнеш возията е да смениш всички гумени тампони и втулки с полиуретанови такива. Голяма част от люлеенето идва от старите и меки гумени тампони.
    Колкото до пружините не съм попадал на вариант за стягане на возията различен от лифтване.
    Последно редактирано от verter; 20-07-14, 07:05.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

    Коментар


    • #32
      От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

      Благодаря за пожеланията

      Все пак твоята тема за 5.9-ка наклони везните пред дилемата Японец<>Американец .
      Хахах извън пътя направо е нереално , возих го бащата през сукаците и реката в Костинброд и само подскачаше като пингпонг топка (не слага колана заради операция). Питах го няколко пъти как е, а той явно ме поизлъга че няма проблем беше позеленял .

      Мнение за KYB ? Прегледах опцийте преди да го взема, в БГ на добра цена има KYB и Монро. От KYB на другите ми коли съм много приятно изненадан, как ще се отразят на Гранда незнам.
      Jeep ZJ 5.9

      Коментар


      • #33
        От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

        Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
        ... Стабилност това чудо няма. Комбинацията от зависимо окачване, тежките мостове, високият център на тежестта и цялостно остарялата концепция на самото окачване обричат гранда в това отношение. ...
        Не е като да няма други джипки с цели мостове и още по-висок център на тежестта, ама нещо толкова люлеещо се (при нормално състояние на окачването) поне аз не съм срещал.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

          Супер е джипа, пожелавам ти много да те радва!
          Относно люлеенето- няма джип, който да не се клатушка, едни много, други по-малко, но всички се люлеят.
          Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
          Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

          Коментар


          • #35
            От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

            Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
            Супер е джипа, пожелавам ти много да те радва!
            Относно люлеенето- няма джип, който да не се клатушка, едни много, други по-малко, но всички се люлеят.
            Люлеят се, ама не е лошо да се мине на една клатачка за амове. Всичко ще си кажат.

            Коментар


            • #36
              От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

              Няколко въпроса изникват в процеса на експлоатация .

              1. Относно маслата за обслужване попаднах на ato24 в Германия, цените са разумни и при поръчка на всички течности доставката е безплатна, някой да е поръчвал от там? Да не се окаже че техния Мопар го налива Али в мазето хахха .
              2. Къде в София има точен стенд да си тествам амовете както каза колегата?
              3. Накладките са ми за смяна, дисковете са учудващо прави и още има бая живот в тях. Каква марка накладки да взема от наличните в БГ?
              4. Има ли смисъл от иридиеви свещи на този мотор? Повечето БМВ-та съм карал с такива и съм доволен, но чета в чуждите форуми, че най добре се държал с обикновенни свещи. Също ненамерих точна информация колко мм е разстоянието до електрода. Моля който има наблюдения върху конкретна марка да сподели.

              За момента, термостат водна помпа няма да пипам, няма течове и температурата не се вдига над 97-100 градуса (както по уред така и по живи данни) . За Антифриз на всичко сипвам по стандарта G12++ без никакви добавки.
              Jeep ZJ 5.9

              Коментар


              • #37
                От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                Първоначално публикуван от бубата Преглед на мнение
                1. Относно маслата за обслужване попаднах на ato24 в Германия,
                2. Къде в София има точен стенд да си тествам амовете както каза колегата?
                3. Накладките са ми за смяна, дисковете са учудващо прави и още има бая живот в тях. Каква марка накладки да взема от наличните в БГ?
                4. Има ли смисъл от иридиеви свещи на този мотор?
                Т.1 В Бг-то има достатъчно марки и модели масла, но ако те влече....
                т.2 Имаше в Д и Н след подуенския мост, (звънни да обяснявам)
                т3. niki p
                т.4 мотора е достатъчно "всеяден"

                .....абе карай е поне 5000 км. и после я човъркай, колица си е хубавица и така, не видях нищо фрапиращо за правене освен ЛСД-то.....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #38
                  От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                  За разнообразието в БГ си прав така е, просто много се екстраполира ,че маслото трябва да е единственно и само Мопар АТФ+4 а всъщност списъка с одобрени производители е доста по голям .

                  О карам си с голям кеф , онзи ден минах даже един липсващ път отдругата страна на реката при Вас . В този ред на мисли, имали проблем с газене във вода до и над врати за раздатки, дифове и тн? Не говоря за киснене а за бързичко преминаване.
                  Jeep ZJ 5.9

                  Коментар


                  • #39
                    От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                    Първоначално публикуван от бубата Преглед на мнение
                    Мнение за KYB ?
                    Gas-a-Just

                    Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
                    Относно люлеенето- няма джип, който да не се клатушка, едни много, други по-малко, но всички се люлеят.
                    Това нещо няма ли стабилизиращи щанги?
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #40
                      От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                      Първоначално публикуван от бубата Преглед на мнение
                      Не говоря за киснене а за бързичко преминаване.
                      Не би трябвало да има.

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      Това нещо няма ли стабилизиращи щанги?
                      Има, но конкретната бройка си вози стандартно, не е "дефектна". То си е направено заводски да вози меко (да люлее). Трябва да се свикне....иначе "Гоуф ГиТиИ РК-ба'ма@та"
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                        аз свикнах с люлянето, особено ако няма много хора в купето; бил съм на стенд в Д и Н (както писа дедо Влади) с друга кола, но по принцип ZJ/ZG ги има в различни окомплектовки на амортисьори/пружини, малко инфо тука:

                        http://www.kevinsoffroad.com/techart...coupgrade.html

                        http://www.fourwheeler.com/project-v...ily-driven-zj/
                        ZJ 5.9 (x3.5)

                        Коментар


                        • #42
                          От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                          Днес смених почти всички течности . След наливане на 75В140 Castrol задните гуми вече се движат самостоятелно и не приплъзват при маневри на място . Добавка за ЛСД намерих само в Скорпион, а при 40лв. флакона сметнах да пробвам само с Кастрола който принципно е за ЛСД и ефекта е положителен. ЛСД-то не ми се стори много живо, но е възможно и сръвнителния ми тест спрямо БМВ да се държи различно не съм сигурен . В предния отворен диф сипах същото, на консистенция и миризма старото по прилича на 75В90 да е било, това си е чисто субективно наблюдение .
                          Някой сменял ли е фрикциони на такъв диференциал?
                          Jeep ZJ 5.9

                          Коментар


                          • #43
                            От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                            сори за спама, ама някой да е забелязал метеоритен дъжд над софия нощес, че мойта колица имаше следния белег на предния капак тая сутрин

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0266_1.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5600807

                            подозирам, че е останало само това от него след изгаряне в атмосферата

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0267_1.jpg
Прегледи:1
Размер:262.1 КБ
ID:5600808
                            ZJ 5.9 (x3.5)

                            Коментар


                            • #44
                              От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                              Първоначално публикуван от nick1 Преглед на мнение
                              сори за спама, ама някой да е забелязал метеоритен дъжд над софия нощес, че мойта колица имаше следния белег на предния капак тая сутрин
                              Ела да му хвърля едно око, може и да го закърпим.....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #45
                                От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                                Леле ужас, направо нямам думи . Това ще да е било от високо да скъса така капака
                                Jeep ZJ 5.9

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X