Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота РАВ 4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тойота РАВ 4

    Уважеами колеги,
    търся информация от лични впечатления за Тойота РАВ 4,дълга база, дизелов мотор,евентуално автоматик,с първа регистрация някъде 2006-2007-2008 год. До сега не съм имал джип но сега обмислям дали да си купя точно такъв.Ще ми бъда полезно всяко мнение и всякакви подробности за модела,включително и каква мощност на двигателя ще е достатъчно добра,като се има в пред вид че ще се кара предимно по шосе, с редки вероятности за офф роуд, но пак само за придвижване,без претенции за екстремни терени и усещания.Просто най-вече ме интересува съотношението практичност-възможности-цена, цените на частите ако се наложи ремонт евентуално,разход на гориво,здравина.Ще го ползвам за семеен автомобил при по-дълги пътувания/двама възрастни и две деца/ и ще ходя всеки ден на работа с него.Предварително благодаря на всички за вниманието.Чакам с нетърпение мнения.

  • #2
    От: Тойота РАВ 4

    Добър избор! Имам го от няколко месеца и го карам в Германия и Австрия. Моя е 2.2 Dcat - 177 коня. 2008-а, 6 скорости, на 130 000 км. 2-ри собственик съм. Взех го от дилър на Тойота, с гаранция, минал съм вече 3-4000 км. Никакъв проблем!
    Много приятно съм изненадан от машината! Добро изпълнение, японска сглобка. Няма хлоп, няма троп.
    Имал съм няколко джипа преди, но този е с най-нисък разход (под 8 л!!!) и оптимално съотношение качество-цена.
    Удобен, динамичен, достатъчно пространство, перфектен темпомат и климатик... въобще само + ве.
    Успех в избора и пиши в темата.

    Коментар


    • #3
      От: Тойота РАВ 4

      Много благодаря за отговора колега!Описаното от теб напълно отговаря на това, което търся!

      Коментар


      • #4
        От: Тойота РАВ 4

        Колега,има полезна информация за разликите между двигателите D4D(136 к.с.) и DCAT(177 к.с.). По-слабия,според мен,се справя достатъчно добре с автомобила.При по-мощния,цените за подмяна на някой неща от горивната система не са особено "приятни". Съединителя и при двата варианта трябва да се провери добре при покупката,защото "зацепва" малко специфично и е възможно автомобила да е каран често на "полусъединител",т.е. да се наложи подмяната му.

        Коментар


        • #5
          От: Тойота РАВ 4

          във форума има писано тук:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=174629
          и тук:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=182005

          обърни внимание на разликите м/у d4d и Dcat
          d4d има мисля и 150 к.с. поне новите са толкова... но от коя година са точно, трябва да се провери

          P.S. и истинските км. на дизел са средно 15-20 000 км на година - иначе заради по-високия данък няма смисъл и не се компенсира чак толкова от по-ниската цена (1,27 - 1,34 Е) в сравнениe с бензина(1,52-1,56 Е) прим. до 10 000 км.
          друго което има значение е качеството на БГ нафтата - дали и доколко двете модификации се влияят...
          аз такъв проблем нямам и/или не ми се влизаше във филми с LPG в последствие тук - за бензина.
          Последно редактирано от ivied; 15-07-14, 19:29. Причина: P.S.

          Коментар


          • #6
            От: Тойота РАВ 4

            RAV 4 D4D купена нова декември 2006 година с 2,2 литра дизелов двигател 136 коня. Няма автоматик за дизеловите двигатели от тези години. Автоматици от тези години имат само бензиновите двигатели, но те не са 2,2 литрови и не са 136 коня. Колата е със 6 скорости. Разход 6-7/100 смесен цикъл, даже 7/100 и повече разход е по-скоро изключение. За тези години съм и навъртял, около 140 000 км. В последно време я карам доста по-малко, защото имам и друга по-малка кола. Части не съм купувал, щото не се е налагало, така че не знам какви им са цените. Карам я и по черно, но рядко и не някакви сериозни офроуди. Колата е добра и безаварийна, както всяка Тойота. Викали са ме на три сервизни акции в сервиза, нещо за кормилната рейка, за някакви подложни шайби, и за апаратите за свалянето, и вдигането на стъклата. Какво са правили и подменяли не знам, но колата не е била счупена преди това. Пари за тези сервизни акции не са ми взимали. Маслото което се сипва в двигателя е 5W30 пълна синтетика през 15000 км се сменя. Случвало се е да доливам масло по 200-300 грама, когато наближи времето му за смяна, но още преди да е направила километрите за това, но се е случвало и да не се налага да доливам от смяна до смяна, така че не мога да твърдя със сигурност, че гори масло. Останалото е нафта и каране.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: Тойота РАВ 4

              Сега се сетих, че преди две години сменях тампоните на стабилизиращите щанги, защото бяха започнали да потропват. Колата тогава беше някъде към 110 000 км. Предните тампони бяха към 60 лева единият, а задните към 40 лева единият. Цялата работа материали и труд излезе малко над 200 лева и към два часа в специализиран сервиз на Тойота.
              Тази кола е с предно предаване, като 4х4 се включва с бутон на таблото. В режим 4х4 се движи с помощта на халдекс съединител, като този режим се изключва автоматично щом вдигнеш над 40 км/час. Усещането от този съединител е малко странно. Не казвам, че е добър, или лош съединителя, а просто, че това е колата с най-странният съединител, която някога съм карал.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: Тойота РАВ 4

                че кво му е на съединителя бе, Владич?

                Коментар


                • #9
                  От: Тойота РАВ 4

                  Ами аз съм сменил много различни марки и модели коли, но това е колата с най-странният съединител, която някога съм карал. Има доста голям ход педала, но въпреки това не можеш да държиш колата на полусъединител. Включва и изключва изведнъж малко изненадващо... Може би това е свързано с факта, че когато палиш двигателя, за да потеглиш колата задължително е в режим 4х4 без да си натискал копчето за това. С потеглянето индикацията за режим 4х4 на таблото изгасва и се минава автоматично на предно предаване. И вече, ако искаш да продължиш да караш с 4х4 трябва да натиснеш бутона на таблото за този режим, който пак изключва автоматично щом вдигнеш над 40 км/час... Не знам как да го обясня по-ясно, за да предам по-точно усещанията си от този съединител, но иначе той си работи и си върши работата перфектно.
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 17-07-14, 06:39.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тойота РАВ 4

                    Благодаря на всички колеги, писали по темата до момента!Мнението ми да си купя такъв джип се затвърждава!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тойота РАВ 4

                      е, тук, хардлайнерите не му викат джип, а повдигната кола... и от сорта ама хич да не ти пука... то колко ли марки и модели джипове останаха въобще (малко)... и кво да правим като не щем разни ръждясали таралясници... SUV -вете си увеличават нишата и тва си е... щото за целта си, за перфектни... и някои от тях за цената си - още повече

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тойота РАВ 4

                        Имах 2007 чисто нов 2.0 бензин от тм ауто, уж 150 коня, но не знам къде бяха. За такъв автомобил, само дизел заради въртяшият момент на ниски обороти или голям обем и мултипликатор. Возията е каруца, особено на задната седалка. Ненатоварена отзад просто не се седи, в сравнение с която и да е кола. Като качество няма проблени, май са сглобени в Япония. С добри гуми стига навсякъсе по нормални пътуща. Дори дъроах дявола за опашката и в дълбок пясъкбв Гърция нямах проблеми с стоковите гуми. Накратко, дизел и хубави гуми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тойота РАВ 4

                          Уважеами колеги,
                          Още веднъж благодаря на всички,които писаха по темата.Искам да ви споделя, че вече си купих Toyota RAV 4, D-CAT, 177 коня,дизел,произведен декември 2006 год.,двигателя е с верига,с всички екстри за модела, без навигация.За сега съм минал с него към 200 км. и няма проблеми,освен едно трептене във волана, което се получава след като вдигне над 120 км/ч.Предстои тази седмица да го обслужа в сервиз на Тойота в гр.София и пак там да му направят пълна дигностика,да видим какво ще излезе.Аз вече съм го платил де ама поне да си знам какво има да правя.Вие какво ще кажете на трептенето,дали се дължи само на недобре балансирани гуми или може и да и нещо друго?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тойота РАВ 4

                            Честито,колега!Да те слуша много Равчето,а и ти да се грижиш за него.Относно трептенето,ако не е удрян,най-вероятно е дебаланс на гума,но ако има удар може и крива полуоска и други гадории да има.
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тойота РАВ 4

                              Честито много да те радва.И да и даваш много газ ,че дпф-филтъра не търпи пенсионерско каране протестира.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X