Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота РАВ 4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тойота РАВ 4

    Привет на всички!
    Продължавам темата за моята Тойота РАВ 4 - след малко повече от 2 години се освободих от тази кола с облекчение!Освен това, което съм описал в предните постове искам да ви кажа, че не искам и да чуя за дизелов мотор, особено пък на Тойота.За времете през което беше моя, почти през месец ми правеше някакви проблеми-ту гасне на празен ход по кръстовищата, ту губи мощност, ту "придърпва" и увеличава шума от двигателя.Веднъж влязох в авариен режим около Бургас заради замърсен егр-филтър и ходих да ми го чистят екстрено в ТМ Ауто Бургас.Цялата работа продължи около час, дадох 86 лв. и се оправи.Но ми казаха че този фълтър можел да се чисти няколко пъти и след това-нов, а той бил бая цифра.С крайно внимание гледах откъде зареждам нафта-изредих ги всичките вериги, като слагах добавки постоянно-един път добавка за чистене на дюзите, следващото пълнене на резервоара - пак добавка ама за ДПФ - филтъра, щото я карах доста градско в София.Нафта ми гореше на градско 10,5 л./100 км., много рядко съм падал под 9 л./100 км. извън градско.Вярно, когато върви - върви като луда, удоволствие е да я караш,ама всеки път да тръжваш със страх...не си е работа казвам ви!За тези 2 години два пъти сменях горивен филтър, след такива неприятни "усещания" по кръстовищата, а веднъж като тръгвах сутринта на работа директно ми сватнаха всички лампи, барабар с тази на зареждането на акумулатора, та добре че беше нов/акумулатора/ и стигнах до ТМ Ауто Изток без да спре окончателно по пътя.Там се оказа че алтернатора и приключил курса, свалиха го, закараха го в някакъв друг сервиз, след два дена си взех колата и оставих общо 370 лв.-ремонт на алтернатора + монтаж и демонтаж.Последно преди 3 седмици светнаха пак лампите- този път за проблем в спирчаната система.Пак отидох в ТМ Ауто - оказа се стоп-машинка, която давала грешкТрябвало да се смени и ако пак светнат лампите - трябвало да се сменя целия компютър на джипа който бил няколко хилядарки...Писна ми и я продадох...на загуба разбира се.Сегъ си търся друг джип...Не че знам какъв точно да е ама поне категорично ще е газ/бензин!Тези коли може и да са хубави но моята не се оказа такава...или поне са хубави ама да се карат извън България с други горива!Това е,ако съм бил полезен на някой с тази информация, ще се радвам.

    Коментар


    • #32
      От: Тойота РАВ 4

      Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
      Привет на всички!
      Продължавам темата за моята Тойота РАВ 4 - след малко повече от 2 години се освободих от тази кола с облекчение!Освен това, което съм описал в предните постове искам да ви кажа, че не искам и да чуя за дизелов мотор, особено пък на Тойота.За времете през което беше моя, почти през месец ми правеше някакви проблеми-ту гасне на празен ход по кръстовищата, ту губи мощност, ту "придърпва" и увеличава шума от двигателя.Веднъж влязох в авариен режим около Бургас заради замърсен егр-филтър и ходих да ми го чистят екстрено в ТМ Ауто Бургас.Цялата работа продължи около час, дадох 86 лв. и се оправи.Но ми казаха че този фълтър можел да се чисти няколко пъти и след това-нов, а той бил бая цифра.С крайно внимание гледах откъде зареждам нафта-изредих ги всичките вериги, като слагах добавки постоянно-един път добавка за чистене на дюзите, следващото пълнене на резервоара - пак добавка ама за ДПФ - филтъра, щото я карах доста градско в София.Нафта ми гореше на градско 10,5 л./100 км., много рядко съм падал под 9 л./100 км. извън градско.Вярно, когато върви - върви като луда, удоволствие е да я караш,ама всеки път да тръжваш със страх...не си е работа казвам ви!За тези 2 години два пъти сменях горивен филтър, след такива неприятни "усещания" по кръстовищата, а веднъж като тръгвах сутринта на работа директно ми сватнаха всички лампи, барабар с тази на зареждането на акумулатора, та добре че беше нов/акумулатора/ и стигнах до ТМ Ауто Изток без да спре окончателно по пътя.Там се оказа че алтернатора и приключил курса, свалиха го, закараха го в някакъв друг сервиз, след два дена си взех колата и оставих общо 370 лв.-ремонт на алтернатора + монтаж и демонтаж.Последно преди 3 седмици светнаха пак лампите- този път за проблем в спирчаната система.Пак отидох в ТМ Ауто - оказа се стоп-машинка, която давала грешкТрябвало да се смени и ако пак светнат лампите - трябвало да се сменя целия компютър на джипа който бил няколко хилядарки...Писна ми и я продадох...на загуба разбира се.Сегъ си търся друг джип...Не че знам какъв точно да е ама поне категорично ще е газ/бензин!Тези коли може и да са хубави но моята не се оказа такава...или поне са хубави ама да се карат извън България с други горива!Това е,ако съм бил полезен на някой с тази информация, ще се радвам.
      Най-искренно те приведствам с добре дошъл на борда!
      Следващата стъпка, ако искаш да я пропуснеш, направо минавай на голям бензин с газ!
      What happens in my garage stays in my garage.

      Коментар


      • #33
        От: Тойота РАВ 4

        Не може така да се плюят дизеловите автомобили.Имал съм много бензинови,но когато вземах дизел-без да имам никакъв опит (избирах го със жената!" се убедих,че съм карал "запалки",както казват руснаците.Пали от раз,не играят обороти,не гасне на кръстовища,всеяден-не различава бензиностанциите.Това мнение е за настоящият ми автомобил.Дали аз съм имал "късмет" или колега е налетял на някой "нововнос" никой не може да гарантира.То като му се предложи бензин сигурно ще цъфне и върже.

        Коментар


        • #34
          От: Тойота РАВ 4

          Точно това смятам да направя - Субаро Трибека B9.Предстои ми в близките дни да си купя един такъв екземпляр,все оше го избирам кой точно да е

          Коментар


          • #35
            От: Тойота РАВ 4

            Зависи за кои дизелови автомобили!Жена ми кара Фолксваген Голф 4 1.9TDI,90 к.с., с чип тунинг на 116 к.с., 2000 год., която преди това беше нашата семейна кола-за нея важи всичко казано от теб.Благодарения на този Голф успявахме да се придвижваме из София и извън нея когато уж модерния ни и съвременен джип Тойта РАВ 4, когото купихме точно за по-ново и по-проходимо семейно возило, висеше в ТМ Ауто.А вярвайте ми с голяма любов я купих тази джипка,с голямо удоволствие я карах/когато беше наред/ и съм се грижил за нея като за малко дете.Точно затова си трошах парите и в оторизирания сервиз-за да получи възможно най-доброто обслужване.Накрая изпитвах нервност и напрежение само като се приближа до нея сутрин за да отида на работа, щото не знам предварително днес "в какво настроение" ще е дали ще отида на работното си място или ще отбия към сервиза за пореден път.Отвратително е!

            Коментар


            • #36
              От: Тойота РАВ 4

              Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
              Точно това смятам да направя - Субаро Трибека B9.Предстои ми в близките дни да си купя един такъв екземпляр,все оше го избирам кой точно да е
              Това "нещо" освен че е супер екзотика в КМБ е сглобявано в САЩ за тамошния пазар.
              Дори и заклетите фенове на марката не го почитат.
              Размисли повече!
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #37
                От: Тойота РАВ 4

                Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
                Точно това смятам да направя - Субаро Трибека B9.Предстои ми в близките дни да си купя един такъв екземпляр,все оше го избирам кой точно да е
                А, що седиш, иди и си го купи.
                После най-посещаваната от теб тема в Субару-форума ще е "Subaru Legacy 3.0 2004 Проблем с охладителната система #2".

                Коментар


                • #38
                  От: Тойота РАВ 4

                  Не седя- гледам,карам,преценявам...А и става въпрос не за Legacy 2004 г. а за Tribeka между 2006 и 2008 год. Има разлика!А иначе форумите ги изчетох де щото намерих поне.Но отрицателните мнения за този модел са малко.Винаги съм готов обаче да чуя/прочета/ обективно мнение на човек, който ЛИЧНО се е сблъсквал с проблеми с този модел джипка.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тойота РАВ 4

                    Ако мотора е 3.0 ядовете са същите, щото мотора е същия. Ако е 3.6 нямам идея.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тойота РАВ 4

                      Да именно 3,6R/256hp/ автоматик е и според прочетеното и чутото от мен и доста здрав и безпроблемен в периода на производство 2006-2007 год.След това са направени подобрения, от които вече моторът има повечи проблеми, но пак сравнително по-малко отколкото други "сродни души"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тойота РАВ 4

                        Мотора е 3,6 /256Hp/ и според преобладаващите мнения е доста безпроблемен при дълга експлоатация.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тойота РАВ 4

                          Еми, в такъв случай успех. Дано намериш читава бройка. С кутията не би трябвало да имаш ядове. Автомата на Субару е по принцип е доста издръжлив, може би най-безпроблемния компонент от цялата кола.
                          Само гледай внимателно отдолу отзад покрай гредите за ръжди и по бомбетата. Това им е основният проблем на Субару-тата.

                          Малко "копи-пейст" сухо инфо за автомата. Може и да си го гледал вече, но ако не си:


                          Full-time all wheel drive with 45/55 torque split front-to-rear under normal conditions. Electronically controlled hydraulic multi-plate clutch installed in conjunction with the center planetary-type differential. Sensors monitor parameters such as wheel slippage, throttle position and braking to help determine the amount of clutch lock. Optional viscous-type limited-slip rear differential.


                          Vehicles with 4-speed VTD: 2002 Impreza 2.5WRX (North American market), Forester 2.5XT (North American market), SVX (36/64 torque split), 2003 Legacy GT 4EAT+VTD, 1998-2003 6-cylinder Legacy Outback 4EAT+VTD,


                          Vehicles with 5-speed VTD: 6-cylinder Legacy, Legacy Outback, Tribeca (else?)


                          In North America, if a vehicle is equipped with VDC, most likely it has a VTD type all wheel drive.

                          The hydraulic multi-plate clutch ECU performs the following functions:

                          • a) adjusts the hydraulic pressure based on the produced torque and the road conditions;
                          • b) adjusts the hydraulic pressure when the vehicle starts moving, based on the accelerator pedal position;
                          • c) decreases the hydraulic pressure when the vehicle is turning (calculated by comparing the front and the rear's driveshafts speeds);
                          • d) increases the hydraulic pressure when the front or the rear wheels start to slip;
                          • e) cuts off the hydraulic pressure when ABS is activated;
                          • f) decreases the hydraulic pressure when the brake pedal is pressed and when the accelerator pedal is released;
                          • g) increases the hydraulic pressure when the gear shift lever at the position "1".


                          Тук има още инфо.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тойота РАВ 4

                            Благодаря!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тойота РАВ 4

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Тази кола е с предно предаване, като 4х4 се включва с бутон на таблото. В режим 4х4 се движи с помощта на халдекс съединител, като този режим се изключва автоматично щом вдигнеш над 40 км/час.
                              Да попитам за тази особеност - не е ли като при други автомобили от този тип, предно предаване, като при пробуксуване да прехвърля въртящ момент и на задния мост. За копчето е ясно, би трябвало да "блокира" халдекса за разпределение 50/50 преден/заден мост. И още нещо относно автоматиците при бензина - моделите 2006-07 година със стария четиристепенен автоматик ли са, или с петстепенен?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тойота РАВ 4

                                Автоматично с някаква ел. муфа си зацепва задния мост. Според мен за предназначението за което е създаден
                                автомобила има нужната проходимост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X