Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота РАВ 4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тойота РАВ 4

    Колега сподели и цена за обслужването,че в края на месеца идва и моята,и ще трябва да я обслужа.

    поздрави

    Коментар


    • #17
      От: Тойота РАВ 4

      Поздравления да си го караш със здраве и без грижи!

      Коментар


      • #18
        От: Тойота РАВ 4

        За петък имам час за сервиза на Тойота-изток и ще споделя след това!Поздрави!

        Коментар


        • #19
          От: Тойота РАВ 4

          Ще бъда благодарен за информацията.Моята я взех без ДПФ филтъра,с 136 к.с двигателя.Харесва ми като машина,има едно потропване като я пробвах от стойката,или ключалката на задната гума,но като дойде ще я видя какво точно е.

          поздрави

          Коментар


          • #20
            От: Тойота РАВ 4

            Ето и финансово изражение на обслужването на моята Равка в сервиза на Тойота -изток в София от днес-филтър климатик-28,81 лв.,Element Assy Fuel f-54,92 лв.,въздушен филтър-46,84 лв.,масло-132 лв.,труд смяна филтри- 38,40лв./ с 20 % отстъпка/,обслбужване "5 +"/не знам какво е това/-18 лв.,баланс на гуми/предните две/-17,50 лв.,проверка диагностични кодове-38,40лв./20 % отстъпка/.
            Допълнително се оказа обаче че имам за смяна още куп нещо по ходовата част-водна помпа-257 лв.,семеринг маслен-8,97 лв.,вертикална щанга-2 бр. по 163,00 лв. общо 327 лв., 2 бр. задни амортисьори по 179,28 лв. общо 358,00 лв.,някакъв BOOT KIT,RR DRIVE 149,76 лв.,втулка стабилизираща щанга 2бр. по 32,45 лв. общо 64,90 лв. ,друга втулка стабилизираща щанга-2 бр. по 28,99 лв общо 57,98 лв.отделно труда.Двигателя е без грешка,гумите обаче макар и с добър грайфер/всесезонни/ са с годност до 2007 год. и ме посъветваха че е добре да ги сменя и тях.Ужас,не очаквах такъв допълнителен разход!

            Коментар


            • #21
              От: Тойота РАВ 4

              Тези явно са те взели за благодетел на сервиза им.... Маслото и филтъра, когато си ги сменях в специализираният сервиз на Тойота ми излизаше 200 лева цялата работа. Когато изтече гаранцията и вече сам си купувах маслото и филтъра, а смяната на маслото ми извършваха в частен сервиз, а не в Тойота, вече ми излизаше 100 лева цялата работа. И какви са тия гуми със срок на годност до 2007 година? Да не са имали в предвид, че са произведени през 2007 година? Ако е второто карай си с тях, а сервиза да го духа. То иначе ти само за гумите ще дадеш 1000 лева. Водната помпа, защо трябва да я сменят? Тече ли? Задните амортисьори, защо трябва да ги сменят? Течат ли, или са изпуснали и колата лежи назад? Втулките на стабилизиращите щанги се виждат ясно, ако са разбити, освен това започват да тропат при движението на колата. Прегледай си пак колата и на друго място, и не бързай да я вкарваш точно в специализиран сервиз, защото там е по-скъпо и е напълно възможно смяната на някои части, и детайли да не е абсолютно наложителна точно сега.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #22
                От: Тойота РАВ 4

                Първоначално публикуван от tih_sto Преглед на мнение
                Ето и финансово изражение на обслужването на моята Равка в сервиза на Тойота -изток в София от днес-филтър климатик-28,81 лв.,Element Assy Fuel f-54,92 лв.,въздушен филтър-46,84 лв.,масло-132 лв.,труд смяна филтри- 38,40лв./ с 20 % отстъпка/,обслбужване "5 +"/не знам какво е това/-18 лв.,баланс на гуми/предните две/-17,50 лв.,проверка диагностични кодове-38,40лв./20 % отстъпка/.
                Допълнително се оказа обаче че имам за смяна още куп нещо по ходовата част-водна помпа-257 лв.,семеринг маслен-8,97 лв.,вертикална щанга-2 бр. по 163,00 лв. общо 327 лв., 2 бр. задни амортисьори по 179,28 лв. общо 358,00 лв.,някакъв BOOT KIT,RR DRIVE 149,76 лв.,втулка стабилизираща щанга 2бр. по 32,45 лв. общо 64,90 лв. ,друга втулка стабилизираща щанга-2 бр. по 28,99 лв общо 57,98 лв.отделно труда.Двигателя е без грешка,гумите обаче макар и с добър грайфер/всесезонни/ са с годност до 2007 год. и ме посъветваха че е добре да ги сменя и тях.Ужас,не очаквах такъв допълнителен разход!
                Kaкви са тия цени?Това вертикална щанга (ние му викаме биалетка),да не е за Бентли та ще струва 163лв.,после ще ти сложат и амнайсе часа труд,махни ги тия.Поръчай си части от колегата Люцкан(Patrol Fen) oт форума и си ги сменяй при доверен майстор,но както каза колегата,със сигурност не всичко изброено е за смяна.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #23
                  От: Тойота РАВ 4

                  Колега, би ли уточнил това за "развалените" гуми, че ми се струва, че от сервиза им се е сторило, че си склонен да шарнеш едни 1500 лева за гуми от тях..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тойота РАВ 4

                    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                    Kaкви са тия цени?
                    То на мойто Равче още не са за смяна... ама, ако ги сменят с оригинални такива и то както трябва... и това са цените с труда...
                    Не звучат много за Германия примерно...
                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Колега, би ли уточнил това за "развалените" гуми, че ми се струва, че от сервиза им се е сторило, че си склонен да шарнеш едни 1500 лева за гуми от тях..
                    няма как да са с определена годност - пише седмицата и годината на производство - ХХ07 - са примерно едикоя си седмица на 2007 - и 1500 са много за 4 - не знам с какъв размер гуми си, но 235/65/17 тук са около 100-107 Е...
                    Последно редактирано от ivied; 16-08-14, 11:02.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тойота РАВ 4

                      Гумите няма да ги сменям сега-като ги балансираха са ок,няма и трептенето във волана след 120 км/ч,което беше преди.Просто ще си купя зимни като му дойде времето.Помпата имала теч,според сервиза,амортисьорите имат омасляване и според тях са били изпуснали.Като карам не усещам нито тропане,нито нестабилност на колата,в неделя вдигнах с нея 160 км/ч по магистралата,багажника беше натоварен доста също, нищо не се чува или усеща.За другите неща не знам дали и до колко са за смяна,пак ви казвам колата никъде не "тропа" и не "чука",скоростите също си влизат нормално,съединителя си е наред.Не знам,може би наистина трябва да отида в друг сервиз и с други части,ама ме е страх евтинито да не ми излезе скъпо после,тия все пак дават някакви гаранции...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тойота РАВ 4

                        И цените,които съм посочил са само за частите,не и за труда,труда е отделно

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тойота РАВ 4

                          Не бих ти препоръчал да се въртиш много около ТМ Ауто - първо заради цените, а и не разбират много от Тойоти! Моята има странен проблем с чека - търси несъществуващ за моя модел датчик, но "спецовете" само я държаха 2 часа и накрая казаха, че всичко изглежда наред и не могат да ми помогнат. Помолих ги поне да ми изключат тази система от проверките на компютъра за да не ми светка излишно лампата, но ми отказаха защото нямали право да пипат там. Иначе много внимателно измиха колата и ми взеха "само" 110 лева без да свършат нищо! Впоследствие в интернет сам си намерих повече информация за да се опитам поне малко да си изясня нещата.
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тойота РАВ 4

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            Не бих ти препоръчал да се въртиш много около ТМ Ауто - първо заради цените, а и не разбират много от Тойоти! Моята има странен проблем с чека - търси несъществуващ за моя модел датчик, но "спецовете" само я държаха 2 часа и накрая казаха, че всичко изглежда наред и не могат да ми помогнат. Помолих ги поне да ми изключат тази система от проверките на компютъра за да не ми светка излишно лампата, но ми отказаха защото нямали право да пипат там. Иначе много внимателно измиха колата и ми взеха "само" 110 лева без да свършат нищо! Впоследствие в интернет сам си намерих повече информация за да се опитам поне малко да си изясня нещата.
                            E, че там ако не разбират от Тойоти какъв специализиран лицензиран квалифициран и т.н. сервиз са бе братче?!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тойота РАВ 4

                              И аз горещо препоръчвам да се избягва ТИМ-Ауто! Проверете ка стоят нещата при "Тойота-Венци", който има сервиз в Габрово и Шумен, а може и още някъде да е направил междувременно?
                              За сравнение мога да кажа, че цената за час труд в Тойота-Русе е 25лв., а в ТИМ-Ауто е 60лв.
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тойота РАВ 4

                                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                                И аз горещо препоръчвам да се избягва ТИМ-Ауто! Проверете ка стоят нещата при "Тойота-Венци", който има сервиз в Габрово и Шумен, а може и още някъде да е направил междувременно?
                                За сравнение мога да кажа, че цената за час труд в Тойота-Русе е 25лв., а в ТИМ-Ауто е 60лв.
                                Упс-пардон, в Габрово и В.Търново, а не в Шумен има сервизи на "Тойота-Венци". Понякога си заслужава да се отиде по-далеч и да се плати ден-два хотел и пак да излезе по-евтино
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X