Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неотделящ съединител на Husqvarna 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неотделящ съединител на Husqvarna 250

    Здравейте колеги. Преди време също имах подобен проблем, тогава се оказа, че касетата на съединителя беше малко вкопана, изпилих я с голяма права пила и се пооправи. От известно време започна отново трудно да отделя, при загрял мотор като го стисна трябва да го държа 3-4 секунди, за да отдели или да го натоваря доста и тогава отделя добре, но при първоначало стискане трудно отлепя, което е дразнещо. Онзи ден го отворих и видях, че този път касетата е добре, не е вкопана.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2517.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:6063003Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2516.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:6063002
    Така я сголбих миналия път и сега пак е така, като плъзна пръст през лъчите не се усещат неравности, а само си личи къде са натискали феродовите дискове.
    Въпроса ми е дали е възможно от поизхабени феродови дискове да идва проблема, защото всичко др. ми изглежда добре - жилото е опънато, пръта, който натиска аксиалния лагер прави ход от 2.4мм при стискане на ръчката, двете касети се въртят независимо една от друга и без никакви луфтове, когато са монтирани на вала на скоростите, ето и снимка на феродовите дискове
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2522.jpg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:6063004Ето при това положение меря височината на гърбиците на диска и тя е 0.28мм незнам дали е в норма.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2520.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:6063005 Дебелина на диска 2.83 премерена върху гърбицата.

    И следващия проблем, е че немога никъде да намеря феродови дискове за Husqvarna, но в един магазин пича каза, че стават едно към едно от Honda CRF 450 и извади един диск и единствената разлика беше, че за хондата диска е дебел 3мм.
    Ето и снимка на вътрешната касета, която ми изглежда здрава.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2515.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:6063007
    Само да не забравя да добавя, че съм пробвал с различни марки масла 10в40 и 15в40, само с ATF не съм пробвал.
    Моля за съвети, че вече нз какво да му правя на тоя мъртвец.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Неотделящ съединител на Husqvarna 250

    Щом няма вкопано би трябвало дисковете да "плават" спокойно. Другото, което се сещам е свободния ход на ръчката. Ако е по-голям, започва да не отделя добре. Провери го! Успех с откриването на проблема.

    Коментар


    • #3
      От: Неотделящ съединител на Husqvarna 250

      Няма свободен ход, настройвам го, така че да отделя високо горе (максимално стегнато жило). Просто, за да отдели трябва да го държа стиснат 3-4 секунди, не е като на нормален мотор. Единственото , което ми се върти в главата е гърбиците на феродовите дискове да са станали твърде малки и да не може да задържа достатъчно масло м/у тях и да неможе маслото да проникне веднага между диковете, но може и да греша.

      Коментар


      • #4
        От: Неотделящ съединител на Husqvarna 250

        Аз не разбрах с какво масло си . Да не караш с автомобилно ?

        Коментар


        • #5
          От: Неотделящ съединител на Husqvarna 250

          Последните 3 смени с Ajip 10w40 Jaso MA.

          Коментар


          • #6
            От: Неотделящ съединител на Husqvarna 250

            Здравейте. Имам малко развитие по моя въпрос, в един друг форум прочетох (съжалявам, за което ), че стоманените дискове имат "остра" и "обла" страна. Пак се извинявам, но ще напиша името на другия форум, защото мисля, че ще е от полза на други закъсалци като мен - http://www.cafehusky.com, само за хускварни е. Та ето снимки на дисковете.
            Това е "острата" страна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2524.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5599291 На снимката не се вижда много ясно, но зъбчетата са заострени от горната страна, усеща се мн добре прокарвайки пръст през диска.
            А това е "тъпата" страна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2525.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5599292 от тази страна зъбчетата са малко по-обли. Понеже в 2 теми се споменаваше за посоката на дисковете, в едната пишеше, че трябва да се сложат дисковете с "острата" страна към двигателя, а в другата с "острата" навън. Според вас как трябва да са? Другото, което ме притеснява, е че 2 от стоманените дискове са по-дебели, ето снимка...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2530.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5599293 Тези са по-дебелите, за по-лесно сам ги надписал.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2529.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5599294 А това са тънките. Как да ги подредя? Дебелите да са пръв и последен или е без значение?

            Коментар


            • #7
              От: Неотделящ съединител на Husqvarna 250

              Здравейте.
              Снощи смених феродовите дискове и вече всичко е точно. Дисковете са за Honda CRF450, CR250 и още няколко модела на хонда, 1/1 са с тези на Husqvarna-та и струват по 10лв бройката. Вече съединителя отделя, както трябва.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X