Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойка за резервна гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стойка за резервна гума

    Здравейте колеги,

    От 7 месеца карам Форестъра на брат ми(турбо 98г) и май ще правим семеен бизнес-демек ще му го купя
    Форито е газифицирано с бутилка на мястото на резервната гума, т.е. нЕма мЕсто в багажника
    Въпросът ми е някой дали си е слагал стойка за резервната гума отзад на вратата на багажника или поне оринтир за цена и възможен сервиз за монтаж.
    Мерси, предварително.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Стойка за резервна гума

    Такъв тип стойка е според мен е излишно скъп вариант,аз преди време се заглеждах по такива варианти и цените бяха над хилядарка.При Форестъра най безболезнения начин е да се завари скара от долу под багажника и да се монтира възможно по-тясна патерица.Неприятното е че по черно и коловози трябва да имаш едно на ум.Аз за себе си съм решил и карам с компресорче плюс флакон пяна,а за пътуване в чужбина мятам в багажника една патерица.

    Коментар


    • #3
      От: Стойка за резервна гума

      Наистина със стойката ще е сложно,трябва да е надеждно. Помисли и за вариант да я качиш на покрива...
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Стойка за резервна гума

        Според мен искаш нещо подобно като на този колега, поразгледай снимките, http://www.offroad-bulgaria.com/show...170701&page=14 , ако имаш свободно време и ти се занимава може да сътвориш нещо като него, тъкмо ще е както ти си го представяш и както ти харесва...
        Прикачени файлове
        Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Стойка за резервна гума

          Силова броня +стойката маже да стигне цена на половината кола

          Коментар


          • #6
            От: Стойка за резервна гума

            Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
            Наистина със стойката ще е сложно,трябва да е надеждно. Помисли и за вариант да я качиш на покрива...
            Подкрепям ! Един багажник на покрива, има ги и по стотарка, и пристегната гума с две коланчета на кръст ! За аеродинамиката- все е тая, то Форито си е тухла и без това, но печелиш истинска резервна гума точен размер, поради щото случайна патерица с големи разлики в размера не е безразлична за трансмисията, а може да се наложи при определени обстоятелства да покараш бая с резервата...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Стойка за резервна гума

              И аз търкалям Фори, за сега при необходимост от повече място в багажника просто слагам гумата зад шофьорската седалка в калъф. Видях обаче интересна идея от колега с Форестър, който беше монтирал стойка от Мерцедес МЛ на Форестър. Общо-взето, монтажът беше следния: Стойката е с едностранно закачане чрез здрава стоманена панта на нивото на стойката за теглича. Лесно се отваря настрани, за да се отвори задната врата. Естетично и практично решение, има опция ключалката на пантата да се свърже към централното. Ако успея да го намеря, ще помоля за снимки, че и двамата не сме в момента в България. Издирвам такава стойка от МЛ, за сега без особен успех по моргите.

              Каквато и стойка да решиш да слагаш, необходимо е да имаш теглич със здрава основа, на Форестъра няма толкова здрава точка по задните ламарини, където да монтираш подобно нещо безопасно.

              Коментар


              • #8
                От: Стойка за резервна гума

                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                Каквато и стойка да решиш да слагаш, необходимо е да имаш теглич със здрава основа, на Форестъра няма толкова здрава точка по задните ламарини, където да монтираш подобно нещо безопасно.
                Възможно е нямам представа, не съм имал допир с такава машина... Просто го дадох като предложение, по този повод май ще е по добрия варянт с някакъв багажник на покрива.
                Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X