Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Азербайджан - нужда от съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Азербайджан - нужда от съвет

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Много хубаво, много скъпо, много хубава храна, евтино гориво, много евтини таксита, много хубави автомобили и все с големи бензинови двигатели, в заведенията много скъпо и много топло, днес беше 47 градуса по едно време
    Завиждам ти благородно. Пускай снимки и ние да се радваме.
    п.с. може би може и да е случайност, но да не работиш в една американска компания със синьо лого, дето преди продаваше много принтери? Или пък може би всички американски компании дават AmEx...
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #17
      От: Азербайджан - нужда от съвет

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Много хубаво, много скъпо, много хубава храна, евтино гориво, много евтини таксита, много хубави автомобили и все с големи бензинови двигатели, в заведенията много скъпо и много топло, днес беше 47 градуса по едно време
      Стига с това скъпо евтино..., Намери време и обезателно посети музея на Тагиев.

      В Баку е роден доктор Зорге и има улица на неговото име, Гари Каспаров също, Нобел е захлебил в Баку....Другото име на градът е град на ветровете а Азербайджан е страната на огъня ( от изтичаща газ)и затова до парламента е Флейм Таурс с форма на пламък а фасадата нощно време имитира пламък ( ако работи )

      А ако искаш да видиш оригинални български дисаги посети музея на Килимите(и ще се сетиш защо готвят вкусно)

      Направи ли ти впечатление кой е вторият говорим език в страната преди турският и след азерският ?
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • #18
        От: Азербайджан - нужда от съвет

        Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
        Стига с това скъпо евтино..., Намери време и обезателно посети музея на Тагиев.

        В Баку е роден доктор Зорге и има улица на неговото име, Гари Каспаров също, Нобел е захлебил в Баку....Другото име на градът е град на ветровете а Азербайджан е страната на огъня ( от изтичаща газ)и затова до парламента е Флейм Таурс с форма на пламък а фасадата нощно време имитира пламък ( ако работи )

        А ако искаш да видиш оригинални български дисаги посети музея на Килимите(и ще се сетиш защо готвят вкусно)

        Направи ли ти впечатление кой е вторият говорим език в страната преди турският и след азерският ?
        Спасибо, не заметил кой е другия език след тюркският

        Видях снощи огньовете запалени, голяма красота, според мен Баку бие всички градове в които съм бил до сега по архитектура и красота на сградите.

        Казаха, че най-високаъа мачта за национален флаг се намира тук в Баку, повярвах им.

        За Нобел също ми обясниха, но за Д-р Зорге надо читат, защото нямам идея кой е той, за Гари Каспаров също не знаех, че е местен.

        Днес бях в най-автентичния им ресторант и преядох с местни яки манджи и овъртях главата с едно наргиле.

        Направи ми впечатление, че има много малко велосипедисти, досега видях само 1 в 2 милионен град... за сметка на това сигурно има повече Г класи и ТЛК от колкото Германия и Япония.

        За музеи, ще видим уикенда как ще се получи.

        Благодаря много за съветите, полезни са!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          От: Азербайджан - нужда от съвет

          Спасибо, не заметил кой е другия език след тюркският
          Руският. Всички образовани азери говорят руски -перфектно. Бях учуден когато по улицата срешам млади майки да говорят на децата си на руски а към съпруга на азерски.Много често самите тиинове по стъргалото си разговарят на руски и т.н Един ден попитах секретарката ни, абе що така ? Тя ми отговори заради търговско -икономическите особености в пост съветските републики стана необходим. Руският а английският са официално работни езици.

          Видях снощи огньовете запалени, голяма красота, според мен Баку бие всички градове в които съм бил до сега по архитектура и красота на сградите.
          Поздрави Адриан, директора на хотела от мен.. Чисто технически типа на фасадата задържа проекта доста време. Първоначално беше предвидена да бъде с фасандо фолио -фото тапет. После се взе решение да е с динамично осветление (лед) Трябваше да се проектират самите осветителни тела и системата за управление така ,че да се монтират между стъкло пакета и плочата след като проекта беше вече наход и много неща не бяха предварително съобразени. В същото пространство има и куп други автоматики а собственика искаше и прозорците да се отварят. При скорост на вятъра от 100-180 км/ч и височина на сградата 200 м наложи куп допълнителни проблеми за решаване.

          но за Д-р Зорге надо читат
          Предупредил е Сталин, че не Япония ще нападне ссср а Германия.

          Националните флагове ( 3-4 ) на върхът имат сензор за посоката на вятъра за да могат прожекторите да осветяват непрекъснато флага при смяна посоката на вятъра.

          Велосопедисти почнаха някои да се престрашават, но са предимно чужденци, иначе азерите са по автомобилите. Пресичането на улица, с пешеходна пътека и на зелен светофар си е приключение там.( недай си боже да тръгнеш на зелено и по средата да те хване червеното, става си испанска корида с един тореадор и много бикове). Умната.

          Ако имаш възможност посети Тагиев. Там е и музеят на историята, с много експонати. Самата история на Тагиев е впечатляваща.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #20
            От: Азербайджан - нужда от съвет

            През Баку минах почти транзит (и от въздуха видях само малка част от красотите), обаче отношенията там ми напомниха 90-те години в БГ...
            Само с повече пари отколкото при нас...

            Т.е. - спазват се няколко правила (поне аз останах с такова впечатление):
            - никой не му пука за никой
            - правилата са за другите
            - ела, ще минем по не съвсем законен път, ама ще ни спести занимавки

            А за Д-р Рихард Зорге се смята, че е един от най-успешните съветски разузнавачи. Има доста книги за него (документални с политически привкус)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Азербайджан - нужда от съвет

              По план летя утре в Неделя и се чудех как да разгледам малко извън Баку, Баку е красиво но ми се ще да видя и провинцията и другия Азербайджан.

              Мислех си да питам на рецепция дали някой познат/приятел на администратора няма да се навие да ме повози с колата си няколко часа срещу една хубава дневна ставка + почерпка ядене пиене, има го и варианта да се спазаря с някой таксист ама те са шмекери и простаци по подразбиране и не ми се рискува много...

              Някой няма ли познат българин или друг тук който би бил съгласен на такова начинание?

              Не ми се ходи с местните автобуси и влакове защото първо въпреки, че приличам на дагестанец и/или местен НЕ ми се "наслаждава" на мизерията, автобусите масово ми се струват като в БГ селските МПСта от началото на 90те години.

              Дайде акъли или директни контакти ако имате, на ЛС

              Мисля да потърся и ВК или Фейсбук и СКАЙП за оптимисти, така преди години направих в Испания Барселона и все още подържам супер добри приятелски контакти с един пич който ми помогна тогава в Барса.

              Супер тъпо, нито ФБ нито СКАЙП вече подържат детайлно търсене по множество критерии, примерно локация, език и т.н. до сега не успях да намеря никой нито в ФБ, нито СКАЙП, нито в Гугъл...
              Последно редактирано от BatGeorgeone; 23-08-14, 10:50.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                От: Азербайджан - нужда от съвет

                Изтрих си без да искам снимките от телефона, но това е малкия проблем, големия е, че съм влюбен в Кавказ и искам да се върна да поразгледам обстойно в региона...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Азербайджан - нужда от съвет

                  Ако симките ти са на външна карта а не в паметта на телефона има решения за спасяването им... Извинявам се за офф-а
                  Извади картата през това време да не записваш други неща върху нея...
                  Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                  Калоян Кирилов
                  LZ2ZGT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Азербайджан - нужда от съвет

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    ... големия е, че съм влюбен в Кавказ и искам да се върна да поразгледам обстойно в региона...
                    Добре дошъл в клуба. Ходих два пъти там, и пак цял живот няма да ми стигне...
                    LZ2NKM

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X