Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил и се чудим между разни неща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобил и се чудим между разни неща

    Здравейте, всички. Седмица вече чета и обикалям из темите тук. Знам, че е добре да се чете повече и да се пита по-малко.

    Но след като съм изяснил критериите си и изискванията, почвам с въпросите, колкото и аматьорски да са. Моите представи:

    Произведено между 2000 и 2004, бюджет до 7 хил. лв. За дълги преходи по шосета и асфалт, незначително ползване по черни пътища, да има пространство и нормален багажник поне като на седан (примерно опел вектра). Важен е и разходът. На дълъг път да не надвишава 7 - 8. Дизел. Целта е през зимата да не се притеснявам, както и за разходки из горички, къмпинги и подобни неекстремни места, семейно возило.

    Приемам предложения конкретно на мейловия адрес fenersky@abv.bg - ако някой продава, искам да кажа.

    Една обява за Терано 2 - 2001, 127 к. с., 6500 лв ми се върти пред погледа постоянно... Не знам струва ли си.

    То си е до късмет, ама все пак има и общи положения. Монтьорът ми ме съветва за Гранд Витара. На мен не ми допада малкият багажник единствено. Оглеждам освен Тераното и разни Хонди църъвъ...

    Благодарско предварително за всеки отговор.

    Н. Фенерски
    Последно редактирано от fenersky; 08-07-14, 00:02.

  • #2
    От: Купувам автонобил и се чудим между разни неща

    Авторът се е засилил към терано 2 или поне такова имаше в линка.

    ===
    Добре дошъл.

    Тераното е хубаво нещо, но е малко по-офроуд от горното описание. Не че някои не го карат само по асфалт, но си плащат за гяволъка - преразход, по-скъпи гуми и тн

    Не-притеснения през зимата и нафта аз малко не ги събирам на едно място, но това е до късмет, а и тази година май на никого не му смръзна нафтата. Е, почти. На газ все още е и малко по-евтино (ама пак с късмет, с газ някои си попиляват нервите).

    Коментар


    • #3
      От: Купувам автонобил и се чудим между разни неща

      Викам да се обадя, преди да се е увеличил списъка ти с желания (в посока V8 и блокажи на трите дифа)
      Предвид това
      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...Тераното е хубаво нещо, но е малко по-офроуд от горното описание. ...
      насочи оглеждането си към
      ...разни Хонди църъвъ...
      Единственият ти проблем ще е, че ще се виждате с монтьорът ти много рядко, освен ако не си пиете заедно кафето/бирата след работа
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #4
        От: Купувам автонобил и се чудим между разни неща

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Авторът се е засилил към терано 2 или поне такова имаше в линка..
        Терано 2 ако е и дълго, защо не.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Автомобил и се чудим между разни неща

          Ако терано 2 - гледай предимно за ръжди. Другаде проблемите са рядкост, а и да има, рядко са сериозни/скъпи. И при цена от 6500, приготви си поне още 1000 за привеждане в нормален експлоатационен вид (смяна на течности, накладки, евентуално нещо по окачване/кормилно управление и т/н/).

          За предпочитане е и двигателят да е с BOSCH помпа и дюзи (с маркучета е между дюзите, вместо с метални тръбички), но не е болка за умиране и ако е Zexel - разликата е че по-трудно се намира дебитомер например, а и имат един датчик дето се случва да даде проблем. Но пък не е пределно скъп - 120-150лв.

          Гледай и таблото с уредите да работи безупречно, или ако не - пазари се за сваляне от цената. На тия след 2000г това им е болежката общо взето.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X