Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pentax WG3 GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pentax WG3 GPS

    Нека и аз споделя моите лични впечатления от WG3 GPS при пътуването ми до Кения миналият месец (пътеписът с подробен снимков материал тук:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=182827)...

    На кратко - изключително компактна и удобна машинка, напълно оправдаваща претенциите за екстремен любителски фотоапарат, устойчив на широка гама метеорологични и климатични условия, както и не изискващ внимателното отношение присъщо за подобен тип техника! Тествах го по време на екваториални дъждове, киснах го в басейна на хотела и в Индийският океан - никакви грижи относно непромокаемостта му в сладка и солена вода! Прави впечатление изключително бързата му температурна адаптация и липсата на конденз - нещо много важно за подобен тип снимачна техника! Удароустойчивостта му също е на необходимото ниво, до степен човек, да се отпусне и да спре съзнателно да го пази. Това е много полезно по време на придвижване през трудни терени, по време на които апарата трябва да е на разположение за улавянето на интересен кадър, или просто е част от багажа - небрежно подмятащ се в багажника на джипа! Запрашаването и калта също не са проблем - просто го миех на чешмата или с бутилка вода! Тук искам да отворя една скоба - дуракоустойчивостта на апарата предразполага към небрежно отношение към обектива! Внимавайте с какво и как го почиствате!!!
    Менюто е с икони - изключително интуитивно и даващо възможност да сте напълно оперативни още щом го включите, без да четете инструкциите за експлоатация! Предвидените режими на снимане са повече от достатъчни за всяка ситуация и условия в които може да ви се наложи да ползвате WG3 GPS. Върховният тест за това се вижда от снимките в пътеписа - минимум 90% от тях са правени от съпругата ми, която е силно на "Вие" със снимачната техника и снимането въобще (Обърнете внимание на перфектния фокус на снимките на летящите плодни прилепи! Дистанцията беше около 50 метра, а апарата в автоматичен режим - снимащ срещу слънцето. Бях сигурен, че на кадрите ще има само размазани петна, докато не видях снимките - удивително бърз автофокус за апарат от такъв клас...)! Това в съчетание с гореописаните му останали качества, го прави идеален за деца (отлична идея за подарък на шест годишният ми син). Свалянето на снимките и видеото става посредством кабел USB3 и на скоростта на трансфера може да завиди доста от професионалната техника!
    Разбира се апарата има и някои недостатъци, макар и породени единствено от компактните му размери и дизайн, които ограничават размера на обектива и от там възможностите за качествено снимане на отдалечени обекти. Автоматичният режим не се справя добре със снимането на обекти, движещи се със голяма скорост и е необходимо ръчно да се избере специалният режим от менюто. В този режим нещата са повече от прилични - съпругата ми успя да снима пеперуди в полет, като шарките на крилата им се четат идеално. Батерията ще се стори с малък капацитет на хора, които снимат много - разчитайки на случайни попадения и последващ подбор на кадрите! Трябва да се има предвид при по-дълги пътувания сред природата, без достъп до електричество въпреки, че производителят е предвидил опция за зареждане от компютър/лаптоп по USB. Добре е да се помисли за закупуването на още една батерия...

    Като цяло - впечатленията ми са отлични и спокойно бих препоръчал WG3 GPS и на професионалисти, като бекъп (резервен фотоапарат, за спасяване на положението в условия, в които другата техника просто би отказала или би било прекалено рисковано да се използва)! Искам да използвам момента и да благодаря за предоставената възможност, семейството ми да запечата това екзотично пътуване по един прекрасен и не натоварващ начин!

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X