Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мухи и кучета - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мухи и кучета - проблем

    Здравейте колеги

    За втора поредна година се сблъсквам с този проблем. Имам две гончета, които гледам на село. През лятото като се затопли повечко ги нападат едни мухи кръвопийци и няма отърване. Особено по сгъвките на ушите стават рани които се инфектират, кървят. Това настървява мухите още повече. С какво ли не пръсках, мазах, мия колибите редовно, къпя самите кучета и не помага и това е.
    Някой от вас има ли работещо решение на проблема? Помагайте.
    LZ1GIB
    TOYOTA HZJ80,
    TOYOTA LC150

  • #2
    От: Мухи и кучета - проблем

    Купи две ампули Фронтлаин за едро куче и третирай гончетата.

    Коментар


    • #3
      От: Мухи и кучета - проблем

      "Фронтлайна" не предпазва от мухи.
      Аз препоръчвам да използвате "Адвантикс" той отблъсква кръвосмучещите мухи.Разбира се действа и против кърлежи, бълхи,комари и разни други мухи.

      Коментар


      • #4
        От: Мухи и кучета - проблем

        Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
        "Фронтлайна" не предпазва от мухи.
        Аз препоръчвам да използвате "Адвантикс" той отблъсква кръвосмучещите мухи.Разбира се действа и против кърлежи, бълхи,комари и разни други мухи.
        -Нямам идея как да си реши колегата проблема, Но срещу кърлежите няма действащо решение. (на сезон сигурно "вадим" повече от 100 кърлежа от "любимката" и съм пробвал всичко за което са се сетили ветеринарните лекари)

        Коментар


        • #5
          От: Мухи и кучета - проблем

          Сменяй ветеринаря. Фронтлайн е безпогрешен,Адвантикс също.

          На въпроса на колегата-Третирай кучетата с един от двата препарата, а за Клетките (колибите) име едно прахче (не му помня името,но ветеринарите го знаят),безвредно за бозайници,и безкомпромисно към насекомите.Разреждасе с вода и се нанася върху железа,боядисани дъски и всичко което не попива.3-4 седмици всяка муха кацнала и близнала е мъртва.

          Ако не намериш прахчето,третирай около кучето с Айкън но доста по концетриран.Самото куче може също да третираш с Айкън.но доста по разреден.Ефекта няма да е като с прахчето,но върши работа.
          0888 998 705
          /Георги/

          Коментар


          • #6
            От: Мухи и кучета - проблем

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            -Нямам идея как да си реши колегата проблема, Но срещу кърлежите няма действащо решение. (на сезон сигурно "вадим" повече от 100 кърлежа от "любимката" и съм пробвал всичко за което са се сетили ветеринарните лекари)
            Пробвай с каишка "скалибор" и нека след година говорим пак!Същото се отнася и за мухите-каишката има репелентен ефект.Това от двегодишен опит с ловно куче което постоянно е на полето и в гората и каишката действа постоянно.
            Николай Папазов

            Коментар


            • #7
              От: Мухи и кучета - проблем

              Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
              Пробвай с каишка "скалибор" и нека след година говорим пак!Същото се отнася и за мухите-каишката има репелентен ефект.Това от двегодишен опит с ловно куче което постоянно е на полето и в гората и каишката действа постоянно.
              Веднага ще придвижа "въпроса" за такава каишка. Пробвах една "маркова", когато кучето беше на 8 месеца и видях ,че прави гърчове.След този случаи, не съм пробвал с каишки,но инжективни и капкови "интервенции" всякъкви!!! ( всеки ден кучето бяга по поляните 5-10 км)

              Коментар


              • #8
                От: Мухи и кучета - проблем

                Аз ползвам "Фендона" има го в агро-аптеките. Шишенце, разреждам го в един литър вода и пръскам всичко: трева, къщичка, куче, каишка и т.н. С кучето по-полека....Има ефект.
                LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
                E23,E36,E46,E39,E61.

                Коментар


                • #9
                  От: Мухи и кучета - проблем

                  Благодаря за отзивчивоста.
                  Ще опитам да разбера как се казва прахчето цитирано от Георги. Дано го намеря.
                  Иначе благодарение на вас имам какво да пробвам. С времето ще разбера кое действа при моите гончета.
                  LZ1GIB
                  TOYOTA HZJ80,
                  TOYOTA LC150

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мухи и кучета - проблем

                    Първоначално публикуван от GeRaK Преглед на мнение
                    Сменяй ветеринаря. Фронтлайн е безпогрешен,Адвантикс също.

                    На въпроса на колегата-Третирай кучетата с един от двата препарата, а за Клетките (колибите) име едно прахче (не му помня името,но ветеринарите го знаят),безвредно за бозайници,и безкомпромисно към насекомите.Разреждасе с вода и се нанася върху железа,боядисани дъски и всичко което не попива.3-4 седмици всяка муха кацнала и близнала е мъртва.

                    Ако не намериш прахчето,третирай около кучето с Айкън но доста по концетриран.Самото куче може също да третираш с Айкън.но доста по разреден.Ефекта няма да е като с прахчето,но върши работа.
                    Прав е колегата и двете ги ползвам ( което има в момента при лекаря ). Превенциите са 30 дни срещу кърлежи, 45 дни срещу всичко останало , а Адвантикса даже е срещу комари и лично се убедих, кацат и падат . Да не би да не го третираш правилно.
                    Независимо кое ползваш, трябва да го нанесеш хубаво под козината срещу косъма и да не пипаш кучето поне 2 часа за да се разстели хубаво по кожата. Ако живеят задно трябва да ги разделиш за да не се облизват едно друго поне 2 часа.

                    Успех!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мухи и кучета - проблем

                      Мусцид се казва предполагам

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мухи и кучета - проблем

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        -Нямам идея как да си реши колегата проблема, Но срещу кърлежите няма действащо решение. (на сезон сигурно "вадим" повече от 100 кърлежа от "любимката" и съм пробвал всичко за което са се сетили ветеринарните лекари)
                        Фронтлайн Комбо и забравяш за кърлежи от раз!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мухи и кучета - проблем

                          Колеги,благодаря за отношението и мненията. Проблема с кърлежите е вече втора година.Не съм "скъпил" средства и време .Помиярката е с редовни документи,имунизации,обезпаразитявания,чипосана е и т. н. Споделих проблема в темата на колегата и мисля, че Вашите "подсказки" ми дадоха нова насока за "експериментиране"-противопаразитна каишка.
                          (гледам две кучета ,едното в къщата е ограничено на 40-50 квадрата и няма проблеми,а другото-принцесата "Сара",е на свободен режим и ежедневни преходи през поляни , горски пояси и водни басейни.Всичко което изброявате е пробвано и при нас действа от "ден до пладне".Мисля ,че нещата са свързани с начина на живот на "Сара".)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мухи и кучета - проблем

                            Единствените причини за които се сещам да не действа при теб Фронтлаина е ако е стар или не правилно съхраняван,просто не може при всички работи при тебе не.Ако действително го ползваш де...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мухи и кучета - проблем

                              Или ако е неправилно сложен. Но фронтлайна така или иначе не е достатъчно добър препарат. Адвантикс на Байер е това,което е стабилно. Ако не можете да го сложите,нека го слага доктора.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X