Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Mercedes ML 270

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Mercedes ML 270

    Здравейте,
    жена ми реши да смени Ленд Ровъра си с по-лек автомобил.
    Моля за вашите мнения за Mercedes ML 270, W163, 2004 г., дизел, автомат. Кои са слабите места на колата и какви съвети бихте дали преди купуване? Прави ми впечатление, че цените на обявите за тази кола в Мобиле са сравнително ниски за тая именита марка - има ли обяснение?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Мнения за Mercedes ML 270

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Здравейте,
    жена ми реши да смени Ленд Ровъра си с по-лек автомобил.
    Моля за вашите мнения за Mercedes ML 270, W163, 2004 г., дизел, автомат. Кои са слабите места на колата и какви съвети бихте дали преди купуване? Прави ми впечатление, че цените на обявите за тази кола в Мобиле са сравнително ниски за тая именита марка - има ли обяснение?
    Има обяснение-правени са в щата Алабама-какво повече да ти кажа? Един много грешен брак м/у немското и хАмериканското автомобилостроене, който завърши с развод след няколко години, така че забрави за този модел! Изключение прави единствено ML-AMG, ама там и цените, и разхода са други!
    Последно редактирано от mbenz; 06-07-14, 16:25. Причина: корекция
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за Mercedes ML 270

      Много добро окачване,достатъчно широк,дори и за едри водачи, прилична динамика. Сравнително чести проблеми с автомата и много,ама наистина много проблеми с електрониката..
      Всичко това на база сериозни впечатления от ML 270 CDI 2002 година.
      First Man, then Machine!
      Lada Niva
      Honda XR 400

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за Mercedes ML 270

        Имате ли лично мнение за ML 280 CDI и дали е по-добър от ML 270 CDI?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за Mercedes ML 270

          От това, което четох по разни форуми останах с мнение, че ML280 е създаден предимно за шосе, но отстъпва от оф-роуд качествата на ML270... Дали е така?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за Mercedes ML 270

            МЛ 280 е вече следващия модел и е истински мерцедес не като стария американски,може би най несполочливия модел то затова са и толкоз евтини.Новия е с новия в-образен комън рейл мотор който е върхът на сладоледа не че стария е зле де но не и на 163 купе.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за Mercedes ML 270

              ЧНГ! Понеже не ми се дават двойно повече пари за ML 280, дайте съвет какво да гледам и да проверя при оглед на ML 270, 2005 г.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за Mercedes ML 270

                Г-класа с тоя двигател търсли но не и МЛ.Иначе МЛ 280 не е двойно по скъп бих казал доста повече от мл 270 но това е истински мерцедес вече,страшно здрав двигател,много мощен и същевременно икономичен.Той дефакто си е 3.0 литра но е ограничен софтуерно и затова се води 2,8.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за Mercedes ML 270

                  Някой може ли да сравни МЛ 280 и МЛ 320?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за Mercedes ML 270

                    Да мога да ги сравня. Моторът е един и същ, разликата е в компютъра на двигателя. Определено 320 е по добрият избор за това купе. Има разлика в окачването но то не зависи от мотора а от самият модел на купето, механично или въздушно. Предимството е за въздушното окачване, има най различни мнения по въпроса за здравината на въздушните амортисьори, истината е че е въпрос на късмет при мен нямаше проблем с тези агрегати, за 150 000 км само едни билети са сменени. За оффроад не може и дума да става, независимо какви системи предлага, ами не става и това е. Ако щете вярвайте зимата не е излизал от гаража въпреки че имаше нови зимни гуми така и не направиха 5000 км. И то не за друго а защото пред гаража имам лек наклон и при най малкият сняг или лед няма влизане вътре.
                    Иначе ако се обслужва както и когато трябва не прави никакви проблеми. И още нещо е доста важно, от къде е закупена колата, защото има разлика за кой пазар е пройзводство.
                    Nissan Patrol 2008
                    Mercedes c220 cdi 2006
                    Mercedes cls350 cdi 2013
                    Mercedes GL 450 cdi 2012

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за Mercedes ML 270

                      Да, аз мога да дам мнение за ML 270.
                      Карам такъв от 2005 г. До сега съм минал с него 130 000 км.
                      Сменил съм един път тампони на задни носачи.
                      Сменял съм два пъти накладки на спирачките - износват се на около 60-70 000 км.
                      Сменям масла на 20 000 км за 200 лева с филтрите. на 80 000 км сменях масло на скоростна кутия.
                      А.... още като млада и направих ECU тунинг на Брабъс. Сега е 500 Nm въртящ момент и 202 к.с. Мерен е на Дино-тест.
                      0-100 9.5 с. Аз съм я засичал, когато правих тунинга.
                      Среден разход на 10 000 км - 10,0 л на 100 км.

                      До сега съм с едни и същи гуми, откакто съм я купил - 10 години - Мишелин - летни на около 65 000 км и Нокиан - зимни на около 55 000 км.
                      С два комплекта джанти, само ги балансирам преди качване. Сигурно ще изкарат поне още по 20-30 000 км. като гледам износването. Няма мапукване, не издишат и т.н.


                      Недостатъци - не става за тежък офф - не защото е непроходима, напротив. Защитните кори под двигателя са пластмасови и са хванати с пластмасови копчета. Много лесно падат като заоре някъде в кал. ( Пробвано)
                      - относително скъпи части ( става въпрос за оригиналните части)
                      - големи габарити - иска място за паркиране
                      - висок данък първите 10 години...

                      Най- важното - СКЪПА КОЛА - Разходи за подръжка от както е купена до момента за 10 години -
                      Начална цена - 84 000 лева.
                      1300 лева за смяна на масла и филтри
                      800 лева за накладки
                      600 лева комплект зимни гуми
                      160 лева за 20 смени на гуми за 10 години - смяната е средно по 7-8 лева с баланс.
                      400 лева комплект оригинални алуминиеви джанти втора ръка
                      600 лева - смяна на задни тампони
                      около 4000 лева за 10 години.
                      Данък - около 4000 лева за 10 години
                      Винетки около 500 лева
                      Гражданска отговорност - 1300 лева

                      Сигурно има и дребни работи, които съм пропуснал, но общите разходи за поддръжка за 10 години са не повече от 9000 лева
                      т,е 70-75 лева на месец само за нея. !!!!!

                      На този фон, за гориво съм дал около 27 000 лева.

                      Или общо разходи около - 36 000 лева за 10 години.

                      Крайната равносметка е - около 120,000 лева за 10 години.
                      12 000 лева на година, 1000 лева на месец.

                      След още 10 години ще съм дал още 40,000 лева за нея.

                      Удоволствието да я карам 20 години ще ми струва 160 000 лева.
                      8000 лева на година или средно по около 666 лева на месец...
                      Честито, но кефа няма цена :-)

                      Плюсове - бавни скорости с блокиращи диференциали - равносилна е на трактор, ако е с добри кални гуми ( пробвано )
                      - не буксува с ESP
                      - постоянно 4х4, при което ABS -а работи уникално - на лед и сняг нито буксува нито поднася или пързаля ( изключвам случаите, в които се пренебрегват физични закони)
                      - изключително маневрена за размерите си
                      - изключително комфортна - седалките и са като фотьойлите ми в къщи - кожени, широки и удобни - при мен с подгряване и триточкови масажни зони.
                      - достатъчна за всяка ситуация мощност - (но не и излишна).
                      - всички екстри, за които можете да се сетите ( без специални глезотии - автоматично паркиране, и подобни)


                      С две думи, това е перфектния пенсионерски автомобил - не е много динамична за да се пребиеш, много маневрена, много послушна, много комфортна и много много сигурна кола, срещу "само" 666 лева на месец за 20 години.


                      Иначе - здрава и относително безпроблемна машина.

                      Ако вземете МЛ 270 на 10-12 години сега на втора ръка за 10-15000 лева ( запазена и поддържана кола) - ще я карате още 10-15 години. Удоволствието ще ви струва около 50-60 000 лева - или около 500 лева на месец ( с горивото за 13-15000. км на година).

                      За 50-60 000 лева ще карате 10 години нова кола за 30 000 лева с разход 5-6 на сто по 15000 км на година. ( Е, няма да е Мерцедес, МЛ, но ще е нова).
                      Ако нямате парите и купувате новата колата с кредит - за 10 години ще ви излезе по 1000 лева на месец !!!

                      Какъв е извода --- ами май е по-добра ML - втора ръка, хем ще спестите едни 30 000 лева за лихви за 10 години, хем ще карате мерцедес :-)....

                      Сметките може и да не са 100% коректни, но макар и ориентировъчни са повод за размисъл ....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за Mercedes ML 270

                        Адмирации за начина и обема на поднасяне на информация!
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за Mercedes ML 270

                          +1. Впечатлен съм. Не бих се сетил да го направя, за която и да е моя кола.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за Mercedes ML 270

                            Браво на колегата Ачо!!!
                            Много добре анализирано.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за Mercedes ML 270

                              В сметките мисля , че е изпуснато едно голямо перо от общата цена- пълното автокаско. Не вярвам 10 години да е карана без такова !?
                              Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 30-11-15, 09:52.
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X