Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

    Здравейте!

    Това ще ми е първи пост във форума (до момента само съм следил някои теми из него) и затова предварително се извинявам ако не се изразявам правилно.
    Та, по темата:
    Търся 4х4 (който ще замени текущото Ауди А3), като не мога да преценя точно какъв да закупя. Това, за което гледам, е 4х4:
    - до 10к лева
    - предимно за градски условия с лек офроад
    - година на производство 2002-2005
    - предимство за дизеловите двигатели (по причини, описани по-долу)

    Бях се насочил за Тойота Рав 4 (дизел, 116кс), но прочетох доста лоши мнения за мощност и шум. Чудех се и за Grand Vitara (бензин) и Honda CRV.

    Един допълнителен въпрос - една от главните причина, поради която искам да разкарам текущата кола, е че газовата прави сериозни проблеми, като проблема и е от две причини - кофти газаджии, които я поставиха (в Казанлък) и (така ми се струва) кофти марка (някаква полска, но кабел за нея все още не мога да си намеря, за да си я настройвам сам). Много дразни и факта, че всеки път когато разкача акумулатора, и се губят настройките, а с настройките по подразбиране е кошмар (става трудно и опасно за изпреварване). Та, по тази причина търся дизелов двигател, понеже карам с идеята, че няма достатъчно добра газова - така ли е или е много лоши съвпадения на едно място? Можете ли да ми кажете колко ще осакатя колата с нея и дали има такава, която си заслужава?

  • #2
    От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

    Взимаш една Honda CR-V, слагаш един читав ГИ и си готов. Това стига да намериш читава бройка за около 8 бона, че за регистрация, обслужване и ГИ си отиват едни 2 бона като нищо.
    Свестни ГИ има, читави майстори за монтаж и настройка също има- това, че ти не си попаднал на некадърници и са ти пробутали смотана уредба е частен случай. Аз поне не виждам и половин причина да си търсиш дизел за градски джип. Е, ако караш 2км. до офиса и гасиш колата ще ти гори основно бензин и полза от газовото няма, ама то и дизела в такъв режим дава грозен разход...

    Коментар


    • #3
      От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

      Помисли за Форестър.., един познат току що докара на ход от Швейцария една бройка в завидно добро състояние-2.0 автомат, пред очите ми Швейцареца слезе от него и е под 200 хиляди км...никакви дертове с основни агрегати, не хлопва и не поскърцва нищо и много добре върви. Дава го за 4к, горе -долу и толкова му излезе де.., само , че е 98г. а и харчи 10/100 на дълго, та си требе газчица, иначе за 4х4 системата на Субару е излишно да разяснявам ...
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

        Лично аз намирам субаруто за много добър вариант 4х4, което е достатъчно комфортно в града и на дълъг път и се представя доста добре и извън пътя. Съвети не мога да давам, само споделям опит Що се отнася до газовите уредби, след като дълги години им бях върл противник, преди 2 г. и нещо сложихме ГИ (на Субару Легаси 2.0, 1997 г.) и нямам никакви забележки, напротив. Да, избрахме сигурно най-скъпата от всички оферти, обаче се изплати много бързо.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

          Приятел аз карам кола с ГИ и мога да кажа само хубави работи за него. Преди години карах с газова на ловато и не бе толкова зле, но нищо общо със съвременния ГИ. Смятам че не толкова марката е важна, колкото човека, който я монтира. Предполагам нещо не си случил. Както и да е, ако колата се кара доста в града ефикасността на газовата се губи до определена степен, особено зимата. Моя съвет е да не се ограничаваш - бензин или дизел - гледай тип задвижване и т.н.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

            Първоначално публикуван от uthery Преглед на мнение
            ...) кофти марка някаква полска, ...
            Е те тука е заровено кучето. Ако въпросното чудо на техниката е това, което си мисля - а предвид мястото, където е слагана, сигурно е това - е ииииииибаси боклука! Калпаво проектирано, калпаво изпълнено, дори не е нужно газаджията да е калпав, за да ти прави въртели. В Казанлък монтират и доста по-читави ГИ, та не мисля, че ще ти е проблем пропан-бутана като принцип. Все пак ти си знаеш кое предпочиташ.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

              Благодаря за мненията на всички Почнах да се замислям за Форестъра... Доколкото виждам, има 3 бензинови двигателя, произведени през 2002-2005 - 125, 165 и 177 коня. Кой от тези двигатели дава най-малко проблеми?

              tef4o - Знаеш ли читав майстор на газови в Стара Загора или околоност ?

              Коментар


              • #8
                От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Помисли за Форестър.., един познат току що докара на ход от Швейцария една бройка в завидно добро състояние-2.0 автомат, пред очите ми Швейцареца слезе от него и е под 200 хиляди км...никакви дертове с основни агрегати, не хлопва и не поскърцва нищо и много добре върви. Дава го за 4к, горе -долу и толкова му излезе де.., само , че е 98г. а и харчи 10/100 на дълго, та си требе газчица, иначе за 4х4 системата на Субару е излишно да разяснявам ...
                А това ли е двигателя, който дава най-малко проблеми?

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                  Благодаря за мненията на всички! Добавям и форестъра към списъка А също и газовата уредба

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                    Ами да..двулитровия боксер е абсолютно безпроблемен .
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                      Форестъра хич не е лоша идея, но не е ли с 4 скористи тоя автоматик (тоест на дълго разхода си е кофти) Знам, че имаше нещо нередно ама в Субару не съм сядал от бая време...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                        Първоначално публикуван от uthery Преглед на мнение
                        tef4o - Знаеш ли читав майстор на газови в Стара Загора или околоност ?
                        Знам... в Ямбол
                        Майтапа настрана, Ако си от СЗ или наблизо, мога да ти препоръчам човек, който ще ти свърши работа достатъчно добре, че да не те е яд. Предупреждавам, по негови си съображения работи предимно с Ловато. Преди слагаше и български, в момента - не знам, но мога да питам.
                        Ако искаш Ланди, наистина в Ямбол. В СЗ има представител, но ... както и да е. Всъщност, ако си от СЗ звънни да се видим. мтел9 722313, Стефан.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                          Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                          .. но не е ли с 4 скористи тоя автоматик ..
                          Да ..с 4 е, но именно този автомат е легендарно здрав, за разлика от следващите..
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Да ..с 4 е, но именно този автомат е легендарно здрав, за разлика от следващите..
                            Хммм, а аз оглеждах за ръчка... Това да не би да е лош избор?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                              Първоначално публикуван от uthery Преглед на мнение
                              Хммм, а аз оглеждах за ръчка... Това да не би да е лош избор?
                              Ръчката не е лош избор. Sonda имаше предвид друго. Имай предвид, че Форестърите с турбо нямат бавни. Та според зависи за какво ти трябва колата...
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X