Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

    Първоначално публикуван от uthery Преглед на мнение
    Хммм, а аз оглеждах за ръчка... Това да не би да е лош избор?
    При ръчката ремонт на съединител не е евтин, имайки предвид и наличието на демпферен маховик при някой екземпляри..,а и няма предимства пред автомата, освен литър надолу в разхода, което бих характеризирал като пренебрежимо и некомпенсиращо удобствата на автомата !
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Да ..с 4 е, но именно този автомат е легендарно здрав, за разлика от следващите..
      Здрав ли е или не тоя автомат изобщо не коментирам- едва ли имам и 1000км. с такъв и не мога да дам мнение за здравина. Но пък за разхода си го помня- беше прекалено много за тая кола, пък била тя и 170 коня.
      Разумният вариант е ръчка, а и за бонус имат бавни- не че са много бавни, ама все е нещо... Май ще е проблем само ако атмосферния мотор му е слаб на човека- аз поне рядко съм срещал турбо версия с ръчка...

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Ръчката не е лош избор. Sonda имаше предвид друго. Имай предвид, че Форестърите с турбо нямат бавни. Та според зависи за какво ти трябва колата...
      Май по-правилното е "Форестър с турбо ИЛИ автомат няма бавни". Всякакви комбинации като атмосферен автоматик, турбо с ръчка и турбо с автомат- все нямат бавни...

      Коментар


      • #18
        От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

        Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
        .. Но пък за разхода си го помня- беше прекалено много за тая кола, пък била тя и 170 коня. ..

        Аз говоря за 122 коньовата версия без турбо.., и да - гълта ги 10 и нещо извънградско, но пък понася пропан-бутан без проблем, а с автомата хидротрансформатора си знае работата..не му трябват бавни, които и не са толкова бавни де..,както трилитров аутбек няма с бавни, но не му и трябват..по-умни от нас са смятали и мъдрили...Но трябва да се пробва.., на мен ми е тясно във Форестъра, зависи колко е голям човек!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          ... а с автомата хидротрансформатора си знае работата... по-умни от нас са смятали и мъдрили...
          Потвърждавам, и за бавните, и за разхода ... от опита ми с автоматиците на Хонда.
          На 4-та на автомата, 120 км/ч., включен локъп, оборотомерът ми е на 3000. Същото условие на същия двг ама с ръчни, на 5-а оборотомера е на 3500.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #20
            От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

            Включвам се като бивш собственик на Легаси 2.2 ръчка с бавни(122к.с.). Подмених го с джип главно защото бавните не са много бавни. На бензин разхода никога не ми е падал под 10/100. На газ даваше около 11-12 извънградско (стигал е и повече) На връщане от морето с караваната и насрещен вятър стигна и до 20/100 газ (с обикновена газова). Баща ми е с Аутбек 98-ма 2.5 (уж проблемните мотори - 150к.с.) и точно с въпросният автомат 4 скорости. Няма никакви проблеми и си го кара. Разходите (в БГ е на газ - обикновена от 2003г) ми дава горе долу колкото ръчката, а той си го кара постоянно с климатик, но умерени скорости и леко настъпване. 13/100 газ харчи средно (много зависи вятър, баири и всякакви други влияния. 13л газ * 1.3лв = 17лв/100км . В момента аз за джипа давам около 24лв за 100км, а на бензин ако се карат ще се дават поне 25лв/100км. И двете субарута (легасито и Аутбека) ми харесват като возия и комфорт повече от Пасат Б5 (лично мнение - такъв служебен карах до скоро).

            П.П. Преди да взема джипа се чудих за форестер турбо, но реших че по чукарите с караваната най добре ще е джиповите бавни да използвам.
            LR Discovery 300Tdi 1996
            Subaru Outback 2.5 1998
            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

            Коментар


            • #21
              От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

              Форестър 2.0 без турбо е с обикновен евтин съединител,не е демпферен!
              Бавни скорости ми свършиха много добра работа по язовири почти без път(само ями и кал)-пускаш на първа бавна и колата пъпли лекичко по пътя,без да ползваш педалите изобщо!Или втора бавна с малко газ и без никакви превключвания на по-бързи участъци.Така че бавните и се отразяват просто отлично.
              За разхода:баща ми ходи на работа всеки ден в провинциален град 3км в едната посока(вярно,че кара еластично)-повече от 10л бензин не е качвал.
              Преход из България 600+км(включвайки прохода Шипка) по засичане на зареждането на бензин-твърдо 8л/100 при средна скорост 100-120 с двама души по 110-130кг)
              Надявам се,да съм бил полезен.

              Коментар


              • #22
                От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                Полезно си е отвсякъде- излиза, че астматика дава 2+литра разлика заради автоматика. Нищо учудващо- слаб мотор и 4 скорости автомат бая вдигат разхода...

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                  Моите наблюдения на 2.0 атмосферката с ръчна СК са малко по-различни в посока плюс на разхода, пиши го с около литър и половина отгоре на посочените от ribar цифри. Май си зависи предимно от задкормилното устройство Като на всяка друга кола...

                  Иначе от бавнита има смисъл ако се излиза често по кофти терени. Не е нужно да е тежък офроуд, достатъчно е да е каменисто и тук-таме стръмно. Ако ще е само до най-близката полянка или колкото да издрапа от малко снежец, спокойно минава и без бавни. Затова по-напред споменах, че е въпрос на личен избор.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    ... Май си зависи предимно от задкормилното устройство ....
                    Е по твоята схема "при него дава 8, но при мен дава 10" аз трябва да твърдя, че един конкретен модел паркетник харчи 25+/100 бензин извънградско без оглед на това, че при собственика същата "джипка" по същото трасе гори 15-16/100. И забравяйки, че може да изгори и 13/100 ако не се ползва толкова често кикдауна... Колко е твоят/моят разход е частен случай когато ни е ясно, че тая кола може в нормални условия да изгори по-малко.

                    Както и да го въртим Форестър-а не спада към икономичните модели. За късмет на всички тея коли нямат грам грижа с газификацията, прилично здрави са и проходимостта им е повече от достатъчна за комби- общо взето заслужава внимание модела.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                      Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                      Е по твоята схема "при него дава 8, но при мен дава 10" аз трябва да твърдя, че един конкретен модел паркетник харчи 25+/100 бензин извънградско без оглед на това, че при собственика същата "джипка" по същото трасе гори 15-16/100. И забравяйки, че може да изгори и 13/100 ако не се ползва толкова често кикдауна... Колко е твоят/моят разход е частен случай когато ни е ясно, че тая кола може в нормални условия да изгори по-малко.

                      Както и да го въртим Форестър-а не спада към икономичните модели. За късмет на всички тея коли нямат грам грижа с газификацията, прилично здрави са и проходимостта им е повече от достатъчна за комби- общо взето заслужава внимание модела.
                      Сакън!
                      Нищо лошо не съм казал за Фори. Даже в момента изпитвам сериозни колебания към каква кошница да се носоча аз самия. Единият очевиден (за мен и за текущите ми нужди) избор е тъкмо споменатия двулитров астматик с ръчка. Което ще рече, че го харесвам достатъчно като автомобил, въпреки леко тегавия (пак по моите лични разбирания) двигател.Обаче жената иска ГЧ или в краен случай Диско
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        ....Обаче жената иска ГЧ или в краен случай Диско
                        Майка ти не те ли е учила " Да слушаш сине " и от мен да знаеш е имала в предвид жената ! От доволна жена глава не боли !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                          Пак аз...
                          Тъй като двоуменето продължава да е между CR-V и Форестъра, моля споделете опит дали за условията, за които ми трябва, има изобщо база за сравнение? Ако да - кой двигател (от тези до 2005-та) става (Капиталистическа Германия чака да ми вземе парите до месец-два )?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                            Мога да кажа само за Субаруто.Вариантите са 2.0,2.0 турбо и 2.5(той е за американския пазар,и по-скоро няма да го срещнеш).Та 2.0 и в двата варианта е легендарен със здравината си мотор,единствето турбото си иска стандартни условия на експлоатация(хубаво масло и температурни режими при тръгване и спиране).Атмосферката е,както казват "тип чук",елементарен,изключително здрав(спокойно си изкарват при всякакви условия 4-500к км) и непретенциозен.
                            П.С.Може би прекалено често го хваля,но тъй като ми се случи в живота доста коли да използвам покрай търговията с тях и служебни от най различно ниво(туарег,патрол у61,тлк 120 2бр,нива и безброй леки коли),та всеки път сега се възхищавам на Форестера заради простота,удобство,пъргавина...а какво прави на леда и в калта-изброените по-горе просто бледнеят(е,с моите умения де,но все пак говоря за сток колите)
                            Хайде,каквото и да си вземеш-със здраве

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на 4х4 до 10000 лева предимно за градски условия.

                              Виж и Hyundai Tucson, също е много добър избор за градски СУВ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X