Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теглич WESTFALIA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теглич WESTFALIA

    Здравейте, не съм сигурен, че нацелих най-правилното място, но търсачката въобще не помогна .

    Та имам следния въпрос: Някой случайно да има теглич, като на снимката и ако да, да каже как се маха. Според ръководството махането му става, като се постави ключа (червеното капаче на снимката) и се завърти ръкохватката. След това той сам си падал надолу и готово. Проблемът ми е, че моя явно никога не е махан, понеже ключалката беше толкова натъпкана с кал и спечена, че се наложи почти да я разфасовам. Успях да сложа кюча и да завъртя ръкохватката, не знам обаче колко трябва да се завърти, в моя случай стига до състояние като на снимката. Теглича започва да играе - мърда по 1-2 милиметра във всички посоки, но не излиза. Изпразних почти цял флакон DW-40, с което теглича се размърда още малко, но е далеч от излизането.

    Надявам се, че все ще се намери добър човек да каже нчкой чалъм , че след няколко дни трябва да ходя до гърция, а нямам излишни пари за глоби
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Phaeton_Hitch_Ball.jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:6061703

  • #2
    От: Теглич WESTFALIA

    Трябва след завъртане на ръкохватката да я издърпаш.

    Коментар


    • #3
      От: Теглич WESTFALIA

      И аз имам проблем с ваденето на теглича, само че моя е друга марка и по друг начин се маха. Накрая се наложи да го сваля от болтовете. Оказа се по-лесния вариант. Ведната след ключалката е хванат с два болта, към гредата на теглича. От там го развих и падна много леко. И аз го махах поради причина че пътувах в гърция. Първия път ме спряха и се разминах, понеже им казах че не може да се извади. Мъчиха се и те да го махнат но не успяха. Това беше на връщане на около 30км от границата. Казаха ми следващия път като идвам да съм без теглич.

      Коментар


      • #4
        От: Теглич WESTFALIA

        Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
        Трябва след завъртане на ръкохватката да я издърпаш.
        А колко се издърпва ръкохватката? В описанието пише 5 mm. Мисля че толкова я издърпвам и аз ама не става, нищо не излиза, а в момента, в който пусна ръкохваткатя, тя се връща в изходно положение

        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
        Накрая се наложи да го сваля от болтовете. Оказа се по-лесния вариант. Ведната след ключалката е хванат с два болта, към гредата на теглича.
        При мен за съжаления няма болтове, трябва да махна цялата греда. А нея за да махна трябва да махна и електриката... е поне няма да махам бронята, както ми обясняваха познати.

        Коментар


        • #5
          От: Теглич WESTFALIA

          Незнам това помага ли?



          https://www.youtube.com/results?sear...stfalia+towbar
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #6
            От: Теглич WESTFALIA

            Колега от другата страна на ръкохватката има гумена тапа махаш я и вадиш зегерката която държи ръкохватката и тя се измъква цялатаи теглича пада. Това е "насилствен" подход иначе начина е следния - след отклучване с клуча дърпаш ръкохватката надясно и въртиш (както е указано с черната стрелка). Клучалката заклучва движението надясно (издърпването) , а въртенето е ограничено от един щифт.

            Коментар


            • #7
              От: Теглич WESTFALIA

              Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
              Незнам това помага ли?
              Всъщност да, балгодаря. В указанията в PDF файла, който намерх не пише нищо за въртене на ключа и понеже при мен е невъзможно да се завърти (толкова е прецакана ключалката) помислих, че само се пъха и се върти директно ръкохватката. Интересното е, че и без да го въртя ръкохватката може да се издърпа, но не знам дали достатъчно.

              Първоначално публикуван от niki_86112576 Преглед на мнение
              Колега от другата страна на ръкохватката има гумена тапа махаш я и вадиш зегерката която държи ръкохватката и тя се измъква цялатаи теглича пада.
              Да капачката я махнах и видях зегерката, ама не посмях да разфасовам поради всичките пружини вътре, които не знам на къде ще изхвърчат и дали ще мога да ги събера после. Затова само напръсках със спрей да се раздвижат вътре чарковете и затворих . Таа махал ли си досега по този начин теглич и може ли да се сглоби после, че гледах в интернет новия струва повече от ентуалната глоба в Гърция.

              Коментар


              • #8
                От: Теглич WESTFALIA

                Да , нямах клуч и първия път така го свалих. Извадиш зегерката , издърпваш ръкохватката около 10-12 мм , завърташ я и теглича трябва да падне .

                Ако искаш да разглобиш и почистиш клучалката преди да извадиш зегерката бележи оста на ръкохватката спрямо корпуса (за да знеш как трябва да зацепиш ръкохватката спрямо плунжера). Изваждаш нацяло ръкохватката и отвиваш болтовете на мехаанизма за заклучване. Върте има пружина и двустен който се движи от клуча и при заклучено положение блокира в корпуса . Плунжера които разпъва ролките е под натяг на пружината и изкача 40-50мм след сваляне на ръкохватката съчмите не могат да излезат навънка не би трябвало да се разпадат (в случей че излезат вадиш нацяло плунжера слагаш ги от вътре с малко грес и вкарваш плунжера). При сглобяване натискаш плунжера навътре докато зацепи с ръкохватката и гледаш в краино положение да ти съвпаднат белиазките (тук става малко напасване аз не го бях белязал но от 4-5 път ги уцелих)

                Коментар


                • #9
                  От: Теглич WESTFALIA

                  Благодаря! Утре ще пробвам, че сега ме е налегнал мързел

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теглич WESTFALIA

                    Първоначално публикуван от niki_86112576 Преглед на мнение
                    Да , нямах клуч и първия път така го свалих. Извадиш зегерката , издърпваш ръкохватката около 10-12 мм , завърташ я и теглича трябва да падне .

                    Ако искаш да разглобиш и почистиш клучалката преди да извадиш зегерката бележи оста на ръкохватката спрямо корпуса (за да знеш как трябва да зацепиш ръкохватката спрямо плунжера). Изваждаш нацяло ръкохватката и отвиваш болтовете на мехаанизма за заклучване. Върте има пружина и двустен който се движи от клуча и при заклучено положение блокира в корпуса . Плунжера които разпъва ролките е под натяг на пружината и изкача 40-50мм след сваляне на ръкохватката съчмите не могат да излезат навънка не би трябвало да се разпадат (в случей че излезат вадиш нацяло плунжера слагаш ги от вътре с малко грес и вкарваш плунжера). При сглобяване натискаш плунжера навътре докато зацепи с ръкохватката и гледаш в краино положение да ти съвпаднат белиазките (тук става малко напасване аз не го бях белязал но от 4-5 път ги уцелих)
                    Много стара тема изкопавам, но имам същия проблем. Теглич Вестфалия с изгубен ключ. Извадих зегерката и шайбата с пружината, които са след нея, но оста на ръкохватката не иска да излезе надясно, за да освободя механизма за сваляне. Самата ос има няколко мм ход наляво-надясно и напред-назад, от което си мисля, че не е спечена, но ръкохватката не излиза повече от 2-3 мм надясно и не мога да я завъртя, камо ли да я извадя цялата. Ако бия с чук по оста й, за да излезе, дали има опасност да строша нещо вътре и да не мога въобще да го махна тоя теглич?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X