Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

    Аз ще ви пусна две снимки, пък вие кажете колко нарушения виждате

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s1_1.jpg
Прегледи:1
Размер:173.2 КБ
ID:5613509

    Аз тук виждам дисквалификация.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s1_2.jpg
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5613510

    Ако Адвенчъра не кара по правилата на Трофито (макарче ни раздадохте правилника преди старта) - тогава да изясним по кой кара
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

      Готино кално състезание, което поозори доста участниците. То си личи и от статистиката в класирането.
      Браво на Братята и всички покрай тях замесени в организацията.

      Искам да обърна внимание на нещо, което се пренебрегва - НЕ може да идеш на офроуд състезание без да имаш точки за теглене и НЕ ТРЯБВА да бъдеш допуснат до старт, ако нямаш такива.
      И бих призовал екипажите, като получават помощ от организатора да бъдат малко по-дейни. Някак си да си седиш в колата и да чакаш някой друг(съдия или публика) да ти опъне лебедката и т.н. ми се вижда нагло!

      Едно филмче и от мен:

      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Аз ще ви пусна две снимки, пък вие кажете колко нарушения виждате

        [ATTACH=CONFIG]743474[/ATTACH]

        Аз тук виждам дисквалификация.

        [ATTACH=CONFIG]743475[/ATTACH]

        Ако Адвенчъра не кара по правилата на Трофито (макарче ни раздадохте правилника преди старта) - тогава да изясним по кой кара
        Бутане, дърпане, клатене на автомобила с ръце или въже (колан) с дължина по малка от 3 метра – 60 минути

        Ползване на асистенция от страна на асистираща машина – 60 минути. Наказанието не се налага ако асистенцията е за евакуация на състезателен автомобил, който не продължава участието си за деня

        6. Д Движение на състезателен автомобил по трасето, като екипажа вътре е с незакопчани предпазни колани или без каскиисквалификация.

        На това място извадих 6 автомобила , а в началото на екстрема извадих 4 екипажа . И в двата случая бях публика , но след разрешение на ресорния съдия помогнах на джиповете с което се явявам асистираща машина . Наказанието за това е 60 минути , което трябва да е отразено от съдията в карнетите на състезателите и да е добавено към общото време за преминаване . Така е по правилника на Трофи веригата .
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
          Аз ще ви пусна две снимки, пък вие кажете колко нарушения виждате

          [ATTACH=CONFIG]743474[/ATTACH]

          Аз тук виждам дисквалификация.

          [ATTACH=CONFIG]743475[/ATTACH]

          Ако Адвенчъра не кара по правилата на Трофито (макарче ни раздадохте правилника преди старта) - тогава да изясним по кой кара
          Приятели,не се хващайте сега за тези неща!При така създалата се ситуация на това екстремно място не мисля че трябва да издребняваме.В този момент всеки е мислил как да мине по лесно и бързо от там за да отпуши тапата която се бе създала!В такъв момент едва ли някой е мислил кой е с каска и кой без.Ако трябваше на това място да спазим правилника за дисквалификация бяха 30% от участниците!Трябваше и да накажем 90% от адвенчъра за асистенцията и помощ от публиката!
          Екипажът който си посочил е на 24-то място в този ден и на 18-то място в крайното класиране!Едва ли щяха да вземат по различна награда ако бяхме ги дисквалифицирали!
          Поздрави!
          Последно редактирано от Milen Dechev; 30-09-14, 11:26.
          "АСК ЗАГОРА 4х4"
          0897937797....по всяко време!

          Коментар


          • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Я да видим на фона на коя джипка са се снимали тези двама хубавци

            [ATTACH=CONFIG]743449[/ATTACH]

            При следваща среща следва да почерпят.
            Търсихме някоя по-очукана, че нашата е много лъскава...

            Коментар


            • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

              Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
              Приятели,не се хващайте сега за тези неща!При така създалата се ситуация на това екстремно място не мисля че трябва да издребняваме.В този момент всеки е мислил как да мине по лесно и бързо от там за да отпуши тапата която се бе създала!В такъв момент едва ли някой е мислил кой е с каска и кой без.Ако трябваше на това място да спазим правилника за дисквалификация бяха 30% от участниците!Трябваше и да накажем 90% от адвенчъра за асистенцията и помощ от публиката!
              Екипажът който си посочил е на 24-то място в този ден и на 18-то място в крайното класиране!Едва ли щяха да вземат по различна награда ако бяхме ги дисквалифицирали!
              Поздрави!
              Наказанието за каска и колан не е издребняване защото това спасява човешки живот ! Въпросният екипаж се обърна пред мен , и само това че полегна на врати го отърва от сериозен инцидент . А ако това беше станало на скорост знаеш ли какви щяха да са да са последствията ... Правилника е за това да се прилага и спазва , тогава може да има дисциплина , иначе състезанието се превръща в селска кушия дето всеки прави каквото си иска . А за неразборията на въпросното място проблема е в трасе координатора , но въпреки това в правилника си има решение

              Чл.40. Съдия в даден специален или супер специален етап, след съгласуване с Директора на състезанието и Главният съдия има право да промени или отмени етапа, в случай че трасето е невъзможно за преминаване или наличие на инцидент.

              P.S. Само за момент си представи че бях отказал на Евгени да помогна , какво щеше да се случи и колко време щеше да трае тапата след като адвенчърите бяха без лебедки , а акумулатора на Евгени беше умрял .../
              Последно редактирано от Бакалов; 30-09-14, 12:46.
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

                Мхм - нали се разбрахме, че си посочваме грешките, за да ги изчистите за следващият път
                Няма значение кой е и къде се е класирал.
                Просто и към Адвенчъра трябва по-сериозно отношение, след като нещата стават по-сериозни.

                п.п. Благодаря на Бакалов, че ни изтегли, че бяхме брутално неподготвени и ние. После още три пъти ни теглиха - за класиране хич не споря. Просто е дошло времето за по-сериозно отношение към по-долните класове.
                Последно редактирано от PinMaster; 30-09-14, 14:23.
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

                  Съгласен съм с вас!Както вече казах пропуските ще изчистим а от грешките ще се поучим за другата година!
                  Не искам да влизаме в излишни спорове.Какво е щяло и можело да се случи!
                  Като организатор благодаря за разбирането от страна на състезателите и помоща от страна на Живко Бакалов!
                  "АСК ЗАГОРА 4х4"
                  0897937797....по всяко време!

                  Коментар


                  • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

                    аз пък в този ред искам да кажа,че и летвата за адвенчър се вдигна и се надяваме за малко по-сериозно отношение на състезателите към състезанията
                    поздрави на всички и благодарности на тези които ни уважиха

                    Коментар


                    • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

                      Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
                      Като организатор благодаря за разбирането от страна на състезателите и помоща от страна на Живко Бакалов!
                      Нищо не съм направил ... просто заради теб , Евгени и състезателите ...
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

                        Е, никой ли не е снимал ден втори(неделя), или не му се качват клипове?
                        Eвгени Филчев
                        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                        Коментар


                        • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

                          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                          ...........Правилника е за това да се прилага и спазва.................
                          С това се изчерпва всичкия спор.

                          Само когато започнем да уважаваме правилниците, и да не роптаем срещу решенията на организаторите и съдиите, когато те са според писаните правила-само тогава ще започнем да се развиваме в правилна посока.
                          Сега понеже всички се познаваме, и сме приятели-не искаме да ощетим някого за дреболия. Например-няма записан трак в ГПС-а. Видно е, че са преминали цялото трасе, минали са през всички контроли, имат си печатите, но няма трак.
                          А според писаните правила това води до наказание. И трябва да се накаже. Както и направиха организаторите, шапка им свалям заради спазването на правилника при правене на класирането.

                          Но май и ние-състезателите се понаучихме да не мрънкаме, защото гледам, че няма роптаещи за класирането, и защо са назад, а не на челните места.
                          Вървим напред май.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

                            Току що се прибирам и разбирам , че не е спазено неписаното правило .... до сряда да се хвали и после майката ,лелята и до девето коляно . Това в кръга на шегата , ситуацията в началото на състезанието и по точно в първия екстрем след обилния дъжд обърка нашите и на състезателите планове . След тапата която се получи се чухме със съдията на зоната и взехме решение да се помага на всички състезатели без да се наказват за това . Дилемата беше спиране на състезанието или помощ на всеки състезател за да продължи напред като му се извади времето което е чакал в тапата и не бъде наказан за асистенция, Тук е мястото да благодаря на Бакалов за помощ та която оказа на всички които се нуждаеха . Големия проблем със свалянето на каските и коланите го отдавам на това , че въпросните екипажи нямат опит в състезания и не са преживели обръщания и катастрофи . Да трябва да бъдат наказани според правилника с дисквалификация , грешката в случая както и други пропуски в това състезание е само моя и се надявам следващата година да бъдат избегнати . Като допълнение да вметна , че познавайки трасето дори и в сухо време не можах да откажа на хора които карат за първи път в състезание и нямат никакъв опит, не съм го направил заради таксата за участие а от уважение към тези хора и амбицията им за приключение. Това беше грешка и доведе до тези проблеми . За следващото състезание догодина се надявам да изчистим всички подробности и да се справим подобаващо .

                            С уважение към всички състезатели и всички които помогнаха ............. БЛАГОДАРЯ ВИ .
                            ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                            тел. 0889 017703
                            0897 516030

                            Коментар


                            • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

                              Последно редактирано от DaniGenchev; 30-09-14, 20:58.

                              Коментар


                              • От: ЗАГОРА ТРОФИ 27.28 септември 2014г.

                                И понеже никой не качва снимки ще копирам някои от тези на Даниела Борисова:
                                "АСК ЗАГОРА 4х4"
                                0897937797....по всяко време!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X