Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нелепа ситуация по селата с АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: нелепа ситуация по селата с АТВ

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Нормално, нормално, колко да е нормално? По мое време за някои беше нормално, за други - не. Поради което и някои се утрепаха без време.
    Е то и в днешно време е така .


    Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
    Дрън дрън. Повечет , първокласни пътища в северозападнала България няма асвалт , камо ли картинг писта.
    Така е . Случаят обаче обаче няма нищо общо с липсата на първокласен път без дупки .

    ... и само за протокола : в Северозападна България съм виждал картинг писта : конкретно във Враца . Нямам идея дали функционира.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: нелепа ситуация по селата с АТВ

      Нали има горски и полски пътища? Защо им трябва писта?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: нелепа ситуация по селата с АТВ

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Нали има горски и полски пътища? Защо им трябва писта?
        Безопасност, а у, нещо.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: нелепа ситуация по селата с АТВ

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ми да си направят бе. Аз ли да ида да им я направя?
          То , аз така казвам ама наум. Сега има , по важни неща , каза Кмета на гр, Видин тази сутрин по тв, шопска му работа ,,,,,( аиде. да слагаме асвалто че ше копаме за канализащията )
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • #20
            От: нелепа ситуация по селата с АТВ

            Аналитично погледнато всяко такова произшествие допринася за безопасността на движението. При смърт - най-много, тежка инвалидност също. И аз съм привърженик на естествения подбор.

            Коментар


            • #21
              От: нелепа ситуация по селата с АТВ

              При соца редовно се трепеха деца с моторетки по селата. Като служех на гранична застава и в двете "съпределни" села за две години загинаха 5 момчета от 10 до 15 г. възраст, все с моторетки. АТВ и джипове, освен УАЗ-ки и то държавни, нямаше. Сигурен съм, че по-отдавна са се трепели, падайки от кон.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: нелепа ситуация по селата с АТВ

                За мен е абсолютно ненормално и безотговорно да се остави в ръцете на дете автомобил без наблюдение. Разбирам да отиде да покара с баща си на някоя поляна или празен паркинг, но сам и из населено място си е за сурово наказание на родителя. С моторите и АТВ е също глупост. Аз нямам право да карам мотор над 50куб.см., а какво остава за дете?
                Последно редактирано от Иван Жоров; 04-07-14, 10:41.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #23
                  От: нелепа ситуация по селата с АТВ

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Нормално, нормално, колко да е нормално? По мое време за някои беше нормално, за други - не. Поради което и някои се утрепаха без време.
                  Ясене парадокса е че всичките ми приятели с които карах на времето още са живи и здрави . Някои не са прели да карат активно мотор до днес .
                  Последно редактирано от sek.1; 05-07-14, 07:47.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: нелепа ситуация по селата с АТВ

                    Всичко опира до съзнанието на родителите. Ако се държи из късо няма да има такива дертове. Варианти за безопасни разходки колкото щеш, ама все някой трябва да отдели време..
                    Non scholae sed vitae discimus.

                    Коментар


                    • #25
                      От: нелепа ситуация по селата с АТВ

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Ясене парадокса е че всичките ми приятели с които карах на времето още са живи и здрави . Някои не са прели да карат активно мотор до днес .
                      Радвай се, други нямаха този късмет.

                      Прочее, то не е еднозначно. Няма друг начин да направиш някого отговорен, освен да го сблъскаш с последствията. Нито пък може да стане технически грамотен в училище.

                      Коментар


                      • #26
                        От: нелепа ситуация по селата с АТВ

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Ясене парадокса е че всичките ми приятели с които карах на времето още са живи и здрави .
                        Факта, че го намираш за парадокс говори за осъзнаване на простотията, която уж приемаш за нормална.
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #27
                          От: нелепа ситуация по селата с АТВ

                          В бюлетина почти всяка сутрин има загинал неправоспособен водач на мотоциклет. Обикновено самокатастрофирал на някой междуселски път. Не помня в годишния анализ за 2013 дали бяха отделени загиналите с мотоциклети, но предполагам ще са около 30-40%.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #28
                            От: нелепа ситуация по селата с АТВ

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Факта, че го намираш за парадокс говори за осъзнаване на простотията, която уж приемаш за нормална.
                            Казвам парадокс защото имам случка с един приятел от преди 5-6 години . Вече е мъж на години 40+ та един ден ми се обажда и вика ебати скапаната Хонда ограничителя ми изключи на 260 можем ли да направим нещо да го махнем . Беше излудял да купува Хаябуса ама добре че дойде кризата .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: нелепа ситуация по селата с АТВ

                              Ако не докопа своя, хлапето ще докопа чужда машина и белята все ще стане. И аз съм бил така на тези години и не мога да ги съдя. Забраненото е най-сладко.
                              По-правилно е да ги научим да си служат безопасно с тези неща и да ги ползват където е по-малко рисково. Лично аз съм научил големият син, да кара мотор и кола, доста преди да стане правоспособен, като и за секунда не съм съжалявал за това! Научих го, че железариите са подвластни на физичните закони, а не на емоциите.
                              Днес е отличен водач, което няма как да научи на шофьорските "курсове". Баща ми, като криеше ключовете на Шкодата не постигна нищо - карах си почти всеки ден, а моторетките си събирах от части.
                              Не ме разбирайте криво - не казвам че така е редно. Просто има и добрите страни. Хлапетата, които се научат по-рано да карат, се справят по-добре на пътя, като пораснат (ако оцелеят).
                              Покрай мен всеки ден бръмчат разни малчугани с моторетки, но за разлика от крещящите бабички, аз не им се карам, а се опитвам да ги науча на нещо смислено. За начало да карат по поляните..
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #30
                                От: нелепа ситуация по селата с АТВ

                                Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                                Всичко опира до съзнанието на родителите. .....
                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                ... Научих го, че железариите са подвластни на физичните закони, а не на емоциите.....
                                За мен тия два цитата изчерпват цялата тема.
                                Когато е трябвало, баща ми ме е учил. Поради липса на сестри, аз пък съм учил братовчедките си, още като бяха хлапета. Сега и двете карат ежедневно и смея да твърдя, че са по-добри от средното ниво. Живот и здраве, да поотрасне келеша, да стига педалите, пак ще се учим. Много по-глупаво е да качиш за сефте на кола някой на 20 години, да му врътнеш 2 часа градско и да му дадеш книжка. Без да е схванал е те тая простичка закономерност, за която споменава Ники.

                                По тоя повод, една стара история, от преди има-няма 15 години:
                                Люлин, да речем към 1 сутринта. Бежовото Москве на съседа върти на стартер на последно издихание. Вътре - хлапето на въпросния съсед и хлапето на съседите от шестия етаж, И двамата на около 11-12 години.
                                - К'во правите бе, келеши?
                                - Ми, таковата, ще ходим на море...

                                десет секунди пауза за осмисляне на информацията.

                                - Бензин имате ли бе?
                                - Ми не знам...
                                - Пари имате ли?
                                - Ми не...
                                - И къде сте тръгнали тогава?
                                - А, ние си носим храна - и показват два сандвича, прилежно увити с вестник....
                                От последвалото дивашко кикотене се събуди половината блок....
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X