Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един в отбора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един в отбора

    Здравейте колеги. И аз най на края се здобих с уаз след няколко години търсене. Попаднах на един много изгодно от движение и вс. док. от село Говежда (Монтанско) Може да си има и изтория и да е била на някой тук из форума. Преди да пусна темата прочетох целия раздел уаз и разгледах всичките ремонти и снимки.Радвам се,че има този форум и че можем да си помагаме. От няколко години го следя самоче бях към (Ваз) имах 2 ниви и исках да мина на уаз.Ще искам няколко съвета от вас зада видя преди да се захващам за каквото и да било. Състоянието и е нито лошо нито добро за годините и за цената,но някой работи ме съмняват от първи поглед след покупката.Значи Уаза е 78г двигатела до колкото видях из др. теми е волгов не е все още газифициран и рабори добре на бензин карборатора ми казаха, че е нов,притискателен и феродов диск сменени делко и кабели нови, заден диф отремонтиран но за продан вярвам всеки така казва. Направи ми лошо впечетление на задния диф доста е омаслило джантата и видимо пуска масло купени са шпилки и са сложени в джипа аз да си ги сменя Др голямо впечетление ми направи че нещо притраква от към делкото и при повече подаване на газ доста препери и се клати цялото и не е нормално. От какво може да е? Забелязах че съм с долни педали и нямам вакум тенжера и спирачна течност? има ли въобще резервоарче тоя модел? и след коя година започват да слагат вакум тенджера? Има ли смисъл да се захващам да слагам горни педали и филма доста голям ли е ако някой го е правил да сподели Двигателя е отварян 100 % от всякаде е с силикон Няма жило за смукач няма рачна газ незнам тоя модел има ли тая опция. Хубавото е че не изключват скорости и влизат много добре, притеснява ме че маховика е заголен и ще може ли да се сложи камбана или този модел си е така? Ще чакам мнения и съвети. Благодаря предварително.


    ПП Не съм в България и се прибирам веднъж годишно и всеки ремонт ще е много бавно но уаза е в гараж и при всеки ремонт ще показвам с снимки
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140519_141749.jpg
Прегледи:1
Размер:196.7 КБ
ID:6061452 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0519.jpg
Прегледи:1
Размер:156.5 КБ
ID:6061453
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от panci; 02-07-14, 18:03.

  • #2
    От: Още един в отбора

    Добре дошъл на борда. Дотук е ясно че ще правиш заден мост, двигател, купе и почти сигурно електрика. Абе всичко което са пипали преди тебе. Ама няма лошо, ще помагаме. Задният мост е текъл, никой не му е доливал, карали са го без масло и после са го ремонтирали като са му счупили леглото на опорния лагер. Теча не са оправили и маслото пак го няма. Двигателят не е волговия, не знам по какво си го познал. Най-лесната разлика е във масления филтър - на волговия е в един гюм отляво на двигателя, на твоя - завинтен отдясно в ламаринен корпус, като на по-съвременните коли. Това е УМЗ. Малко по-тягов в ниските, но и малко по-слаб във високите, от волговия. Отваряли са му картера да борят течове, нищо не са направили, пак капе. Щото не капе оттам. В предния мост, скоростите и раздатката масло също да не очакваш - намерило си е пътя. Но те и без масло не умират веднага. Резервоарите са пълни с ръжда, главният бензинов филтър-утайник (отдолу до крана за ляв/десен резервоар) също е пълен с ръжда, самият кран е клеясал и се върти само с клещи (ако изобщо). Бензиновите маркучи около крана и филтъра са напукани и засмукват въздух освен бензин, а като спреш - капят и мирише на бензин. От електриката очаквай неочакваното, ако нямаш ключ-маса си сложи и после почвай да оправяш.

    После ще кажеш дали съм ясновидец за тия работи.

    Ако ще газифицираш (а трябва, трябва) този въздушен филтър (маслонапълнен) ще трябва да го смениш с хартиен или текстилен. Иначе просто няма да успееш да настроиш нищо. За място на газова бутилка и изпарител - виж темата за моя УАЗ да не откриваш всичко сам.

    Долните педали не са беля (поне за мене), ама вървят без усилвател на спирачките и спирачната уредба е само един кръг. Спирачната помпа е отдолу под шофьора, когато се ремонтира се бърка отдолу, а когато се долива течност - под краката на шофьора има едно капаче, отваря се и оттам има достъп до капака на помпата, който се отвива с ключ 24. Резервоарчето и самата помпа са в едно тяло, чугунено. Съединителят е без жило или хидравлика, проста лостова система направо от педала към вилката.
    Последно редактирано от Ясен; 02-07-14, 18:22.

    Коментар


    • #3
      От: Още един в отбора

      Честито Ники, много да те радва УАЗика! Близо до теб в с.Железна е майстор Митко- 0887363887 който е бог на УАЗките и има сервиз за УАЗки.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        От: Още един в отбора

        Благодаря за отговорите. За всичко може и да си прав. Докарах я с шише защото резервоара беше лепен и боядисан крана може и да не работи но не е проблем май ще махна единият и ще сложа там бутилката за газ а др ще си седи зада паля на бенз. За двг сам се объркал значи и мисля че капе масло от маркуча кадето отива масло в радятора или от самото кранче. Филтърът ще сменя 100% хареса ми от москвич как 1 колега от форума си го е направил.

        Коментар


        • #5
          От: Още един в отбора

          Честито и от мен Ники, много безаварийни километри и да те слуша УАЗика.

          Коментар


          • #6
            От: Още един в отбора

            Първоначално публикуван от panci Преглед на мнение
            Благодаря за отговорите. За всичко може и да си прав. Докарах я с шише защото резервоара беше лепен и боядисан крана може и да не работи но не е проблем май ще махна единият и ще сложа там бутилката за газ а др ще си седи зада паля на бенз. За двг сам се объркал значи и мисля че капе масло от маркуча кадето отива масло в радятора или от самото кранче. Филтърът ще сменя 100% хареса ми от москвич как 1 колега от форума си го е направил.
            Ти да не се плашиш де. Туй са неща дето се оправят, ако и да са досадни. Резервоара не махай, освен ако не е изгнил и пробит. На газовата бутилка по-добро място е под задната седалка. Газта ако я направиш като свят си пали безгрижно, бензин трябва само за заплеси дето забравят да сипят газ.

            Кранчето и масления радиатор са си добър източник на капещо масло, за тебе не знам ама аз им видях сметката и на двете. Поне волговия двигател идеално работи без маслен радиатор, само трябва читаво масло. Аз някакви синтетични ползвам ама предполагам че и с минерално 15W40 няма да е зле. Теоретично разни работи се охлаждат през маслото, ама на практика не съм го видял да стигне 100 градуса.

            Коментар


            • #7
              От: Още един в отбора

              Не се плаша, напротив обичам да се мажа и да ми е трудно както се казва в този форум случайни хора уаз не карат радятора за маслото ще си го оставя, ще сменя маркучи и скоби и ако продължава да капе ще го резна а от носно делкото защо така може да трепери и да издава един тракащ звук при даване на газ? Ако не съм в грешка разпределителния го върти с зъби възможно ли е нещо да има на оста на делкото? видимо се клати даже и кабелите

              Коментар


              • #8
                От: Още един в отбора

                Ако се клати повече от двигателя имаш проблем - не е закрепено както трябва или нещо е счупено. И да не е счупено, ще се счупи ако го оставиш да се клати. Делкото е прецизен детайл. Теоретично.

                Коментар


                • #9
                  От: Още един в отбора

                  Здрасти и от мен.Задният диф е добре щом не се чуват ромолене и тем подобни звуци.Като гледам снимките омасляването е на задните джанти от не изправни гарнитури на полуоските или крепежните им шпилки.Не слагаий шпилките ,който са ти оставили а си вземи усилени болтове от магазин за Уаз .ще ги познаеш че на главата има буквата ,,Х ,,.Уза няма ръчна газ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още един в отбора

                    Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
                    Здрасти и от мен.Задният диф е добре щом не се чуват ромолене и тем подобни звуци.Като гледам снимките омасляването е на задните джанти от не изправни гарнитури на полуоските или крепежните им шпилки.Не слагаий шпилките ,който са ти оставили а си вземи усилени болтове от магазин за Уаз .ще ги познаеш че на главата има буквата ,,Х ,,.Уза няма ръчна газ.
                    УАЗките оригинално имат ръчна газ.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X