Обява

Свий
Няма добавени обяви.

на бавни с изключени хъбове ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • на бавни с изключени хъбове ?

    здравейте колеги ... хъбовете ми са ръчни avm или както там се казват .... та въпроса ми е дали може да се кара на бавни с изключени хъбове ..... или има опасност да се повреди нещо .. в смисъл да зацепи ... ако някой има наблюдение моля да сподели благодаря предварително
    Audi a4 2,5 tdi
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
    Не всичко, което има две бузи е лице!

  • #2
    От: на бавни с изключени хъбове ?

    Можеш, но бавно и внимтелно.
    Иначе, можеш да строшиш полуоските при камшични натоварвания.
    Удвоеното усилие отива всичкото на задния мост.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: на бавни с изключени хъбове ?

      Здравей, аз съм с автоматични хъбове тъй че не мога да пробвам този вариант и да искам, но съм гледал, че го ползват при много стръмни изкачвания по твърда настилка където си трябват бавни(справка изкачването за язовир Калин).
      Задавам си въпроса тъй като на изкачване за Калин съм карал на бавни два пъти-на острите завои колелото което изминава по-малко път успяваше да приплъзне, не е ли по-добре да се кара с зацепени хъбове от колкото да се натоварва само задния мост.От друга страна колкото и да успяват да приплъзват колелата част от енергията отива на веригата в раздатката и е кофти.....така и не мога да си отговоря кои е по-добрият вариант.
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #4
        От: на бавни с изключени хъбове ?

        блогодаря ви ... просто на последък ми се налага да го товаря иии на баирите не му стига мощност ... иии бавно разбира се
        Audi a4 2,5 tdi
        Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
        Не всичко, което има две бузи е лице!

        Коментар


        • #5
          От: на бавни с изключени хъбове ?

          Точно заради ходене до яз. Калин си сложих ръчни хъбове, както и ако се наложи да тегля нещо при стръмен участък на асфалт, та при внимателно каране си е само плюс тази екстра

          Коментар


          • #6
            От: на бавни с изключени хъбове ?

            След като е фабрично с опция да се кара на бавни без включен преден мост, значи е сметната да не се троши лесно при това упражнение. Към Калин е стръмничко, ама може и без бавни...аз като се качвах, горе видях четирима пича с Опел Астра кабрио.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: на бавни с изключени хъбове ?

              Дори когато съм теглил ремарке в реката или по черен път с голям наклон, бавни не са ми трябвали.
              Смятам че двигателя (ако е наред) и така си има душа.
              Катерил съм натоварен с почти един тон на първа с 1000-1500 об/мин.
              Върви като Кировец.

              Досега съм ползвал бавни на задно само веднъж,
              Докато лекинко намествах теглейки една бетонена тръба, вързана на въже.
              Последно редактирано от TigerHunter; 03-07-14, 20:45.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: на бавни с изключени хъбове ?

                Всеки ден карам на бавни при изключени хъбове. Причината за това е, че колата ми спи в подземен гараж. Вътре трябва да се кара много бавно за да се промушиш без маневра, а излизането през рампата става без всякаква видимост за преминаващите пешеходци. Може и на бързи, но предпочитам на бавни заради скоростта, а не заради необходимост от мощност.

                Искам да кажа и за здравината: Имам множество случаи в гората в които задницата ми е паднала в трап, предницата гледа небето, най-често едната предна не е стъпила, цялата кола тежи върху задните колела, включена е първа бавна. При това положение педала е в кишето и съединителя се пуска при 7-8 хил.об. Още не съм чупил нищо по задния мост.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X