Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

    Наистина ми се струва тъпо. Какъв е смисълът - не схващам. Прилича ми като бутона "турбо" на едно поколение компютри. Да си имаш мощен компютър и с въпросния бутон да го спъваш. Да можеш да спираш с двигателя с 2 колела, вместо с 4? Да чакаш да се кльопнеш в калта и едва тогава да включиш другия мост? Да не говорим , че железариите (диф, карета, полуоси) са сметнати да работят едновременно, а не поотделно преден -заден мост...Наистина не разбирам - защо?

    Коментар


    • #32
      До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

      Икономията не е 500гр. ами около 2. литра - така че само за каране в града мисля че е удачно...А и въпроса ми беше към някой който има сложено...акъл не искам - пари ми дайте(майтап бре - да не се обидите сега) Имам само един познат който вече я кара така над 30000 км. и няма никъкви проблеми засега. Но е само една Нива...

      Коментар


      • #33
        До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

        Тъй като за мен главната идея да сме тук във Форума е да си помагаме с идеи и препоръки,затова като колега ти казвам:Не си хвърляй парите на вятъра с това чудо.По-добре ги вложи в друго по машината-примерно по-голям диаметър гуми,мощно осветление за каране в гората,защити на праговете др. подобни неща,улесняващи експлоатацията в трудни условия и имащи пряка полза.

        Коментар


        • #34
          До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива



          Колеги моля Ви ако знаете какъв е този лагер? Конусен? 66305У - излиза уж по каталог който е конусен но не съм сигурен дали е той!

          Коментар


          • #35
            До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

            Този лагер е сачмен и един съвет, не търси руски, а някой западен аналог, в пъти са по-добри от руските.Ето какво пише за него 21213-1802208
            66-305У това е на първата снимка.
            Този лагер който си оградил е В6-50706ЕУШ1на втората снимка.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от toni188; 17-03-10, 19:52.

            Коментар


            • #36
              До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

              Да лагера е 6305 - съчмен! Ама изпаднах в претеснение защото го сложих от страната на малките шлици и там играе много а е трябвало от другата страна...там си улаза с пресата както си трябва...На картинката не е показано както трябва и затова се подведох!
              Ще сменям оная оная сопичка - да видим как ще върви само на задно! Ще снимам да покажа как сам го сложил...

              Коментар


              • #37
                До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                Днес приключвам, остана да закача само кардана и горе пласмасите...да видим какво сам направил! Снимките останаха на заден план поради страхотните псувни и споменаване многократно майката на руската инжинерна мисъл Ама са го навряли дет наистина слънце не огрява

                Коментар


                • #38
                  До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                  Турнах ГО! Всичко работи засега, ще видя как ще е разхода и ще споделя!Усеща се осезаемо - стана доста пъргава само на задно, мали и като е на бавни какви гуми върти не е истина - Ще вляза в Българската дрифт асоциация!

                  Коментар


                  • #39
                    До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                    Повечето парт-тайм автомобили имат изрично указание или блокировка на ръчките, ниски да не се включват без предния мост. Може би е смислено да се придържаш към това правило. Не, че не съм карал на ниски с ремарке и без преден кардан, но чак до дрифтене не съм го докарвал.

                    По-пъргава няма от какво да е станала, но при потегляне ляга задницата, което впечатлява.

                    Коментар


                    • #40
                      До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                      Незнам как - но се осеща и то осезаемо че е по пъргава(ако се видим живот и здраве ще дам да врътнеш едно кръгче)! А колкото за дрифтене - просто майтап..нямам никъкво намерение да я карам така...беше за пробите само

                      Коментар


                      • #41
                        До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                        Няма лошо, но всъщност съм карал Нива на задно. Заради големия ход на задното окачване при потегляне и ускоряване задницата хлътва като на спортна кола и заедно с ускорението усещаш и малко от гравитацията.

                        Преброй за колко ускоряваш примерно от 30 до 70 и ще видиш, че е същото.

                        Коментар


                        • #42
                          До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                          Колега,като си само на задно недей да я юркаш на бавните,че ще изревеш.Аз преди време,като карах моето Жигули 1600 из сокаците два пъти за 4 години чупих дифа.Последния случай беше в една бая кална локва и яко буксуване.Превключих по енергично от първа на втора за да дам обороти на колелата и дифа просто гръмна...
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                            Като сравнение ще ти кажа моята колко набира от 30 до 70, ъъ една седмица. Майтапя се разбира се.
                            По едно време карах без преден кардан около 2 седмици и найстина това клякане на задницата е много яко, мислиш си че излиташ, но всъщност не. Но мога да кажа че двигателя дигаше много по-бързо обороти и субективно да кажа по-добре си вървеше.

                            Коментар


                            • #44
                              До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                              Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                              ... дифа просто гръмна...
                              Масло EP90 на 10+ години?

                              Коментар


                              • #45
                                До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                                Няма бе Ясене-Приста 85-140RS-на 40000км. го сменям.Абе явно патраманското каране си е казало думата.А и отзад бяха 3-ма човека и то не много леки.Е сега вече знам и Нивата си я кътам повече.....опс май малко послъгах.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X