Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

    Специално за А-рамата съм си говорил доста с руснаците и според тях за нашия вид състезания едва ли е нужно такова допълнение.Лично на мен не ми допада тази идея.Верно артикулацията става по-добра(вероятно),но не знам защо не съм впечатлен.Лошото е,че тук в Бг. няма толкова "тунунги" на Ниви за да споделяме опит на местно ниво.Който си прави колата си я прави за работа,а не ходи да я троши по състезания.Аз обаче ще ходя и ще я троша и ще трупам опит

    Коментар


    • #17
      4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

      Колеги на последното изложение в интерекспо центъра попаднах на една реклама
      "Лада нива 4Х2 е повече от 4Х4 " става дума за следното - една руска фирма изобретила въпросния детайл и като се монтирал на раздатката колата ставала 4х2 . Дали някой си е монтирал вече и какво Ви е мнението за това руско изобретение.
      Аз се отказах от старата Витара заради това че не е постоянно 4х4

      Коментар


      • #18
        До: Лада Нива 4х2

        Доколкото си спомням мненията във форума бяха, че с това устройство се нарушава стабилността на автомобила върху пътя, а понижаването на разхода на гориво е незначителен. С една дума няма голям смисъл. Аз не съм карал такава Нива, но не бих преправил моята.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #19
          До: Лада Нива 4х2

          На цена от 400 евро този детайл няма никакъв шанс да стане част от моята кола пък каквито и да било предимства да има.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #20
            До: Лада Нива 4х2

            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
            Колеги на последното изложение в интерекспо центъра попаднах на една реклама
            "Лада нива 4Х2 е повече от 4Х4 " става дума за следното - една руска фирма изобретила въпросния детайл и като се монтирал на раздатката колата ставала 4х2 . Дали някой си е монтирал вече и какво Ви е мнението за това руско изобретение.
            Аз се отказах от старата Витара заради това че не е постоянно 4х4
            Дискутирано
            Тук може да прочетеш
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #21
              До: Лада Нива 4х2

              Ако руската фирма твърди,че сега го е изобретила,май лъже.Този кит се произвежда от доста време.Колата на Камен Калчев е правена за Италия и го има монтиран фабрично.Аз моя го купих от Испания(тамошно производство е),монтирах го сам(1 час работа на сръчен монтьор на естакада или канал) и съм много доволен.Но във форума преобладаващите мнения са против тази доработка.Най-добре ползвайте търсачката на форума-там има писано по въпроса,включително и от мен.
              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
              имат право да гласуват на избори.

              Коментар


              • #22
                До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                Поради това че темата е дискутирана и има същата тема за отцепване на предният мост на Лада Нива-сливам двете теми в една обща

                Коментар


                • #23
                  До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                  С риск да кажа някоя глупостискам да добавя нещо в което съм 98% сигурен, а именно че мойта Нива която е от Италия май е 4X2 (разбрах го от опит и много учудено четох из форума как Нивите били 4Х4 постоянно)и за да съм сигурен ще попитам за трнсмисията на Нивата-значи има 3 лоста - скоростен() най-малкия за блокажа(от форума разбрах че блокира раздатката)и другия който понижава предавателното число(а явно при мен и включва 4Х4)ако бъркам ще се радвам някой да ме поправи(много съм зле с джиповете ама съм си намерил идеалният учител-

                  forum.offroad-bulgaria.com
                  Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

                  Коментар


                  • #24
                    До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                    Прочетох цялата информация и благодаря на този който ми е прехвърлил темата.
                    Малко съм се откъснал от Нивите.94 взех една от първите с 1.7 двигател но след като на 10 000 хвърли съединител на 20 000 предни лагери и на 25000 бутала се отказах да се боря.

                    Коментар


                    • #25
                      До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                      Значи дългия лост ти сменя само скоростите,това естествено го знаеш.Двата къси долу :задния(той е малко по-дълъг) превключва бързите и бавни скорости.Този лост има 3 положения-назад са бързите(на западните джипове Н-high),т.е. нормалните скорости.С тях караш по шосето.Средното положение е неутрално.Когато лостът е на него,скоростната кутия все едно не работи-колата си бръмчи,но когато я включиш на скорост не тръгва.Когато преместиш лоста напред,включваш бавните(на другите джипове L-low).Съвсем грубо казано предавките слизат с 2 надолу-т.е. 3 бавна отговаря на 1 бърза(това е приблизително,ако си любознателен,отвори каталога,там предавателните отношения ги има).За сметка на понижената скорост се увеличава въртящия момент,както е на изхода на всеки понижаващ редуктор.С бавните катериш баирите.
                      Сега за късото лостче(предното).Нормално то има две положения-напред е разблокиран,назад-диференциалът е блокиран.Двигателят на "Нива" нормално разпределя въртящия момент в съотношение преден мост 40% и заден 60%.Когато се включи блокажа т.е. лостът е в задно положение,това съотношение става равно-50/50.Понякога тези 10%,прехвърлени към предния мост помагат много-тук можеш да попиташ други колеги.

                      Ако твоята "Нива" може да изключва 4х4,тогава предното лостче има 3 положения-крайно предно :работи само задния мост или 4х2(става обикновена кола),средно :включва 4х4 и задно :блокаж на диференциала,което обясних по-горе.

                      Няколко важни неща,за да не си счупиш колата.Въпреки че при определени условия 4х4 и бавни-бързи могат да се включват в движение,това не го опитвай.Превключвай само в покой,за да не береш ядове с трансмисията.Изключително важно :когато блокираш диференциала,на таблото светва лампа(при мен е жълта).Това не е случайно-щом излезеш от препятствието,СПИРАШ и разблокираш диференциала(лампата угасва) с преместване на лостчето напред.Ако забравиш колата с блокиран диференциал,ще я повредиш сериозно.Да не говорим,че може да направиш катастрофа,тъй като започва да завива трудно.
                      Надявам се да съм бил полезен.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #26
                        До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                        Значи дългия лост ти сменя само скоростите,това естествено го знаеш.Двата къси долу :задния(той е малко по-дълъг) превключва бързите и бавни скорости.Този лост има 3 положения-назад са бързите(на западните джипове Н-high),т.е. нормалните скорости.С тях караш по шосето.Средното положение е неутрално.Когато лостът е на него,скоростната кутия все едно не работи-колата си бръмчи,но когато я включиш на скорост не тръгва.Когато преместиш лоста напред,включваш бавните(на другите джипове L-low).Съвсем грубо казано предавките слизат с 2 надолу-т.е. 3 бавна отговаря на 1 бърза(това е приблизително,ако си любознателен,отвори каталога,там предавателните отношения ги има).За сметка на понижената скорост се увеличава въртящия момент,както е на изхода на всеки понижаващ редуктор.С бавните катериш баирите.
                        Сега за късото лостче(предното).Нормално то има две положения-напред е разблокиран,назад-диференциалът е блокиран.Двигателят на "Нива" нормално разпределя въртящия момент в съотношение преден мост 40% и заден 60%.Когато се включи блокажа т.е. лостът е в задно положение,това съотношение става равно-50/50.Понякога тези 10%,прехвърлени към предния мост помагат много-тук можеш да попиташ други колеги.

                        Ако твоята "Нива" може да изключва 4х4,тогава предното лостче има 3 положения-крайно предно :работи само задния мост или 4х2(става обикновена кола),средно :включва 4х4 и задно :блокаж на диференциала,което обясних по-горе.

                        Няколко важни неща,за да не си счупиш колата.Въпреки че при определени условия 4х4 и бавни-бързи могат да се включват в движение,това не го опитвай.Превключвай само в покой,за да не береш ядове с трансмисията.Изключително важно :когато блокираш диференциала,на таблото светва лампа(при мен е жълта).Това не е случайно-щом излезеш от препятствието,СПИРАШ и разблокираш диференциала(лампата угасва) с преместване на лостчето напред.Ако забравиш колата с блокиран диференциал,ще я повредиш сериозно.Да не говорим,че може да направиш катастрофа,тъй като започва да завива трудно.
                        Надявам се да съм бил полезен.
                        Aми значиабе ти ме уби всичко разбрах ама теста за това дали е постоянно 4Х4 или не го правя като се забием у некой гьол и не съм на понижаващите ,а на нормалните(бързите)при яко газ превъртат само задните ,а като включа бавните буксуват и предните(и то яко щото съм качил 200-300кг в багажника(без блокаж)),но пък лоста за понижаващите работи както казваш ,че е при Ниви с постоянно 4Х4(назад бързи ,средно изключен,напред бавни)
                        Още утре ще пробвам и ще пиша поне по-малко срам
                        Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

                        Коментар


                        • #27
                          До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                          Много срамнай - нормална Нива си е всичко си е както трябва -постоянно 4Х4(човешко е да се сбърка то затова се пита и се гордея че първо питах после пробвах и чак сега коментирам(а не обратното))
                          Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

                          Коментар


                          • #28
                            До: Re: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                            ... с изключен преден мост кормилото олеква..
                            Това не значи ли, че имаш разрегулирана предница? Питам, защото на два пъти ми се е налагало да махна предния кардан (разни повреди), а веднъж за проба махнах задния и не съм забелязал съществена разлика в кормилото.


                            Колкото до задния диф и защо той е по-натоварен от жигулския, според мен отговорът не е в масата, а в общото съпротивление на движение - най-вече въздушно, при висока скорост. Едно Жигули 1.2 лесно може да върви със 110 само с първа клапа на карбуратора, а една Нива 1.6 със 110
                            върви само с педала на пода или почти. Предаваната мощност е примерно двойно по-голяма, оттам и топлоотделянето. Не случайно, на Нива скоростната кутия къса нерви (и в частност моите), а съвсем същия агрегат в Жигули практически не се забелязва. Просто в Нива има много повече поводи да го прегрееш.

                            Цялото разсъждение, разбира се, важи ако караш Нивата със над 90-100км/ч в много горещо време. Ако обещаеш да не го правиш, може да караш само със задно колкото си искаш - този диференциал от въртящ момент не се плаши, справка понижените скорости.

                            Коментар


                            • #29
                              До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                              Та...дойде време и аз да турна това нещо! Гледам темата отдавна не е чепкана...Кайто има да сподели какво ажеба какво се случва след употребата му!

                              Коментар


                              • #30
                                До: 4х2(отделяне на преден мост)на Лада Нива

                                За мен това изобретение е много глупава работа-неможе един автомобил заводски да е разчетен за фул-тайм и някой си "специалист" ей така да реши,че изведнъж този автомобил ще стане парт-тайм.И представете си реално как стоят нещата специално при Нива-Купувате го това нещо,поставяте го,изключвате предния мост и тръгвате да карате.....да,обаче Нивата предвид фул-тайм конструкцията си отпред НЯМА изключващи хъбове и така или иначе предния кардан заедно с дифа и полуоските пак си се въртят.Има ли смисъл цялото усложнение-За мен никакъв.Освен всичко това се губи и най-ценното предимство на фул-тайма,а именно по-голямата стабилност при всякакви пътни условия.За какво говорим изобщо.....?-може би за 500гр. икономия на бензин...???Който иска да кара джип с опция 4х2 нека не си хаби Нивата,а да си купи примерно Витара,Самурай,Фероза-все нелоши машини от същия клас.Между другото има и Ферози фул-тайм,но са по-редки.
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 14-03-10, 01:05.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X