Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

    Здравейте, както се вижда от заглавието става дума за обема на резервоара. Трътнах за морето и напълних догоре като стрелката беше на първата четвърт за 54 литра. В Бургас пак при същото положение на стрелката сипах 43 литра. Разхода ми е точно 11/100 със скорост 130 км. Та се питам точно колко е вместимоста на моя резервоар?

  • #2
    От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

    Пише си в книжките - 75 литра. За горивото имаше тема, колко се разширява при горещина - и хамериканският конгрес го е бистрил този въпрос, пък колко и как лъжат по бензиностанциите и без температурно разширение е съвсем отделна бира.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

      Ухааа, не очаквах толкова много. Благодаря.

      Коментар


      • #4
        От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

        Да, по каталог е 19.5 US Gallons около 74л. Самия ход на стрелката за горивомера не е абсолютно пропорционален на съдържанието на гориво в резервоара. Управлява се от Body Control Module (BCM) и е резултат от неговите изчисления за общ и моментен разход, моментна и средна скорост и т.н. Често съм го засичал, че се "презастрахова" и включва индикатора за резерва, а като налея около 20ина литра отива почти на средата.
        - Fuel Economy and Distance to Empty Calculations
        - The BCM calculates and transmits the fuel ECOnomy (ECO) and Distance To Empty (DTE) data.
        Последно редактирано от Алекс Маринов; 29-06-14, 20:54.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

          Алекс, благодаря много, приблизително колко литра е резервата? Резервоара е разграфен на 8 равни части по 9 литра, ако една осма е резерва, това значи 9 литра за около 60 км. градско?

          Коментар


          • #6
            От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140629_123412.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5596350
            така съм го карал и в двете посоки, на тръгване и от двете места стрелката сочеше предпоследната дебела резка! Тоест условията са били поне на теория еднакви!

            Коментар


            • #7
              От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

              Четох някъде, че хамериканският стандарт, при който дрънва камбанка и на дисплея се изписва Fuel Low е остатъчно гориво за пробег от 12 мили ~ 20 км. Стрелката обикновено показва нула при това положение. За европейски коли съм чувал (ЕЖК) че ламБа светва при остатък за около 50 км.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                има истина в това, при мен като светна лампата ми показа че ми остават около 20 км. Помислих че е грешка, но може би не е!

                Коментар


                • #9
                  От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                  Точно колко литра е резервата не мога да кажа, а и тя не е константна величина в литри, а оставащи километри /приблизително около 20км/. Просто е въпрос на калкулиране от Body Control Module (BCM) по данни на EKU за моментния и среден разход, сондата в резервоара за остатъчното количество гориво, в конкретния случай и при текущия стил на движение се пресмята за колко би стигнало горивото. Като цяло е голяма паника, като светне индикацията и издрънчи гонга за Fuel Low - ще рече, че трета световна война е започнала. Често, особено при преобладаващо градско движение, това се случва на оставащи над десет литра, че май и повече. Щом при добавени 20 л. стрелката отива почти на средата, смятай колко е имало оставащи - поне 15 л. Затова и тези сметки, които се основават само на някакво положение на стрелката не са много достоверни. Само при пълнене до горе, изразходване на някакво количество и после пак пълнене до горе, при това по един и същи начин, само тогава може да се пресмята с по-голяма точност колко е средния разход.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                    Правили ли сте си експеримент с OBD-bluetooth приставка, която в движение праща някакви показания на смартфон или таблет ? На мен ми дава и на двете джипки 0,500 литра разход на час при бръмчене на място. Изглежда твърде оптимистично, за да е истина. Имал съм неприятни емоциЙ - тръгвам сутринта с "Хемито", дава ми "67 km to empty", до работата ми са 11 км., като почна да вися по светофари почва да показва "30 km to empty", стрелката стремително пада към нула, дрънва камбанката, изписва се зловещото "Fuel low", почва да показва "10 km to empty - 5 km to empty - 0 km to empty" и това в рамките на 2-3 минути , почвам трескаво да планирам покрай коя бензиностанция да мина, ами няма такава, подминал съм ги при "67-65 km to empty", добирам се с ужас, паркирам, вечерта паля да се прибирам и: "45 km to empty" С ОБД-устройството се поуспокоих, не може да профука 10-12 литра за 5-10 минути празен ход.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ...На мен ми дава и на двете джипки 0,500 литра разход на час при бръмчене на място...
                      Ако говорим за бензинов двигател е твърде оптимистично.

                      1,8 литров бензинов атмосферен двигател прави около 800 грама на час (в загряло състояние). В загряло състояние с включване на компресора на климатика консумацията скача на 1,1 - 1,2 литра на час.
                      2,8 литра турбиниран дизелов агрегат прави около 350 грама на час (в загряло състояние). С включването на компресора на климатика - консумацията отива на 500 гр. на час.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                        Bogo, колкото и да гори на място, все пак не може да изсмуче няколко литра за две - три минути, дори и да е бензинов V-6, като твоя
                        Затова спрях да му се връзвам на паническите атаки с гонга. По неговите сметки вече трябва да го бутам, а в резервоара все още има поне 6-7 л. Успява понякога да ме стресне за момент, само като издрънчи за първи път примерно за fuel low или washer fluid low. Е, отнася по една благозвучна и преставам да гледам към EVIC- дисплея. Вече съм му свикнал и горе-долу зная колко мога да мина със зареденото количество гориво. Нулирам само временния километраж и по него се ориентирам. На дълги дистанции е по-точен и там мога и да хвърля по едно око на дисплея за информация.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                          За маншона на фара !
                          Е това ти е номера 05126 316AA цената е 36 лв. 5 дни доставка !
                          Еди Рангелов : 0885 088 444
                          Няма незаменими има незабравими хора !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                            Извинявайте че разводнявам темата, но от къде мога да си купя един маншон за левия фар че моя липсва?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                              Еди, вече купих маншон за 10 лв. от една морга, а по темата, нарочно изчаках да светне лампата за горивото за да видя при колко оставащи километри го прави. Сутринта тръгнах с оставащи 67 км. след 15 км. показанията започнаха да намаляват с около 2 км между два светофара и накрая при показания 33 км. светна лампата и изпищя! После заредих 3,5 за 10 лв. и показанията веднага се смениха на 60 км. Довечера ще напълня догоре и очаквам да сипя около 60 литра. Ако резервоара е 70-75, защото в няколко източника в нета намерих различни данни, от 19 до 20,5 галона вместимост.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X