Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

    Странно, но и аз съм го намирал в различни User manual-и както 19.5 Gallons, така и 20.5 Gallons т.е. 74 или 78л. При това и за бензиновите, и за дизеловите двигатели.

    Последно редактирано от Алекс Маринов; 02-07-14, 15:55.
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • #17
      От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

      Да така пише в източниците, фактът е че колата е купена втора употреба и не се знае какво точно е "подобрявано" по нея. Вчера заредих от лампа до горе точно 55 литра. Или резервоара е 60 л. или резервата въпреки че показва 33 км до изразходване е 20 литра? Трета версия не виждам!!!

      Коментар


      • #18
        От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

        Какви са тия терзания ? Колкото му сипеш - все ще ги изхарчи. Какви подобрения може да е правил някой - поставил е някакъв предмет в резервоара с цел да намали обема му (като гълтането на балон от дебелаци с цел да ядат по-малко и да не изпитват глад) или е бъзикал софтуера точно в частта му с измерване на горивото в резервоара ? Нали по-горе Алекс Маринов писа, че показанията за остатъчен пробег не зависят от конкретно количество гориво, а се "изчисляват" софтуерно според моментния разход, средния предхождащ меренето разход, скоростта на движение и т.н. Според тия сметки светва "резерва" или дрънчи камбанка с паникьосващо съобщение fuel low когато остава гориво за 20 км., според моментните изчисления. А като количество може да е 20 литра, може да е 10 литра и т.н. Като загасиш, престои колата и пак я подкараш, почва да ти дава друга цифра за остатъчен пробег. Пък ако намесим и температурата - резервоар пълен с нафтови пАри през лятото, помпата на колонката на бензиностанцията изключва при пълнене по-рано, отколкото през зимата, сипваш повече литри, пък те се свият през нощта на хладно и се окажат по-малко... не си усложнявай живота с тези сметки, освен да демонтираш резервоара и да почнеш да го пълниш с вода от минерални бутилки по 1,5 литра, да видиш колко събира, после да го източиш и да премериш изтеклата вода
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

          Не се терзая, просто обсъждам нещо толкова прозаично и същевременно интересно за мен нещо. Нали за това е форума, иначе така и правя, карам докато намалее горивото и пълня догоре.
          Например от известно време се чудя какви дневни светлини да си сложа за да не карам на къси. Ако може някой да ме посъветва за нещо, което няма да бъде откраднато веднага от колата ще съм много задължен изразено в бири.
          Мислех да монтирам от лед модулите, дълги около 40 см. с мощност 120 W, но ме е страх че веднага ще го свият.

          Коментар


          • #20
            От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

            за това става дума

            Коментар


            • #21
              От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

              Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
              Например от известно време се чудя какви дневни светлини да си сложа за да не карам на къси. Ако може някой да ме посъветва за нещо, което няма да бъде откраднато веднага от колата ще съм много задължен изразено в бири.
              Мислех да монтирам от лед модулите, дълги около 40 см. с мощност 120 W, но ме е страх че веднага ще го свият.
              Аз си включих фабричните DRL-и и на двете джипки. И ти имаш такива - светят дългите светлини на 30 % интензитет. Еди Рангелов ще ти ги включи срещу 35-40 лв.+ диагностика, триене на грешки ако има такива и т.н., но може да е сменил тарифата
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                Много полезна информация, благодаря!

                Коментар


                • #23
                  От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                  Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
                  Много полезна информация, благодаря!
                  Не е много полезна, защото е непълна. Трябва да провериш в купето вляво от волана - лесно се отваря капакът на отсека с бушоните, дали имаш такова реле: http://www.offroad-bulgaria.com/show...15#post2433115 Ако нямаш, в същата тема е обсъждано откъде да се купи.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                    Супер, довечера ще направя снимка на таблото с бушоните за да видите дали има такова реле. Между другото имам и още една кутия с бушони, която се намира зад левия фар.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Аз си включих фабричните DRL-и и на двете джипки. И ти имаш такива - светят дългите светлини на 30 % интензитет. Еди Рангелов ще ти ги включи срещу 35-40 лв.+ диагностика, триене на грешки ако има такива и т.н., но може да е сменил тарифата
                      Не още не съм
                      Еди Рангелов : 0885 088 444
                      Няма незаменими има незабравими хора !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140705_150549.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5597071
                        Май нямам такова реле. Моля напишете ми номера за да го търся по моргите.
                        Дали е това 56042677АА?
                        Последно редактирано от vikik; 05-07-14, 14:22.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                          Да. Гнездото за това реле е празно, а самото реле е по-малко от това за дългите светлини и е с радиаторче.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:drl.jpg
Прегледи:1
Размер:23.5 КБ
ID:5597072
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            Ако номерата на реле за гранда и за моето са еднакви ще търся едно. В линка, който ми пусна пише че се монтирало и на мондео. Така че ще потърся по моргите. В ebay намирам само втора употреба за около 30 лв.
                            Последно редактирано от vikik; 05-07-14, 15:06.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                              Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
                              Ако номерата на реле за гранда и за моето са еднакви ще търся едно...
                              Еднакви са, но номерът е този: 56042216AB. Това, което ти си намерил е друго.
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • #30
                                От: Резервоар на jeep Liberty 2.8 crd

                                много благодаря ще го потърся

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X