Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Led крушки

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Led крушки

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Все същото лайно. Подкрепено с фалшиви фотографии.
    По природа сме си хейтъра, обаче с тия високо технологични термини, завиваме в съвсем друга посока.

    При положение, че някои гиганти са започнали да ги произвеждат е редно поне да се замислим.
    https://www.usa.philips.com/c-p/7871...d-fog-led-lamp

    Коментар


    • #62
      От: Led крушки

      Изключителен хейтър съм към заслепяващи светлини и към опасна за околните гъзария от всякакъв вид.

      Я прочети внимателно какво са произвели Филипс. Къде се слага, кога се светва и тн.

      И гледай да не ми го светнеш в очите.

      Коментар


      • #63
        От: Led крушки

        Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
        По природа сме си хейтъра, обаче с тия високо технологични термини, завиваме в съвсем друга посока.

        При положение, че някои гиганти са започнали да ги произвеждат е редно поне да се замислим.
        https://www.usa.philips.com/c-p/7871...d-fog-led-lamp
        Ъъъ, това са крушки за фарове за мъгла. Има една бегла разлика спрямо това да сложиш LED крушка в H4 фар, и тя да е легална в ЕС (горните не виждам да са), и желателно да свети където и както трябва.

        ПП: Това по снимките от по-предния ти линк категорично не отговаря на реалностите. И с черна магия не можеш да направиш H4 фар да свети като ксенон с перденце, каквото са снимали.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Led крушки

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Мисълта ми беше, че явно вече има достатъчно "корави" светодиоди, и няколко на брой са достатъчни за подобна работа. Интересното е че като се пуснат да светят "на бюрото" не създават впечатление за кой знае какъв светодобив...
          Много интересна е и системата за насочване на светлинния сноп - цилиндрично тяло с неправилна форма, куплирано към двигател. В зависимост от това, какво се търси като осветеност, цилиндричното тяло засенчва една или друга област/и. Отделно, светодиодите можеха да се палят на няколко групи.
          Има от няколко години. Технологията е малко алангле ама има напълно работещи екземпляри. Има даже успешни примери за автоматично засенчване на насрещния автомобил - с гасене на части от чипа или с механичен сенник.

          За съжаление даже и големите производители на автомобили правят компромиси между качество и маркетинг, а какво остава за бай Жълтур който произвежда афтърмаркет евтинийка за илиянския пазар.

          Коментар


          • #65
            От: Led крушки

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Изключителен хейтър съм към заслепяващи светлини и към опасна за околните гъзария от всякакъв вид.

            Я прочети внимателно какво са произвели Филипс. Къде се слага, кога се светва и тн.

            И гледай да не ми го светнеш в очите.
            Точно това е и изконната ми идея. Да се монтират в халогени, които често ще са под вода. Първата снимка, която съм публикувал е точно на такава крушка - Н11. После ме подведе по разни фокуси и т.н. След това пък ме заплашваш, въобще голяма вакханалия.
            Обаче като сме тръгнали по тази наклонена плоскост, смятам че заслепяването си е чисто субективно. Примерно, мен много ме дразнят оригинално монтираните лед стопове на не малка част от автомобилите.
            Предполагам, че лед крушка ползвана за къса светлина, която е до 6000к, фокусирана прилично, а не в небитието, не би трябвало да заслепява.
            А кое е законно, смятам че тук присъстващите нямаме право да пишем/само като си погледнем размера гуми, с които шофираме и сме го прегазили./

            Коментар


            • #66
              От: Led крушки

              Да ти свети стоп в очите, чието предназначение е да го видиш, не е като да ти свети фар в очите, чието предназначение е да свети на тоя насреща, а не в твойте очи.

              Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
              ...фокусирана прилично...
              Тъй де - за това говорим. Работата е там че до сега още не се е намерило нещо LED, дето да е фокусирано както трябва и да свети както трябва във фар за дълги/къси светлини, правен за халогенки. Дали конкретните са или не са, евентуално ще разбереш като си ги купиш. Лошото е че обикновено насрещно движещите се разбират преди теб.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Led крушки

                Айде като фокусирате Н4 или какьв да е Н ЛЕД да ми се обадите да си взема и аз,а до тогава или фабрично правени рефлектори кьм диода или ЛЕД крушка ма за светлина за заден ход,че свети повече,дьржи повече и дава индикация,че сьм на задна.

                То че има ЛЕД фарове има,то и електрически коли има,че и хвьрчащи ма се правят трудно в гаража пьк и направеното е далеч от фабричното
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: Led крушки

                  Абе то и в гаража се правят големи работи ама не става точно с купуване на шарена кутия от Илиянци.

                  И абсолютно нищо субективно няма в заслепяването. Жалко че няма кой да раздаде на милиционерите полеви светломери.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Led крушки

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Абе то и в гаража се правят големи работи ама не става точно с купуване на шарена кутия от Илиянци.

                    И абсолютно нищо субективно няма в заслепяването. Жалко че няма кой да раздаде на милиционерите полеви светломери.
                    За пьрвото си прав,спор няма - ония ден гледах една Секвоя с вградени фарове от Лексус ако не се льжа,много добре станало в гаражни условия,НО е далеч от крушчици на далавера от Китайския Ибеец за 6 кинта или айде за 60 да са,че по-шарени.

                    На милиционерите и така им е дадено повече от колкото трябва,само полеви светломери им липсват,нали си има технически преглед,нали си има застрахователи????
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Led крушки

                      Ти май скоро не си водил кола на технически преглед в България. А за застраховките не ми се почва.

                      Все едно де, ще се оправяме както можем.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Led крушки

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Ти май скоро не си водил кола на технически преглед в България. А за застраховките не ми се почва.

                        Все едно де, ще се оправяме както можем.

                        Не сьм,но имам роднина работи в такьв пункт та ми е малко ясно от кьде изгрява сльнцето.

                        За застраховките е лесно и там - модифицирал си колата по грешния начин,при проблем отказват да ти заплатят застраховката и готово.......ма си прав де,ще се оправим........ма друг пьт.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: Led крушки

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Мисълта ми беше, че явно вече има достатъчно "корави" светодиоди......
                          Има, на Близнаците "малайзиеца" по спомени е със светодиодни фарове, на Елиан "Вранглера" също, и да заводски са.........
                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Все същото лайно. Подкрепено с фалшиви фотографии.
                          Може и да не са фалшиви, а в "стерилна среда".... ама си е лайно,
                          Преди няколко седмици си купих Н4 светодиодни крушки и.....яко гризнах дрЪвото, светлинен интензитет като на ба`а ми кандилото на гроба. Който иска може да идва да ги гледа да мери да пробва...
                          П.П. може би уловката е че взех тези от 10лв, а не тези от 98, мЪ знам ли......
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #73
                            От: Led крушки

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Преди няколко седмици си купих Н4 светодиодни крушки и.....яко гризнах дрЪвото, светлинен интензитет като на ба`а ми кандилото на гроба. Който иска може да идва да ги гледа да мери да пробва...
                            П.П. може би уловката е че взех тези от 10лв, а не тези от 98, мЪ знам ли......
                            Ако може снимка на самата крушка. Предполагам няма да има общо с тези, за които питам, но все пак.
                            Пуснал съм снимка за крушка Н11, която в Китай е около 40-50долара за 2бр на непозната за мен марка, а в Америка около 100долара/без да включвам транспортни разходи/ за 2бр на Филипс.

                            На Илиенци не съм ходил от 20години и не знам дали продават подобни/имам предвид в тоя ценови диапазон/

                            Точно защото не вярвам на рекламни снимки, както Спарки уточни, реших да почерпя информация от реални ползватели, като се допитам до тях, чрез тази тема. Все пак крушките не са евтини за експерименти, а връщането им е почти невъзможно.

                            Уви само ми се размахваха закони, обясняваха ми се застраховки, геополитически обстановки и т.н. информации, които в случая не ме интересуват.

                            Смятам, че темата е Led крушки и предлагам да се върнем на нея.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Led крушки

                              Преди време обещах че ще трия всяка тема в която има думичката "ксенон". Убеден съм, че с това Форумът поне малко допринесе за безопасността на движението и запазването на зрението на водачите.

                              Тази тема я затварям на същото основание.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X