Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Led крушки

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Led крушки

    Е мойте габаритни с малко по-силни крушки не стават ли дневни ? Плюс това са с отделен рефлектор в основното тяло , а на него пише само каква е крушката на основната светлина Н 4 ,която си отговаря !

    Коментар


    • #17
      От: Led крушки

      По закон - не става. Ако свети достатъчно силно за да се вижда ясно в слънчев ден, малко вероятно е някой да те спре, но това не ги прави легални дневни светлини.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Led крушки

        Не се заяждам, ама като гледам какви измишльотини продават като "хомологиран H4 еквивалент" ... как да кажа
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #19
          От: Led крушки

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Не се заяждам, ама като гледам какви измишльотини продават като "хомологиран H4 еквивалент" ... как да кажа
          Няма значение. Надписите, харените лепенки и сертификати са по-важни от всичко останало. Може да продаваш и говно, щом е с CE и хомологация, без значение колко смърди.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Led крушки

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Няма значение. Надписите, харените лепенки и сертификати са по-важни от всичко останало. Може да продаваш и говно, щом е с CE и хомологация, без значение колко смърди.
            Имам понятие как точно се минава хомологация - гарантирам ти, че нямат никакъв шанс при реален тест.

            Обаче има една врътка в закона, която явно не са досметнали господа европейците. В която се казва, че производителя, при определени условия, може да попълни декларация за съответствие, която се приема за вярна, докато някой не реши да докаже обратното. И точно по тоя параграф минава сума ти стока, която реално ще види CE през крив макарон, ако се опре до лабораторни тестове, колкото и да са добронамерени в лабораторията.
            А тук реално няма кой да се забавлява с 'лов на вещици', поне не и докато някой не подаде официална жалба до КЗП или подобна инстанция. След което брата китаец просто ще смени една буква в името и със следващия самонаписан сартификат пак е в играта, а сума ти народ ще продължават да се кефят, че си имат DRL, харчещ 2 вата и струващ 5 лева. При това законно, проверявал съм.

            Така, че ако сами не си направите сметка за някои неща, няма кой да ви я направи. За Спарки съм сигурен, че каквито и промени да е направил по светлините, ги е напрвил професионално и са поне толкова добри, колкото заводските. За останалите - надявам се да са взели пример от него
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              От: Led крушки

              Чак сега видях темата.Човекът искаше някъкви пояснения(обяснения)кое как ,ама такива не видях.Ако може някой,който знае за теаи ламби да изнесе една бърза лекция.И на мен ми е интересно,а предполагам има и други не толкова информирани.

              Коментар


              • #22
                От: Led крушки

                Първоначално публикуван от ichlkv Преглед на мнение
                Чак сега видях темата.Човекът искаше някъкви пояснения(обяснения)кое как ,ама такива не видях.Ако може някой,който знае за теаи ламби да изнесе една бърза лекция.И на мен ми е интересно,а предполагам има и други не толкова информирани.
                Питай конкретни въпроси, за да ти се дадат конкретни отговори. Краткият отговор е - диодни заместители на халогенните крушки, дето да стават за нещо повече от незаконни дневни светлини, засега няма. За всякакво останало осветлтние по автомобила - стават, за фарове - не.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Led крушки

                  благодаря

                  Коментар


                  • #24
                    От: Led крушки

                    Колеги малко късно пиша по темата, колегата спарки е много прав че диоднити крушки стават за абсолютно всякакво осветление освен за основното. Имам наблюдение,че сменят ли се интериорните осветления с диодни и компютъра ончито грешка и я записва, сякаш са изгорели. Това се получава поради ниската консумасия. Аз съм заменил крушките за задна светлина и предните халогени с диодни обаче те ловят всяка ел. оттечка и през извесни интервали премитват. Поради тази причина доста пъти на пътя ми присввяткват или пресвирват като си мислят че го правя нарочно.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Led крушки

                      Или си сложил прекалено "умни" крушки, или автомобила върху който ги слагаш се прави на прекалено умен.

                      Трябва да закачиш някъде по веригата успоредно някой и друг резистор и ще спрат да мигат. Някои крушки това си го имат вградено точно с цел избягване на тия ефекти.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Led крушки

                        Моите 5 ст. по темата.
                        Крушките от снимките пробвани на автомобил с хубави фарове - светят много силно дори и през деня, но за нощно каране НЕ стават. Заслепявата насрещно движещите, колкото и да сваляш регулировката. НЕ могат да направят снопа лъчи, а е разпръсната светлината. Ще поясня, че цената е 200 лв. но стават само за дневни светлени.
                        Прикачени файлове
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #27
                          От: Led крушки

                          Еми не ставят я. Още в първия пост го писахме.

                          Истината е че реално могат да се направят фарове, дето и да светят, и да не заслепяват. Има оптики достатъчно всякакви и едни 10-ина вата си светят като фар и можеш да ги насочиш както ти е кеф. Китайците обаче скоро такова няма да направят, а западняците искат направо да си купиш нова кола със заводски такива. Е, има 1-2 изключения, от които едното доволно грозно, но за сметка на това скъпо.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Led крушки

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Или си сложил прекалено "умни" крушки, или автомобила върху който ги слагаш се прави на прекалено умен.

                            Трябва да закачиш някъде по веригата успоредно някой и друг резистор и ще спрат да мигат. Някои крушки това си го имат вградено точно с цел избягване на тия ефекти.
                            Умни колко да са умни за около 90 стотинки излизат от ибеи-я 32 диодна крушка мисля че беше
                            Китайска му работа, но това с резистор ами го каза и един приятел запознат със случая. Има и друго нещо когато изгася вътрешния плафон и продалжава една съвсем малка светлинка в крушката но там мисля че проблема е в ключа на плафона. Само аномалии

                            Коментар


                            • #29
                              От: Led крушки

                              Купона е голям с диодните, и от най-малкия ток (утечка) се опитват да светят.
                              Аз в къщи докато се оправя с 5 броя светодиодни, които имаха постоянна подсветка, заради глимката в ключа, в чудо се видях.
                              Накрая махнах едната Led и сложих с обикновена нагреваема тел. Проблема се реши из основи.
                              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Led крушки

                                Да и на мене ми се случи същия проблем, като тебе със глим лампата. Но моя проблем го реших със смяна на ключа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X