Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на инверторен електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за избор на инверторен електрожен

    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
    Чак понеделник мога да го снимам, че седи в работата, а нищо чудно и да забравя.Но врътката е означена с една вълничка под нея, ако това може да послужи за ориентир...

    Спарки, можеш ли по подробно да разкажеш?На мен ми стана безкрайно интересно... функцията си я ползвам вече трета година изключително само на черно (почистено).На ефекта вече трета година се радвам, ама защо се получава, досега нямаше откъде да разбера.
    С този потециометър се променя индуктивността, т.е повече или по - малко пръски в зависимост от това колко е ръждясал материала.

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за избор на инверторен електрожен

      Няма как да разкажа по-подробно, защото са специфични неща, и едно че надали ще ме разберат много хора, второ че не съм аз човека, дето може да разкаже най-добре, при положение че се прави от други, и трето - дори да знаех всички подробности, няма да е коректно - хората с това си изкарват хлябва и хвърлят много труд. Данчо никога не ми е отказвал информация за нещо, което знае, нито аз на него, но това си е между нас и няма начин "навън" да излезе нещо от моята уста, вместо от неговата.

      А се краде от конкуренцията поголовно, даже в малката ни държава с мижав пазар. Стига се до там да се изтриват надписите по чиповете и да се залива всичко с кави ли не химии, само и само за да не се случва, или поне да е максимално трудно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за избор на инверторен електрожен

        Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
        ... за домашни цели ...ще работи с материали с не много голяма дебелина.....Обаче първо ще трябва да се науча да заварям....
        Здравей basko3, неголямата дължина (~1.5m) на кабелите не е съществен критерий при горните три предпоставки и един от правилните избори в случая е:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Off9wm.jpg
Прегледи:1
Размер:180.6 КБ
ID:5597124
        Имам го и го ползвам и в двата режима; работи добре.
        Ако си намериш/купиш голяма (стандартна) бутилка за аргон, или малка (за малка става и от СО2 пожарогасител, но обема й наистина не е голям) ще можеш да го ползваш и за TIG заваряване - пристига при теб окомплектован с всичко необходимо, без добавъчната тел, а тя се намира/купува лесно.
        След време вече можеш да надграждаш, ако ти се налага, т.е. да отидеш към по-голяма мощност и/или реномирана марка ... напр. Fronius
        ______________________________________
        4Runner 2L-T О87879393пет

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за избор на инверторен електрожен

          "...А се краде от конкуренцията поголовно, даже в малката ни държава с мижав пазар. Стига се до там да се изтриват надписите по чиповете и да се залива всичко с кави ли не химии, само и само за да не се случва, или поне да е максимално трудно.[/QUOTE]"

          И съвсем правилно се постъпва. Историята с "Вики-Б" ни е позната!

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за избор на инверторен електрожен

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Не е точно класически синергичен режим и не е точно класическо импулсно заваряване. Тоест, звука е малко по-друг. По-скоро иде реч за различна форма на импулсите ток/напрежение спрямо стандартно класическо телоподаващо + някои други неща. .
            Така или иначе тоя селф контрол не е нищо по различно от синергичен режим.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за избор на инверторен електрожен

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              Така или иначе тоя селф контрол не е нищо по различно от синергичен режим.
              Така или иначе горното твърдение НЯМА НИЩО ОБЩО С ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА. Също както и твърдението на цитирания автор относно звука на машината при работа.

              Тук по-долу имаше и половин страница с подробно описание на машината, Селф Контрол процеса и други интересни неща, но буквално и преносно не му било писано да се случи, защото след половин час писане форумния енджин затри написаното от Асен.

              Всеки, който има реален интерес към нашите изделия винаги може да се свърже с нас по телефона или да ни посети в производствената база в София. Другите възможности за тази година са изложението БАТА Агро в Стара Загора от 26-ти Август и Пловдивския Панаир.

              Поздрави,

              Георги
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • #52

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                  Здравейте и от мене,
                  Сега ще се постарая да напиша отново онова което за трети път се затрива....
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                    Сега започвам за четвърти път. И ще пускам чесичко за да го помни постоянно!
                    1. Селф контрола няма НИЩО ОБЩО СЪС СИНЕРГИЧНИ ЛИНИИ!!!
                    При Селф контрола управляваме дъгата и начина на капкопренасяне.
                    В резултат на това звука е по-различен - тих и мек в сравнение с традиционен МИГ-МАГ апарат. Това се отнася при правилно настроен апарат и газова смес до 50 / 50 аргон и СО2.
                    При синергичните линии се управляват едновременно напрежение и скорост на телоподаване в зависимост едно от друго. При това както е преценил завода производител. Обикновено дават възможност малко да мръднеш в страни. Ама наистина малко.
                    Нашето управление на капкопренасянето не е в принудително откъсване на капката, както при импулсните машини.
                    2. Машината със Селф контрол функцията даде по-добри резултати при заваряване на алуминиеви плочи, отколкото ЕСАБ, Фрониус и МАНЕ. Това е документирано със снимков материал - ренген.
                    3. Подобно на нашия Селф контрол имат и Фрониус, и Линкълн, и ЕВМ. При тях се нарича по друг начин, но и парите за които говориме са други.
                    4. Селф контрола неможе да се изключва. Може да се променя по електронен път индуктивността (врътката с вълничката). Намаляването на индуктивността води до по-хрущяща дъга и поява на леки пръски, НО позволява да се заварява при същото високо качество на детайли с антикорозионно покритие и/или ръжда. (За магарета дето ги мързи да си го почистят предварително детайла). От практиката - ръждата и окалината вкарват допълнително кислород във ваната и метала става по-течлив. Това прави ваната трудна за овладяване.
                    Между другото не сме се сетили, че така може да прецизираш режима до точно това което искаш, а после да си увеличиш индуктивността до комфортните и стойности. (приятно жужене)
                    5. На никой не сме отказали проба и демонстрация при нас, като това не е обвързано по никакъв начин с покупка.
                    Работиме от 8.30 сутрин, до колкото е нужно, но не по-рано от 19.30.
                    За събота и неделя - никой не сме върнали и на никой не сме отказали. Само добре е да има предварително обаждане.
                    6. Със селф контрола може да се заваряват тънки ламарини, вертикал отгоре надолу (пробвал съм с 1,2мм дебелина и луфт между планките 5-6 мм), с перфектно качество, така,че почти неможеш да разбереш кое е лице и кое провар....При това без почти никаква тренировка и от начинаещи.
                    7. Добре би било (в смисъла на добрия тон) колеги които не са виждали и пипали нашите машини, да не изказват категорични мнения и оценки. Да! Всеки има право на мнение и виждане по въпросите които се разискват, но нека бъде информирано мнение. На никой не съм отказал информация, който ме е попитал - надявам се да съм му бил полезен до колкото съм могъл.
                    8. Който има наша машина и нещо не му е ясно как и какво точно се прави, винаги е добре дошъл за обучение и/или съвет! ТОВА Е БЕЗПЛАТНО!!!
                    9. При нас идваше на тренировки Димчо Димов, който изкара от първия път сертификат за международен заварчик на тръби
                    Накрая за собствено удоволствие заваряваше бръснарски ножчета....
                    Последно редактирано от aig; 09-07-14, 21:42.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                      При синергичните линии се управляват едновременно напрежение и скорост на телоподаване в зависимост едно от друго.
                      Синергичните линии съвсем не са само това!Но аз нямам никакво намерение да споря с ЕВРОинженер (аз съм просто проС заварчик ),пък и достатъчно размирисахме отново рекламната ви кампания .....!!!
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        Синергичните линии съвсем не са само това!Но аз нямам никакво намерение да споря с ЕВРОинженер (аз съм просто проС заварчик ),пък и достатъчно размирисахме отново рекламната ви кампания .....!!!
                        Аз не деля хората на прости и сложни!!!!
                        Надявам се си го усетил.
                        Уважавам Всички без изключение. Дори и с риск понякога да търпя критики за това....
                        инж. Асен Георгиев IWE / EWE , IWI-C
                        Преди всичко човек и грешник
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=185542 Това за тия пари си е направо без пари . Ако не ми беше на дневен ред детската стая да съм го нарамил вече . Днес ще питам колегите от едната бригада дали не можем да го вземем .
                          Последно редактирано от sek.1; 17-07-14, 05:37.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=185542 Това за тия пари си е направо без пари . Ако не ми беше на дневен ред детската стая да съм го нарамил вече . Днес ще питам колегите от едната бригада дали не можем да го вземем .
                            Абе как ще го пропуснете!Особено като се има в предвид че доста добре се справя с алуминия .....!
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              Абе как ще го пропуснете!Особено като се има в предвид че доста добре се справя с алуминия .....!
                              И то на DC. Вероятно ползва пулса за чистене. Ще трябва и аз да пробвам.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                И то на DC. Вероятно ползва пулса за чистене. Ще трябва и аз да пробвам.
                                На мен пък ми е много интересно че пък ползва зелен електрод!Аз самото със зелен не съм пробвал и ще ми е интересно да го видя и тоя вариант!
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X