Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за хидрофор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за хидрофор

    Може ли някой да ми каже с какво налягане се пълни хидрофора и кое е по-добре,да се напълни първо с вода и тогава да се напомпи или обратното?
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

  • #2
    До: Въпрос за хидрофор

    Според мен би трябвало първо да го напълниш, а после да го надуеш. Водата има много малка свиваемост за разлика от въздухът. Ако първо го надуеш и след това го напълниш въздухът ще се нагнети допълнително.
    Танки грязи не боятся!

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за хидрофор

      Първо се помпи бутилката след това пълниш водата,
      СЪщо така уточни за какво го използваш.
      FORD MAVERIK 2.7TD
      Тел.0898662817
      LZ1IID

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за хидрофор

        Хидрофора се ползва на вилата но беше спукана мембраната и сега я сменям.Само че от където я взех не ми казаха процедурата за смяната и налягането.Като разгледах устройството на балона си мисля че ако го напомпя ще съсипя новия.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за хидрофор


          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
          Хидрофора се ползва на вилата но беше спукана мембраната и сега я сменям.Само че от където я взех не ми казаха процедурата за смяната и налягането.Като разгледах устройството на балона си мисля че ако го напомпя ще съсипя новия.

          сменяш мембраната ,помпиш на 1.5 бара и си пускаш системата ...И да не забравиш да провериш клапана дали е здрав...
          boko
          Jeeep---KIA
          https://www.facebook.com/autoboko/

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за хидрофор

            Колеги, дайте малко повече информация за предназначението на тия системи ("че съм малко много бос") за да преценя дали ще може да върши работа за моя случай.

            Благодаря!
            По-добре късно, отколкото по-късно.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за хидрофор

              Хидрофор се слага в къща, вила, хижа..., която е захранена с вода от място с малка денивелация, т.е. нямаш достатъчно налягане, за да могат нормалните домакински уреди да работят(пералня, миялна, някои бойлери и т.н. Представлява помпа с резервоар, която натрупва в него количество вода под нужното налягане и захранва водната инсталация в къщата. Когато консумираш помпата се включва периодично и добавя вода/налягане... Най-общо е това...

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за хидрофор

                Хидрофорите се делят на два основни вида:

                Китайски - направени в Китай, често под германска /неизвестна/марка, достъпни, лъскави и фалшиви!
                Турбината им е от рециклирана пластмаса и стига до толкова, че да се завърти час, два, докато решиш че вече си решил проблема. След това шпонката превърта и почваш да си поръчваш турбинки, докато не решиш, че е по-изгодно да си направиш шприц и сам да си ги произвеждаш!

                Скъпи - италиански и всякакви скромно изглеждащи за цената си, но с идентифициран произход!

                Аз инсталирах италианска помпа с пресостат, която вече трета година работи перфектно, без балон и без мембрани, преди това накупих куп боклуци от Метро, дето ги подарих на конярите като премия за добра служба!

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за хидрофор

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  След това шпонката превърта и почваш да си поръчваш турбинки

                  Скъпи - италиански и всякакви скромно изглеждащи за цената си, но с идентифициран произход!

                  Аз инсталирах италианска помпа с пресостат, която вече трета година работи перфектно, без балон и без мембрани
                  Интересни разсъждения,моя хидрофор дори си няма шпонка на турбината а е италиански и зглобката е на конус.Най евтиния хидрофор от италианските които е за два три изхода (за малка вила)е около 280-320лв като това е цена преди година и половина.
                  Хидрофор без балон с мембрана,че това си е обикновенна водна помпа макар че има пресостат.На хидрофора се поставя балона за да включва по рядко помпата и във случая колкото е по голям толкова по рядко работи.
                  За турбинките на китайските хидрофори съм съгласен че не е качествена пласмасата но могат да се подменят с по добри например от ЕНХЕЛ.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за хидрофор

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    Хидрофор без балон с мембрана,че това си е обикновенна водна помпа макар че има пресостат.На хидрофора се поставя балона за да включва по рядко помпата и във случая колкото е по голям толкова по рядко работи.
                    Има и такива. Не знам Volk точно за какъв говори, но аз съм монтирал марков, на Wilo, който на външен вид е все едно циркулационна помпа за отоплителна система. И не е с пресостат, а със струйно реле. Не следи налягане, а при отваряне на консуматор на вода слабото налично налягане създава поток, който включва помпата. При затваряне спира. Хитрото е, че няма ли изобщо вода не включва и помпата

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за хидрофор

                      Грешката е моя..
                      Мислех, че се нарича пресостат, но явно това е някакъв друг прекъсвач, както казва Паджеровод!

                      Като говорих за гнусните китайски ментета, имах впредвид точно "германската" фирма "Ейнхел", дето е толкова германска, колкото аз съм китайски мандарин!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за хидрофор

                        местожителство на ейнхел-германия
                        месторабота на ейнхел-китай

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за хидрофор

                          Аз съм използвал италиански балон и пресостат и българска 30-годишна помпа Вида-4.
                          От 10г. и няма и минимален проблем.
                          От китайските се отказах само след визуален оглед
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за хидрофор

                            Здравейте колега балона се казва разширителен съд и служи за да поема количеството излишна вода изтласквано от помпата в системата в която е свързан хидрофора.Размерът на разширителния съд се определя от дебита на помпата на съответния хидрофор,колкото по голям двбит има една помпа толкова и вместимоста на разширителния съд трябва да е по-голям.Налягането в тъй наречения балон трябва да е 0.2 атмосфери по ниско от налягането на включване на помпата.Пример ако твоят хидрофор когато спреш консумацията на вода спира при налягане 3.0 атмосфери и при спадане на налягането тръгва когато налягането достигне 2.0 ат. въздухът в балона трябва да е с налягане точно 1.8 ат ни по-малко ни по-вече.Въздухът се напомпва при празна от вода система.Дано съм бил полезен.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за хидрофор

                              Здравейте,
                              Изрових тази тема, защото ми предстои по-сложен ремонт в жилищната кооперация. Необходим е монтаж на хидрофорна система. Блока е 8 етажа, два входа с по 2 апартамента на вход. Идеята е да се изгради обща система в мазето за всички в блока.
                              Интересувам се от читави фирми и съвети от запознати. Изискване има и за безшумност - възможно ли е това?!
                              Обекта е в провинцията.
                              Благодаря предварително.
                              Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X