Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 43

Тема: Въпрос за хидрофор

Място
    гр.Варна
    Публикации
    3,080
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране Въпрос за хидрофор

Може ли някой да ми каже с какво налягане се пълни хидрофора и кое е по-добре,да се напълни първо с вода и тогава да се напомпи или обратното?
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

Място
    София
    Публикации
    550
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране До: Въпрос за хидрофор

Според мен би трябвало първо да го напълниш, а после да го надуеш. Водата има много малка свиваемост за разлика от въздухът. Ако първо го надуеш и след това го напълниш въздухът ще се нагнети допълнително.
    Танки грязи не боятся!

Място
    sofia
    Публикации
    315
    Точки (при гласуване)
    11

Първо се помпи бутилката след това пълниш водата,
    СЪщо така уточни за какво го използваш.

Място
    гр.Варна
    Публикации
    3,080
    Точки (при гласуване)
    17

Хидрофора се ползва на вилата но беше спукана мембраната и сега я сменям.Само че от където я взех не ми казаха процедурата за смяната и налягането.Като разгледах устройството на балона си мисля че ако го напомпя ще съсипя новия.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

Място
    стара загора
    Публикации
    438
    Точки (при гласуване)
    11

Exclamation До: Въпрос за хидрофор

Цитат Мнение на banjo Преглед на публикациите
    Хидрофора се ползва на вилата но беше спукана мембраната и сега я сменям.Само че от където я взех не ми казаха процедурата за смяната и налягането.Като разгледах устройството на балона си мисля че ако го напомпя ще съсипя новия.

сменяш мембраната ,помпиш на 1.5 бара и си пускаш системата ...И да не забравиш да провериш клапана дали е здрав...

Място
    София
    Публикации
    511
    Точки (при гласуване)
    15

Question До: Въпрос за хидрофор

Колеги, дайте малко повече информация за предназначението на тия системи ("че съм малко много бос") за да преценя дали ще може да върши работа за моя случай.

Благодаря!
    По-добре късно, отколкото по-късно.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,881
    Точки (при гласуване)
    32

Хидрофор се слага в къща, вила, хижа..., която е захранена с вода от място с малка денивелация, т.е. нямаш достатъчно налягане, за да могат нормалните домакински уреди да работят(пералня, миялна, някои бойлери и т.н. Представлява помпа с резервоар, която натрупва в него количество вода под нужното налягане и захранва водната инсталация в къщата. Когато консумираш помпата се включва периодично и добавя вода/налягане... Най-общо е това...

Публикации
    8,476
    Точки (при гласуване)
    0

Хидрофорите се делят на два основни вида:

Китайски - направени в Китай, често под германска /неизвестна/марка, достъпни, лъскави и фалшиви!
    Турбината им е от рециклирана пластмаса и стига до толкова, че да се завърти час, два, докато решиш че вече си решил проблема. След това шпонката превърта и почваш да си поръчваш турбинки, докато не решиш, че е по-изгодно да си направиш шприц и сам да си ги произвеждаш!

Скъпи - италиански и всякакви скромно изглеждащи за цената си, но с идентифициран произход!

Аз инсталирах италианска помпа с пресостат, която вече трета година работи перфектно, без балон и без мембрани, преди това накупих куп боклуци от Метро, дето ги подарих на конярите като премия за добра служба!

Място
    гр.Варна
    Публикации
    3,080
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на Volk Преглед на публикациите
    След това шпонката превърта и почваш да си поръчваш турбинки

Скъпи - италиански и всякакви скромно изглеждащи за цената си, но с идентифициран произход!

Аз инсталирах италианска помпа с пресостат, която вече трета година работи перфектно, без балон и без мембрани
    Интересни разсъждения,моя хидрофор дори си няма шпонка на турбината а е италиански и зглобката е на конус.Най евтиния хидрофор от италианските които е за два три изхода (за малка вила)е около 280-320лв като това е цена преди година и половина.
    Хидрофор без балон с мембрана,че това си е обикновенна водна помпа макар че има пресостат.На хидрофора се поставя балона за да включва по рядко помпата и във случая колкото е по голям толкова по рядко работи.
    За турбинките на китайските хидрофори съм съгласен че не е качествена пласмасата но могат да се подменят с по добри например от ЕНХЕЛ.
    Дий Снайдер

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,881
    Точки (при гласуване)
    32

Хидрофор без балон с мембрана,че това си е обикновенна водна помпа макар че има пресостат.На хидрофора се поставя балона за да включва по рядко помпата и във случая колкото е по голям толкова по рядко работи.
    Има и такива. Не знам Volk точно за какъв говори, но аз съм монтирал марков, на Wilo, който на външен вид е все едно циркулационна помпа за отоплителна система. И не е с пресостат, а със струйно реле. Не следи налягане, а при отваряне на консуматор на вода слабото налично налягане създава поток, който включва помпата. При затваряне спира. Хитрото е, че няма ли изобщо вода не включва и помпата

Публикации
    8,476
    Точки (при гласуване)
    0

Грешката е моя..
    Мислех, че се нарича пресостат, но явно това е някакъв друг прекъсвач, както казва Паджеровод!

Като говорих за гнусните китайски ментета, имах впредвид точно "германската" фирма "Ейнхел", дето е толкова германска, колкото аз съм китайски мандарин!

Място
    София-Априлци
    Публикации
    2,549
    Точки (при гласуване)
    0

местожителство на ейнхел-германия
    месторабота на ейнхел-китай

Място
    София
    Публикации
    6,920
    Точки (при гласуване)
    31

Аз съм използвал италиански балон и пресостат и българска 30-годишна помпа Вида-4.
    От 10г. и няма и минимален проблем.
    От китайските се отказах само след визуален оглед
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Място
    Търговище
    Публикации
    475
    Точки (при гласуване)
    13

Post До: Въпрос за хидрофор

Здравейте колега балона се казва разширителен съд и служи за да поема количеството излишна вода изтласквано от помпата в системата в която е свързан хидрофора.Размерът на разширителния съд се определя от дебита на помпата на съответния хидрофор,колкото по голям двбит има една помпа толкова и вместимоста на разширителния съд трябва да е по-голям.Налягането в тъй наречения балон трябва да е 0.2 атмосфери по ниско от налягането на включване на помпата.Пример ако твоят хидрофор когато спреш консумацията на вода спира при налягане 3.0 атмосфери и при спадане на налягането тръгва когато налягането достигне 2.0 ат. въздухът в балона трябва да е с налягане точно 1.8 ат ни по-малко ни по-вече.Въздухът се напомпва при празна от вода система.Дано съм бил полезен.

Публикации
    317
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Въпрос за хидрофор

Здравейте,
    Изрових тази тема, защото ми предстои по-сложен ремонт в жилищната кооперация. Необходим е монтаж на хидрофорна система. Блока е 8 етажа, два входа с по 2 апартамента на вход. Идеята е да се изгради обща система в мазето за всички в блока.
    Интересувам се от читави фирми и съвети от запознати. Изискване има и за безшумност - възможно ли е това?!
    Обекта е в провинцията.
    Благодаря предварително.

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    6,736
    Точки (при гласуване)
    27

Пък аз така и не разбрах, за какво му е на балона мембрана. Която на всичкото отгоре периодично се пука и трябва да се сменя. Баси негодниците са тия производители.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Място
    гр.Варна
    Публикации
    3,080
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на targa Преглед на публикациите
    Пък аз така и не разбрах, за какво му е на балона мембрана. Която на всичкото отгоре периодично се пука и трябва да се сменя. Баси негодниците са тия производители.
    Въздуха в балона подържа хистерезиса в системата
    Дий Снайдер

Място
    Варна
    Публикации
    6,736
    Точки (при гласуване)
    27

Въздуха в балона подържа хистерезиса в системата

Ти и учени приказки си научил. Я пробвай на български.

Място
    София
    Публикации
    1,936
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на petpet75 Преглед на публикациите
    Здравейте,
    Изрових тази тема, защото ми предстои по-сложен ремонт в жилищната кооперация. Необходим е монтаж на хидрофорна система. Блока е 8 етажа, два входа с по 2 апартамента на вход. Идеята е да се изгради обща система в мазето за всички в блока.
    Интересувам се от читави фирми и съвети от запознати. Изискване има и за безшумност - възможно ли е това?!
    Обекта е в провинцията.
    Благодаря предварително.
    Обади ми се,за да не отваряме очите на Таргата тук!!

п.п Искал си да напишеш-2 апартамента на етаж,нали!??
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

Място
    Варна
    Публикации
    6,736
    Точки (при гласуване)
    27

Най добре я засекретете тая тема. Че току виж отворените станат повече от един. Я си сменяйте мембрани, като имате излишни кинти и се оправяйте.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. DR - въпрос
    От ColdFusion във форум 4-Тактови
    Отговори: 16
    Последно мнение: 09-05-10, 16:59
  2. Въпрос за ГАЗ 66
    От peter3d във форум Камиони 4х4, 6х6 и повече
    Отговори: 10
    Последно мнение: 12-02-08, 00:33
  3. KTM 250 360 - Въпрос...
    От Ivo_xt във форум Избор на мотор
    Отговори: 33
    Последно мнение: 24-02-06, 22:11
  4. Въпросче
    От butanski във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 9
    Последно мнение: 11-01-06, 12:11

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •