Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP синтезирана информация за управление и контрол на електронните системи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • JEEP синтезирана информация за управление и контрол на електронните системи

    Здравейте,

    След като видях с каква лекота Елиан си управлява и контролира разните умни електроники по джипката а у мен назря нуждата да започна и аз малко повече да им разбирам отварям тази в която ще помоля по-малко чит чат и повече конкретни неща, като документация, процедури.

    1. Как се активира, деактивира фабричната аларма на джипа в случай на повреден датчик или нещо подобно. Деактивиране с възможност обаче за ползване на централно заключване?

    2. Как се активира, деактивира ЕСП и разните други системи за сигурност.

    3. Как се деактивира и активира системата за наблюдение на налягането в гумите.

    Други такива процедури които НЕ изискват специализирана апаратура и се правят в полеви условия.

    Понеже съм чукча сега отивам да чета и скоро ще почна да поствам разни неща, който знае и може да допълва и допринася в темата.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: JEEP синтезирана информация за управление и контрол на електронните системи

    Преди 2 години бях снифил CAN-BUS комадите и нодовете на AEV Procal Module. Чрез тази джаджа може да се "бърка в мозъка" на JK и да се сетват различни опции, някои от които недостъпни дори за дилъри. Търсих преди малко файла с командите ама в тая каша в лаптопа ми не го открих. Ще изскочи все някога, защото със сигурност го има. Специално за TPMS обърнете внимание на последния ред в дясно. Може да се променя налягането при което сe активира или дори да се деактивира функцията изцяло. Сигурен съм, че такава опция съществува също и за всеки друг автомобил, който има поне някаква идея и смисъл някога да се тръкаля с друг размер гуми и съответно по-ниско налягане. За останалите които нямат такава опция, причината е явно че производителя не допуска, че на някой ще му хрумне да прави офроуд машина от високото комби което му е продал

    едит/

    това с бушоните беше като бях млад. Още ли има такива коли в движение
    Последно редактирано от elbgt; 24-06-14, 00:01.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #3
      От: JEEP синтезирана информация за управление и контрол на електронните системи

      Сигурен съм, че elbgt е наясно с тези контролери и т.н

      ОБАЧЕ...

      да не ми се разсърди някой тук...

      не знам колко е целесъобразно всеки да бърника из тези системи за сигурност.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        От: JEEP синтезирана информация за управление и контрол на електронните системи

        То така или иначе достъпа до трето ниво е с парола и влизането там става с много пари и то за всеки отделен модел, та едвали в тази тема ще се стигне до универсална рецепта за бърникане в системите за сигурност.

        Уточнение:

        1-во ниво - диагностика
        2-ро ниво - настройки достъпни за дилъри включително рефлаш и иммо
        3-то ниво - настройки за напреднали достъпни само за разработчиците защитени с парола. По-старите (до около 2006) със статична парола, а след това с динамична, т.е. с алгоритъм по който трябва да решиш задача и да върнеш отговора. От машината получаваш ключ, изчисляваш друг и връщаш отговора. И брутфорс не помага.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #5
          От: JEEP синтезирана информация за управление и контрол на електронните системи

          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
          То така или иначе достъпа до трето ниво е с парола и влизането там става с много пари и то за всеки отделен модел, та едвали в тази тема ще се стигне до универсална рецепта за бърникане в системите за сигурност.

          Уточнение:

          1-во ниво - диагностика
          2-ро ниво - настройки достъпни за дилъри включително рефлаш и иммо
          3-то ниво - настройки за напреднали достъпни само за разработчиците защитени с парола. По-старите (до около 2006) със статична парола, а след това с динамична, т.е. с алгоритъм по който трябва да решиш задача и да върнеш отговора. От машината получаваш ключ, изчисляваш друг и връщаш отговора. И брутфорс не помага.
          Дърт хакер си ти...

          Коментар


          • #6
            От: JEEP синтезирана информация за управление и контрол на електронните системи

            Елиане.

            А как пипаш по ТПС и другите системи, пак ли чрез тази джаджа/контролер по-горе на АЕВ?

            Предварително благодаря,
            Жоро
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: JEEP синтезирана информация за управление и контрол на електронните системи

              Относно т.3 - новите машинки (WK2) нямат нужда от някакво вмешателство за активиране или деактивиране на системата....
              Ако усети липса на датчик/датчици дава сигнал... След определено време сигнала деградира до светеща лампа, която след още малко време/дистанция деактивира системата... И повече не ти пищи/ свети....
              Излизането от системата става когато след стартиране на двигателя системата все пак 'чуе' датчици, и продължава да ги 'чува' след като се движиш 20 минути със скорост над 15-20км/ч (не помня точните параметри). Тогава TPMS излиза от 'зимния режим' и си тръгва нормално...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X