Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Viago

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Viago

    Днес Garmin след голямото чакане най-после пуснаха за софтуер за IOS и Android та мисълта ми е дали ще можем да закупим за него офроуд картата ??

    http://sites.garmin.com/viago/

  • #2
    От: Garmin Viago

    Уау!
    Сега го изтеглих за iOS.. Страхотен е!
    Доста е подробна картата за България.. Новия участък на магистралата между Сливен и Карнобат също го има..

    Коментар


    • #3
      От: Garmin Viago

      За страхотен на фона на Google Maps ... остави........... , без да има офроуд картата за BG тази програма си е безсмислена ! Ма като знам Гармин колко са мудни..... толкова време си бъркаха в носа хората направиха чудо с навигационния софтуер само те като Съветския Съюз наблюдаваха бума на смартфоните .....

      Коментар


      • #4
        От: Garmin Viago

        Първоначално публикуван от dogidog Преглед на мнение
        ...хората направиха чудо с навигационния софтуер.....
        Интересно кои са пък тези чудни навигации?
        Разглеждайки всички реномирани платени в Play Store навигации, нито една не ми хареса. Липсват им елементарни опции и фукционалност, които на човек свикнал от години с нувита и туристически гармини му се вижда абсурдно.
        Друг е въпроса, че 90% от хората се радват да не казвам като какви на шареното и претруфено, но без грам дизайнерска мисъл Айго...
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Garmin Viago

          Аз също съм съгласен с доги. Навигацията на Google Maps или дори на Nokia Drive имат повече екстри от тези на Гармин Нуви.

          Примерно за записване на трак, програмата за Андроид, My Tracks може:

          - да записва трак само когато искаш
          - да делиш траковете на отсечки
          - да ги качва в Google Drive и от там на всичките ти Андроид Устройства или пък друг безплатен софтуер за карти

          Другото предимство на Google Maps е че картите са по-актуални (поне за България). Това го твърдя тъй като асфалтовия път до селото в което живея не съществува на Гармин картата (последна версия към която ъпдейтвах преди две седмици) а на Google Maps има даже и Street View.

          Garmin имат предимство само заради Българската офроуд карта и заради офлайн картите. Но ако не се лъжа за последното имаше някакъв начин да се направи с Google Maps

          Коментар


          • #6
            От: Garmin Viago

            Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
            ...Навигацията на Google Maps или дори на Nokia Drive имат повече екстри от тези на Гармин Нуви...
            Повече екстри?
            Ще се радвам да споделиш какви са те според теб.
            Защото аз пък какво не виждам в Гугъл мапс-а:
            Как се записва точка от картата като "Любими", "Favorites" или както там искате го наречете? Ама да може после и да се преименува нормално.
            Ако искаш да запаметиш "Home" може само въвеждайки адрес...wtf, какво пречи да можеше като на всяка нормална навигация да се избере точка от картата или пък да извереш текущото местоположение?
            Как точно да си избереш по-прециазно как да ти изчислява маршрута? Какво да избягва, как да го изчисли. Това, което сега предлагат е толкова базово, че пак не може да се сравнява с произволна друга навигация.
            Екстри, вече присъстващи при всички като лейн асист, Джънкшън вю и т.н. филтриране какви ПОИ да ти показва на картата, опция за добавяне на потребителски точки, камери и прочие отново липсват.
            И т.н.

            Не споря, че картата като съдържание е по-добра от повечето. Обаче Гугъл претендирайки, че това може да замести истински навигационен софтуер, можеха да добавят някои елементарни и необходими неща, за да става за нещо повече от разглеждане на картата или инцидентно навигиране от време на време.
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Garmin Viago

              Отново тънка гарминска простотия. Тряба да купиш приложението, вярно на символична цена, но тогава разбираш колко струват офлайн картите. Дано си корегират сериозно ценовата политика, че са тръгнали към дъното.

              Допълнение: Сега видях в другата тема, че офлайн картата на Европа струвала 15 лева. Явно са решили да останат в бизнеса, че с тая неадекватни цени досега бяха абсолютно неконкуретноспособни.
              Последно редактирано от bokomo; 18-06-14, 12:21.

              Коментар


              • #8
                От: Garmin Viago

                Когато си в Google Maps на Android, можеш просто да задържиш пръста си върху точката която искаш да запазиш и после да й добавиш "звезда" което автоматично го добавя във Favourites на Гугъл акаунта ти. По същия начин можеш да запазиш точка която си намерил със Search или пък която някой ти е share-нал или просто да дадеш координати.

                Ако искаш да преименуваш точката, можеш да го направиш от тук - https://www.google.com/bookmarks/ (може и с мобилно устройство).

                Когато искаш да използваш навигацията и се чудиш от къде ще те прекара, Google Maps ти представя опцийте по много по-удобен начин от колкото архаичния метод за "най-бързо" или "най-кратко".

                За пример на горното виж тази картинка.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Google-Maps-for-ios7-update-700px.png
Прегледи:1
Размер:372.1 КБ
ID:5593986

                Когато зададеш крайна точка, софтуера ти показва възможните маршрути и ти предлага да си избереш по кой да минеш като ти дава информация за това за колко време ще стигнеш според ограниченията за скоростта (които са по-точни от Гармин-ските) и ти дава разтоянието до всяка точка.

                Гармин са светлинни години назад във всяко едно отношение.

                Коментар


                • #9
                  От: Garmin Viago

                  Май днеска тия 1.5 лева дето дадох ги дадох така на вятъра , поне едно кафе да бях пил .... !
                  Да допълня Google maps постоянно се развива и ежемесечно има ъпдеити на софтуера , а по картите се бачка нон стоп ! Така ,че Гармин изостават сериозно !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Garmin Viago

                    Инсталирах си го това Виаго. Или аз съм тъп или приложението има още доста да се развива. Не можах например да намеря как да си избера алтернативен маршрут... Ако знаеш междинна точка, става. Но самото приложение не предлага 2 или 3 възможни, от които да си избереш.

                    Ако и офлайн картата е подробна като онлайн картата, то тогава положението е трагично.

                    Да не говорим, че тя Богдана голям сухар изглежда (звучи), ама това как да е
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #11
                      От: Garmin Viago

                      Всичко хубаво на гугъл мапс, ама докато не стане оффлайн навигация е неконкурентна на другите, а и картата не и е чак толкова перфектна , все пак ползват ТА карти, последно като я гледах.
                      Картите на Хере(НК) са известни с повечето данни в тях, спрямо ТА.
                      Но пък имаш ли нет сигурно става за нещо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Garmin Viago

                        Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
                        Всичко хубаво на гугъл мапс, ама докато не стане оффлайн навигация е неконкурентна на другите, а и картата не и е чак толкова перфектна , все пак ползват ТА карти, последно като я гледах.
                        Картите на Хере(НК) са известни с повечето данни в тях, спрямо ТА.
                        Но пък имаш ли нет сигурно става за нещо.
                        Google maps отдавна не ползват вече ТА. Картоосновата е на ТА, но изключително подобрена чрез данните, които взеха с колите си. Така, че вече нямат общо с ТА. И вече приложението има възможност за изтегляне на картите за работа офлайн с тях.
                        Но съм съгласен с теб, че картите на here (бившите navteq) се развиват много бързо и имат много повече данни в картите си. А и доста повече грешки оправят в сравнение с ТА.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Garmin Viago

                          Ако не съм изпуснал нещо , това офлайн е АКО движиш по маршрута, ами ако мръднеш ?
                          Иска нет .. ако си навън .. нет ??
                          И дава да сейфа малък периметър от картата, до колко четох последно ... някак това е като да имаш кола да се движи по релса и да казваш имам кола, по яка е от другите дето може да се движат навсякъде
                          Четох, че за страните около нас не било така и може да се навигира изцяло офлайн .. дали е така и защо ние сме прецакани нз, но докато това не изчезне, силно бих нарекъл това навигация+проблемите и при рутиране, дето също бях чел при последния и ъпдейт и впечатления на хората тествали я по градовете.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Garmin Viago

                            Ооо, аз изказах мнение с няколко полезни факти, но не съм казал, че разчитам на нея. Напротив, нито съм я използвал, нито ще използвам Google maps за навигация, дори да е изцяло офлайн. Да, може да свалиш само определен регион, но ако знаеш от къде минаваш може да си изтеглиш необходимите ти региони и да я използваш офлайн. Но това не е решение, според мен. Разчитам на други системи - един стар гармин и китайски джаджи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Garmin Viago

                              На мапса можеш да си свалиш който район искаш за офлайн употреба. Но това ти позволява да разглеждаш картата и да виждаш къде си (което в повечето случаи ми стига). За навигация ти трябва нет.
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X