Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за раници QUECHUA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за раници QUECHUA

    Привет,

    решил съм да си взема една раница 60+10 и се чудя каква да е. Накратко ще опиша и за какво ще се използва - 3-4-5 пъти в годината като в нея трябва да се събере палатка, спален чувал, дрехи, малко храна и някои други дреболии. Не съм планинар и раницата няма да се разкарва из планини, шубраци, гори и прочие, няма и да се мокри. Няма да види много зор, в най-общия случай качва се на самолета, от самолета до ж.п. гарата, 1-2 влака и някой автобус докато се стигне до селото за което сме тръгнали, слизаме и разпуваме палатковия лагер. От извесно време проучвам различните марки и на доста места видях, че много препоръчват раници на Ташев, но не намерих информация за Quechua. Харесъл съм си тази за 100лв, (Quechua), но преди това ми трябва малко поваче информация за марката и дали раниците им са достатъчно надежни?
    Последно редактирано от icerunner; 17-06-14, 23:37. Причина: препратка към търговски сайт

  • #2
    От: Питане за раници QUECHUA

    Раници на Quechua с по-малък обем стават за леки расходки, голямата раница на тази фирма аз лично не бих ти я препоръчал. Виж нещо по-здраво и качествено, мой личен избор е отдавно раниците на Deuter.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за раници QUECHUA

      Първо, за правилния избор на раница вижте тук - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...80%D1%8A%D0%B1 А за търсения от вас обем едно от тези две решения е добро, споделям личен опит и двете са отлични - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...D%D0%B0-deuter или http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...B8%D1%86%D0%B0
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        От: Питане за раници QUECHUA

        Разгеле, преди 2 седмици най-после скъсах (разбирай повреди се ципа, 10 лв и шият пак същия), на една българска раница, чиято марка е цитирана в първия пост. Всичко друго си е здраво, м**ка му! Купена пред 2002... Наистина, по-малка е като обем от търсената, но пък от 365 дни в годината се ползва 250 дена: носене, мъкнене, хвърляне, закачване ... тормоз ... Сега продължавам с втората, която почти не е употребявана, пак около 2004 купена. Предубеден съм тотално за марката. За мене хубав подарък е изделие от тази фирма. Всичко, което имам от тях го третирам без жал и чак ми омръзва да нося все едно и също...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Питане за раници QUECHUA

          В момента качеството на изработка на много фирми е коренно различно от това преди 2008. Нали е криза, и вече се пести от всичко. В първия линк, който съм сложил, в края на статия та са критериите при избор на раница, там се разисква всичко - за какво и колко често ще се ползва, колко да е голяма, бюджета за покупката и прочие. Та нека първо това да е ясно.
          Иначе ясно, плевенската кръв вода не става ( това в кръга на добрата шега)
          Последно редактирано от zzlatev; 18-06-14, 10:22.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            От: Питане за раници QUECHUA

            Не е много по темата, но онзи ден купих на детето раничка QUECHUA 10 литра.
            Много се смях, че струва 7,30 лв /седем лева и тридесет стотинки/, с 2 /две/ години гаранция и 30 дни период, в който може да я върнеш ако не си доволен!
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #7
              От: Питане за раници QUECHUA

              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
              Не е много по темата, но онзи ден купих на детето раничка QUECHUA 10 литра.
              Много се смях, че струва 7,30 лв /седем лева и тридесет стотинки/, с 2 /две/ години гаранция и 30 дни период, в който може да я върнеш ако не си доволен!
              Между другото тази марка и на мене ми е интересна като бюджетна алтернатива. Вдъхва ли доверие изделието...
              За раница не знам, но със сигурност съм на път да си купя палатка от тази марка. По румънските плажове масово с такива преживяват.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: Питане за раници QUECHUA

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Между другото тази марка и на мене ми е интересна като бюджетна алтернатива. Вдъхва ли доверие изделието...
                За раница не знам, но със сигурност съм на път да си купя палатка от тази марка. По румънските плажове масово с такива преживяват.
                Щото Декатлон отдавна е в Румъния.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за раници QUECHUA

                  Първо благодаря за изказаните мнения до тук, но май трябаше да уточня, че не мисля да давам повече от 130-140лв. за нещо което няма да ползвам по предназначение. До тук нищо не чух за Quechua като марка и пак да уточня - няма да правя преходи и тем подобни трябва ми нещо здраво просто да си нося багажа. В краен случай ако не Quechua то една на Ташев ще си взема.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за раници QUECHUA

                    За това което си питал ти трябва това:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic1248.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5593978

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic5766.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5593979
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за раници QUECHUA

                      Аз съм за Ташев, имам няколко и чак не разбирам как държат на толко тормоз. Удобна е, с 20-30кг багаж спокойно се правят сериозни преходи и раницата става като част от тебе. Радвам се, че все още се намират качествени неща, направени в България!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за раници QUECHUA

                        За целта, за която ще ползваш раницата посоченото от Явор е много подходящо - семпло и прибрано. Не ти трябват модели, накичени с разни финтифлюшки - неудобни са в обществен транспорт, все нещо виси и пречи, закача се и многобройните опции ще ти са излишни. Иначе и аз подкрепям българското - Ташев и след известна оптимизация съм доволен.
                        Успех с избора!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за раници QUECHUA

                          Благодаря за мненията, бях пуснал подобна тема и на още няколко места. В крайна сметка чух само отзиви за палатките на Quechua, но не и за раниците и вчера отидох и си взех една Ташев Вихрен 70+10. Гледах и Алпин модела, но Вихрена с двата си големи странични джоба ми се видя по функционалната, а разликата в цената е само 5лв.

                          Този сак също не е лош, но имам подобен на размери у нас и не ми стига мястото. Пътувал съм няколко пъти с него и винаги неостава място за дрехите и трябва да използвам мешката си за тях.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за раници QUECHUA

                            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                            Разгеле, преди 2 седмици най-после скъсах (разбирай повреди се ципа, 10 лв и шият пак същия), на една българска раница, чиято марка е цитирана в първия пост. Всичко друго си е здраво, м**ка му! Купена пред 2002... Наистина, по-малка е като обем от търсената, но пък от 365 дни в годината се ползва 250 дена: носене, мъкнене, хвърляне, закачване ... тормоз ... Сега продължавам с втората, която почти не е употребявана, пак около 2004 купена. Предубеден съм тотално за марката. За мене хубав подарък е изделие от тази фирма. Всичко, което имам от тях го третирам без жал и чак ми омръзва да нося все едно и също...
                            Имам подобни впечатления, купих си ташев-ка преди 4 години. След 2 седмици установих че по голямия модел е точно за мен, умирам от яд и чакам да се скъса...уви.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X