Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

    Да кажем, че колата ще бъде formotion и затова е в този раздел.
    Семейната кола е Peugeot 306 1.9 tdi. За 9 години по нея не е правено нищо сериозно, освен един заден мост. Както повечето ще кажат- учудващо за френски автомобил. Но колата вече е на 15 години, затова ще се сменя. С баща ми много ни допадна VW Passat 5 с дизеловия двигател 1.9 tdi 131hp. Намерихме и подходящ, но преди да го вземем съм длъжен да попитам някои работи. Най-много ме интересува дали двигателят е добър и как е ходовата част на този автомобил.
    Предварително благодаря на отзовалите се.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

    Става. И ако наистина е 4-motion, 4x4-то е адекватно.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

      Брат ми търкаляше миналото лято един такъв. Тъпото е че го удариха пред нас и вече половин година не може да го продаде.
      От познати знам ,че е мн добър двигател , а от личен опит мога да кажа , че е много икономичен (в сравнение с моя Мерцедес). При здраво каране с 4 души вътре и бъкан багажник с багаж даде разход 6.5л/100км за 1000км езда по магистралите при постоянна скорост над 160км/ч. а аз бях на 7.8л/100км .
      Говоря за комби с предно , не 4 motion!

      Чувам , че бил капризен на нафта но това няма как да го знам
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

        Само ще кажа, че на предницата са 4 носача от ляво и 4 от дясно..
        Скъпа работа..

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

          Имай в предвид, че предното окачване има 4 алуминиеви носача и една биалета от всяка страна. Общо 10 броя ... Шарнирите и тампоните не се сменят, а се купува цял носач. Преди бяха скъпички - по 2хх лв бройката. Сега, до колкото знам, има по-евтини алтернативи по 1хх лв.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bd3d51d1f6654eb313f3c75e6bb6f690.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5593948

          Другото нещо е, че за да се сменят ремъците и ролките се сваля цялата предница - броня, маска, радиатори и т.н. Не знам как вървят цените, но едни 800 лв отиват за труд и части.

          Ето едно Видео. Макар и за Бензиново А4, но при Дизеловия Пасат е почти същата галимация:

          Последно редактирано от bullet_pk; 17-06-14, 15:03.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

            Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
            Чувам , че бил капризен на нафта но това няма как да го знам
            Не само от теб го чувам това, явно е вярно.

            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
            Само ще кажа, че на предницата са 4 носача от ляво и 4 от дясно..
            Скъпа работа..
            Да, това е една от главните причини да се колебаем дали да го купим.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

              Има евтини алтернативи, но качеството там не се знае какво е.. Горепосочения комплект мога да го намеря за 455 лева, целия.. А, и като се сменят горни леви носачи се свалят и амовете..
              Шибана работа..

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                Само ще кажа, че на предницата са 4 носача от ляво и 4 от дясно..
                Скъпа работа..
                - Окачването, оригиналното окачване е цифра -спор няма 500-800. Вече почти успешно се рециклират за 200-300 кинта, как намериш.
                Двигателя е помпа-дюза, здрави и страшно икономичен. Капризен е на нафта, колкото всяка друга такава система, но определено няма болешките на повечето конъм-рейли с дюзи и други щуротии.
                Радо стига да попаднете на читав ще ви служи вярно доста дълго време.
                Ако е пък е и комби направо цената си няма. Вътре е просторно, много просторно и комфортно.
                - дърпайте клечката и каквото дойде..

                Поздрави !
                п.п. преди 2 години, когато исках да си взимам кола се бях навил на такъв пасат. Разкандърдиса ме предното окачване, както и някой мой си съображения свързани най-вече с пътуването ми по разни горски пътища. Тогава се замислих за Терано - семейно комби (парт-тайм, с отделно шаси) с мнООго пространство, не убиваем двигател и японска логика. Не съжалявам, единственият му недостатък е разхода, но пък за джипка е много приемлив ~ 9/100 с климатик при някакво смесено (20% софийско, 60% магистрала, 20% планиски път).За асфалта си взех малолитражката. Това го пиша, щото гледам търсиш 4x4.
                Ама стига съм ти писал глупости, ако ти трябва кола - пасата е много добър избор

                Успех

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  Ето едно Видео. Макар и за Бензиново А4, но при Дизеловия Пасат е почти същата галимация:
                  Че какво му е бре - я човека ги смени за 5 минути.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                    Иване, не търся 4х4. Просто 4-motion-a е добре дошла екстра. Ако ще се взима такава кола, задължително ще е комби. Дано пък да извадим късмет.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Иване, не търся 4х4. Просто 4-motion-a е добре дошла екстра. Ако ще се взима такава кола, задължително ще е комби. Дано пък да извадим късмет.
                      Успех, ако имаш познат с ваг-ком, го вземи да я "преслушатае", не че е някаква гаранция, но за собствено успокоение

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                        Внимавай и със съединителя- демпферен маховик....
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                          Благодаря ви.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                            Носачи бол всякакви евтини скъпи,красиви грозни каквото си искаш,много зависи как се кара,може да ги смениш 3 пъти за една година може и 3 години да ти изкарат,аз карам аудита с това окачване вече доста години и не е толко страшно сменят се за около 2-3 часа ако няма проблеми с болта на горните носачи разглобяват се много лесно и така лесно се и сглобяват,проблемите-дюзи,проверете ги да ли работят коректно,маркучите дали не са твърди при загряла кола,че тия 16 клапанови глави не ги заваряват много успешно демек нова глава,ако е автоматик задължително да се прочете кутията,че и там има малки и скъпи неща,турбото дали му работи геометрията,и погледнете дали не е много омаслен мотора около егр-клапата.........има и други ама сега за това се сещам........а със сигурност няма да работи някоя друга клапа или серво моторче по климата ама това не е страшно............ако ти хареса -купувай а и масло само за помпа-дюза демек да покрива VW NORMA 505.01
                            Последно редактирано от svjokera; 17-06-14, 16:19. Причина: маслото
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                              Имам такъв от лятото на 2012 г. Италианец, но късметлия. На километража пише къде 156 ... км. Сменил съм два горни носача от дясно и един горен отляво, последния излезе 73 лв. с работата. Останалите са си от завода в Емден. За смяна на ангренажа наистина се сваля всичко отпред, но се прави веднъж на 120 000 км., на мен ми взеха 700 - 800 лв. с работа, ремък, ролки, водна помпа (сменя се задължително), смяна на антифриза и смяна на маслото (чорбите бяха от мен).
                              Сменял съм външни маншони отпред, дискове отпред, спирачни маркучи отред и отзад, ЕГР че беше окъпан в масло и ел. вентилатора на радиатора на климатика.
                              Няма да сбъркате с избора, ако попаднете на читав екземпляр. Задължително го вижте на канал и да се изчете компа с VCDS. Не е капризен на нафта както всички TDI - PD на VAG с електромагнитни дюзи Бош. Капризите са при пиезокристалните дюзи на Сименс, но такъв пасат с такива дюзи няма.
                              Ако имаш питанки - казвай. Чети и руския форум има много .pdf файлове за свободно сваляне с почти всичко в тях на руски и на английски
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X