Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Внимавай и със съединителя- демпферен маховик....
    Така, така! Този маховик е консуматив, както съединителя. Струва към 1000 лв, отделно съединителя 4-500 лв.

    Райковски, как ти се струват тия цени отнесени към кола за 5-6 000 лв на 10-13 години?

    Не че е лош модела, ама да го купиш нов, да му навъртиш 300-400 000 км за 6-7 години. После да му върнеш километража и да го пробуташ на някой балък с мерак за "немско"
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

      Комплекта съединител+,маховик е 1000-1200 на LUK 600 0038 00,600 0039 00,600 0040 00,това са възможните вариянти като цените са клиентски с подходящата отстъпка ще стигнат 600-720 лв за комплект маховик и с-л,мисля че не е толко страшно.....и убийствено скъпо.......
      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=184326
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

          Не че е лош модела, ама да го купиш нов, да му навъртиш 300-400 000 км за 6-7 години.
          Маховика обикновено се сменя когато изгърми, а това става в диапазона 70-250К км. АКо до 100К км имаш гаранция, то след това си е за твоя сметка. Така че дали ще го смени докато е нова колата, или ще го смени след като я купи втора употреба, няма никакво значение.
          Аз смених моя на 135К км, в сервиз на VW, и не съжалявам за дадените 2000 лева. Поне имах гаранция 6 месеца и 20К км.
          Относно двигателя-здрав и непретенциозен двигател, което не значи, че може да му слагаш всякакви боклуци за масло и гориво Просто масло стандарт 505.01 и нафта от бензиностанция на голяма верига, и караш.

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

            И аз съм пред същата дилема,трябва да сменям комбито,че много одъртя.Гледам ги тея пасати,харесват ми много,добре вървят,6ск. и т.н.Обаче...тая поддръжка...,носачи,маховици ,а май и дюзите са проблемни доста и хич не са ефтини.
            Полека-лека се насочвам към Октавиа,има я със стария мотор(AFN),докъм 2002г или Авенсис Д4Д.
            Ако колата я карам основно аз(комбито го кара жената) щеше да е BMW 330d,твърдо.

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

              Маховика на съвременните коли е консуматив, скъп, но консуматив. Дюзите...не съм чул да има проблем с тях, на последните модели дизели. Носачи...може би са проблемни в нашите условия, но какво да се прави.
              Аз на Кади-то за 205К км съм сменил маховика, и това е. Сега ще сменям доста неща по предницата, но аз съм си виновен, минах с висока скорост през един легнал полицай. Колата я карам от нова, може би има значение, че не е пипана от "майстори" )

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                Чета темата и установявам, че повечето от писалите в нея се информират от ЕЖКП.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Чета темата и установявам, че повечето от писалите в нея се информират от ЕЖКП.
                  Не знам кои повечето визираш, но точно преди 5 дни ремонтирахме въпросния пасат, като му сменихме осемте носача, двете биелети и двата накрайника..
                  Та от там знам, не от ЕЖКП..

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                    Пасат ще се взима, решено е вече. Скоро се надявам да се похваля.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Чета темата и установявам, че повечето от писалите в нея се информират от ЕЖКП.
                      Аз пък, до преди няколко години, бях продавач на авточасти при един от големите играчи (вносители) на пазара. Да не казвам името, че става реклама. Продал съм доста от въпросните части. Вярно, че цените са паднали, но не с много.

                      Райковски, каквото си избереш. Вие ще си я карате и вие ще си я поддържате. Това което съм писал, не е за да те откажа а за да си наясно какво те чака.

                      Никога няма гаранция какво ще хванеш в чувала със змиите. И най-здравия и евтин за поддръжка модел, ако е каран от мърляч, може да ти стъжни живота и да ти съдере джоба. Така и обратното.

                      Преди 7-8 години калеко ми си купи Лагуна 2,2 dT за 7000 лв. След месец изтропа демпферния маховик, съединителя и той беше за смяна. Тогава комплекта струваше 2000 лв. Отделно труда. И тогава в цял Пловдив само един майстор се нави да вземе колата и да свали скоростите. Оказа се че е супер шибана работа и никой не искаше да се захваща. Преглътна той горчивия хап. После тръгна да сменя ремъци и ролки. Ангренажните добре - ама едната ролка на пистовия беше 200 лв и беше за смяна, другата 120. Тук отново шибано и завряно, същия майстор пак оправи нещата. После изтърва горна помпа на съединителя. Оказа се са само оригинални и струват 800 лв комплекта. И т.н, и т.н. Та кола за 7000 лв, после си поиска още 3500 за да се вкара в пътя. Колата още е жива и перфектно здраве, ама +=%"_%+. После аз си купих Лагуна, и Братовчед ми, и зетя на калеко ми - е, с други двигатели и при тях ги няма тия проблеми. Даже много здрави и сполучливи машинки излязоха.

                      В същия момент баджанака си купи Фиеста 1,8D. Какво ли не му говорихме да не я взима с тоя двигател. Ама не слуша. Минаха се 6 години - никаква поддръжка. Миналата година смени съединител за 250 лв с труда и един лагер на компресора на климатика. Само сипва нафта и кара. Чака я да се развали, че му е малка. Ама не ще да умира и това е.

                      Пожелавам ти късмет с покупката. И да се похвалиш със снимки.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                        [/QUOTE]Не знам кои повечето визираш, но точно преди 5 дни ремонтирахме въпросния пасат, като му сменихме осемте носача, двете биелети и двата накрайника..
                        Та от там знам, не от ЕЖКП..[/QUOTE]??? Колега всичко ли беше разбито или просто собственика реши,че накуп е по добре?Карам Пасат 4 116к.с P.D. моторите са почти еднакви и нямам никакви грижи(съответно всичко се сменя навреме не после да стане -дадох 3 бона за ремонт ебати и трошката).ВСИЧКИ по нови коли са доста по скъпи за обслужване от един автомобил 90година да речем но такъв е живота.Както са се изказали и други колеги ако е здрава и подържана няма да съжаляваш.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                          Носачите са алуминиеви, но на коя кола след 2000 г не са? И коя кола след 2000 год не е с демпферен маховик? Май няма . Съединител се продава комплект на Валео нормален-класически и комплекта е под 1000 лева.
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                            Не знам кои повечето визираш, но точно преди 5 дни ремонтирахме въпросния пасат, като му сменихме осемте носача, двете биелети и двата накрайника..
                            Та от там знам, не от ЕЖКП..[/QUOTE]??? Колега всичко ли беше разбито или просто собственика реши,че накуп е по добре?Карам Пасат 4 116к.с P.D. моторите са почти еднакви и нямам никакви грижи(съответно всичко се сменя навреме не после да стане -дадох 3 бона за ремонт ебати и трошката).ВСИЧКИ по нови коли са доста по скъпи за обслужване от един автомобил 90година да речем но такъв е живота.Както са се изказали и други колеги ако е здрава и подържана няма да съжаляваш.[/QUOTE]
                            От осемте носача имаше два, които евентуално могат да се ползват за напред.. Всичко останало беше под всякаква критика.. Собственика, реши, че ще ремонтира предницата едва след като му се изсипа, буквално, карето..
                            А това беше най-евтиния му вариант, който успях да намеря.. Като изрично от магазина ми казаха, че гаранцията е 1 година, но лично на него, задължително, трябва да му дам 6 месеца гаранция.. Като му знам шофирането..
                            Това за по-новите автомобили не е верно, че бла бла по-скъпо.. Карам 5000 кубиков автомобил и ремонтите по ходовата част ми идват като на 2000 дизел.. А, бе всичко е до пътя и собственика..

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                              Колеги нещо подочух, че този мотор 1.9TDI 131 коня хвърлял турбини у дюзи. Има ли нещо такова?
                              Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнение за VW Passat 5 1.9 TDI

                                Какво попита, че не става съвсем ясно? Турбината става на пастет с дюзите? Нещо друго?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X