Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

    тамън написах темата и експлорера реши че трябва да я скапе

    така пак започвам наново,
    първо се извинявам, че пускам таква тема без да съм прочел достатъчно по моя преценка във форума по въпроса но се надявам да не ми се карате прекалено много.

    та, имам желание за Нисан Патрул ГР 2,8ТД, обаче наскоро излезе една оферта за ТЛК70 2,4ТД и малко съм раздвоен. Двете къси бази. Искам съвет от вас, дано да успея добре да си формулирам питането.

    първо какво научих за двете машини по принцип от форума
    Нисана
    - Два цели моста, на пружини (надявам се да не изръсих някоя голяма глупост)
    - Двигателя е 116 коня, горе долу ставащи за късата база
    - Гние подобаващо, важно е да гледам долу около гърнето (благодаря за подсказката)
    - без среден диференциал (парт тайм 4х4)
    - търпи лифтове и големи гуми, ако прежалим че би следвало да върви по спънато заради слабия двигател
    - двигателя слабо място, глава, вероятно прегряване
    това май са ми наблюденията, освен това от собствениците май само хубави думи за това чудо на техниката по и извън пътищата на страната
    за Тойотата ... много малко данни имам, двигателя е ~90 коня, за ТЛК80 разбрах че е с два цели моста на пружини също, за ТЛК70 незнам. С колко диференциала също не ми е ясно.
    питанката ми е могат ли двете машини да се сравняват горе-долу, било то като качество на изработка, окачване, възможност като цяло на машината на пътя и извън него(при едно и също задкурмилно устройство)
    всякакви преки впечатления и наблюдения с цел да ме "дообъркат" съвсем ще са изключително полезни за мен, надявам се и за други колеги с подобни проблеми.
    мдам, сега се сетих, резервни части, дали цената им е сравнително еднаква и сравнително еднакво невъзможни за откриване
    П.П. май съм забравил да кажа че става дума за автомобили от '91 или дори и да не са от точно тази година нека пак да ги сравняваме се едно са, в смисъл еднакво добре запазени

    предварително Благодаря!

  • #2
    До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

    Първоначално публикуван от mAze Преглед на мнение
    тамън написах темата и експлорера реши че трябва да я скапе

    така пак започвам наново,
    първо се извинявам, че пускам таква тема без да съм прочел достатъчно по моя преценка във форума по въпроса но се надявам да не ми се карате прекалено много.

    та, имам желание за Нисан Патрул ГР 2,8ТД, обаче наскоро излезе една оферта за ТЛК70 2,4ТД и малко съм раздвоен. Двете къси бази. Искам съвет от вас, дано да успея добре да си формулирам питането.

    първо какво научих за двете машини по принцип от форума
    Нисана
    - Два цели моста, на пружини (надявам се да не изръсих някоя голяма глупост)
    - Двигателя е 116 коня, горе долу ставащи за късата база
    - Гние подобаващо, важно е да гледам долу около гърнето (благодаря за подсказката)
    - без среден диференциал (парт тайм 4х4)
    - търпи лифтове и големи гуми, ако прежалим че би следвало да върви по спънато заради слабия двигател
    - двигателя слабо място, глава, вероятно прегряване
    това май са ми наблюденията, освен това от собствениците май само хубави думи за това чудо на техниката по и извън пътищата на страната
    за Тойотата ... много малко данни имам, двигателя е ~90 коня, за ТЛК80 разбрах че е с два цели моста на пружини също, за ТЛК70 незнам. С колко диференциала също не ми е ясно.
    питанката ми е могат ли двете машини да се сравняват горе-долу, било то като качество на изработка, окачване, възможност като цяло на машината на пътя и извън него(при едно и също задкурмилно устройство)
    всякакви преки впечатления и наблюдения с цел да ме "дообъркат" съвсем ще са изключително полезни за мен, надявам се и за други колеги с подобни проблеми.
    мдам, сега се сетих, резервни части, дали цената им е сравнително еднаква и сравнително еднакво невъзможни за откриване
    П.П. май съм забравил да кажа че става дума за автомобили от '91 или дори и да не са от точно тази година нека пак да ги сравняваме се едно са, в смисъл еднакво добре запазени

    предварително Благодаря!
    За какво ти трябва джипката? Това в най-голяма степен може да определи избора ти.

    Патрулът - по-тежък, по-широк, по-дълга база, по-голям заден свес. А бе, камионче!

    Горното носи определени минуси по отношение на проходимостта, но си има и плюсовете. Когато си на по-голям страничен наклон, много е вероятно да предпочетеш да седиш в Патрула, отколкото в Тойотата или друг джип.
    Ако тръгнеш да пътуваш по-дълго, в Патрула имаш повече място за багаж.

    Двигателят няма проблем да върти кални 33-ки по черно.

    Прегряването е вероятно най-вече при неправилна експлоатация и неизправна охладителна система.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

      Диференциалите не са два, а три. Междуосовия се блокира само на 4x4 бавни. Както е отбелязал V93, въпреки, че и двете са къси бази патрола е съществено по-голям и по-тежък респективно. Но ДВГ определено не е чек толкова слаб, че да се притесняваш от по-големи гуми. Изобщо ако става дума за умерени неща - +2-3" на двигателя изобщо не му дреме, просто става необходимо да превключваш скоростите малко по-рано. Грубо казано губиш първа, но пък имаш шеста скорост...Малко е безсмислено това предимство за джип, наистина, но нали затова имаме бнавни Качи се и в двете коли и разбери коя е твоята!
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

        Тойотата е по-лека, с по-добри ъгли на заход отпред и отзад, особено ако се подреже правилно (според мен). По-тясна е от Патрула, което в гората между дърветата е предимство, но пък и стъпва по-тясно (широчина на мостовете), което би трябвало да има значение при странични наклони. Моторчето (2LT) идва слабо, въпреки, че някои хора се справят чудесно и с него.

        Патрула е механично много здрав, много здрави мостове (не съм чул някой да има проблеми с диференциали на Патрул), по-голям, което както каза V93 е по-добре ако се ползва и за пътуване и кратки експедиции. Двигателят е добре за късата база, но задъжително трябва да се ревизира охладителна система (виско муфа, радиатор, водна помпа и т.н.). Патрула обикновено е с по-добра комплектация, ако това има значение в случая (климатик, печка, ел.пакет) и като цяло се намира на добра цена тук и навън, както и се намират части 2-ра ръка.

        За цени на рез. части, ако се сравняват цените при официалните представители, т.е. говорим за оригинални части, според мен цените са еднакви или може би съвсем малко по-скъпи при Тойота.

        За ламарини - и двата джипа гният на определени места. При ТЛК-то, след фейс-лифта (с квадратния фар), ръждата е малко по-малко...

        Коментар


        • #5
          До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

          Благодаря за отговора.
          Ами джипката ... май ми е трудно да определя ... предполагам че с времето ще разбера най-добре. Има поне две възможни линии на развитие
          1/ да си я карам из горите и от града до съответната гора
          2/ да се кара (мога да го нарека) предимно извънградско със скорост до 90км/ч (при ограничение 60), нямам предвид магистрала а Варна-Златни пясаци, и през почивните дни по горите
          аз в момента си имам лек автомобил който ми е жал да карам по нашите пътища особено в града, ама да не се е ставал автомобил та ако се окаже че една джипка ще ми пасне на стила на шофиране дори и в града бих могъл и да си я направя основно МПС(макар че малко се самнявам, доста свикнах с аудито ) , та така както се самоанализирам не искам Тойота РАВ4, макар че сигурно е много добре в града с нея, но не си представям как я вкарвам в някоя кална гора и я изпонадирам цялата затова нещо ръбато и грозно с доказани качества
          определено мисля че нисана ми харесва повече на външен вид. Иначе втория вариянт, където ще се кара всеки ден ще е предимно от баща ми, той сега търкаля една лада, а предполагам почти всички знаете как е с ладите нищо против, но напоследък прекалено много почва да сдава багажа. Та си го представях той да я кара леко леко през седмицата а аз да и давам повече зор евентуално през уикенда. Май малко се поолях с описанието.

          Коментар


          • #6
            До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            Диференциалите не са два, а три. Междуосовия се блокира само на 4x4 бавни. ...
            И двата автомобила са без междинен диференциал - ПартТаим т.е. нямат междуосв диференциал и двата вървят на заден мост с възможност за включване на предният (както УАЗ).
            Не съм карал Нисана , но направих едно кръгче с Тойота ЛК70 - някой хора много я харесват и за сериозни препиатствия е ОК, но аз не се кефя на возията (тесничка е, клати...).
            Както Яро вече каза почти не се намира с климатик и двигателят не е "Сила" та може би нисана (в подходяща комплектация) е по-добрият избор, НО най-важното е конкретното състояние на конкретната бройка
            Така че гледай внимателно, пробвай, помоли някой "разбирач" да "хвърли едно око" и тигава решавай
            Успех

            Коментар


            • #7
              До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Патрула обикновено е с по-добра комплектация, ако това има значение в случая (климатик, печка, ел.пакет) ...
              Късият GR по-рядко има климатик. Поне аз не можах да намеря такъв, когато търсех. От всички налични оферти към онзи момент само 2 имаха климатик (но пък бяха май извадени от някоя автоморга).

              GR-ът обаче има твърд блокаж отзад, което си е една благинка все пак ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Първоначално публикуван от Yaro
                Патрула обикновено е с по-добра комплектация, ако това има значение в случая (климатик, печка, ел.пакет) ...

                Късият GR по-рядко има климатик. Поне аз не можах да намеря такъв, когато търсех. От всички налични оферти към онзи момент само 2 имаха климатик (но пък бяха май извадени от някоя автоморга).

                GR-ът обаче има твърд блокаж отзад, което си е една благинка все пак ...
                Предлагането е на приливи и отливи. За съжаление, точно когато търсиш (и то в по-спешен порядък) трудно излиза, точно това, което търсиш. Например зимата в Германия ТЛК80 бяха преобладаващо автоматици, наскоро един приятел каза, че се оглежда за автоматик и попада само на ръчки...

                Блокажът в задния мост на Патрула е предимство!

                Коментар


                • #9
                  До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение

                  GR-ът обаче има твърд блокаж отзад, което си е една благинка все пак ...
                  Голяма благинка е, защото ако трябва да се слага тунингов излиза малко солено. Аз по принцип съм фен на оригиналната комплектовка и обичам да се придържам максимално към конструкторските решения на производителя. Там блокажа си го има и това е голям плюс.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

                    offtopic:

                    Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                    Първоначално публикуван от V93
                    GR-ът обаче има твърд блокаж отзад, което си е една благинка все пак...
                    Голяма благинка е, защото ако трябва да се слага тунингов излиза малко солено. Аз по принцип съм фен на оригиналната коплектовка и обичам да се придържам максимално към конструкторските решения на производителя. Там блокажа си го има и това е голям плюс.
                    Вики и да и не (за оригиналната комплектовка). Допълнителните (after market) блокировки, примерно ARB или TJM са изключително здрави и например при ЛР, където (се говори че) дифовете са слаби, това определено е плюс.

                    Аз също съм почитател на конструкторските решения на производителя, но още по-голям почитател в заложения ресурс/ резерв в тези решения за надграждане. Пример, всички сме гледали онези клипчета с ТЛК80, които ходят по ледовете, далеч са от заводския замисъл и комплектация, но поемат вградените доработки.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

                      Да абсолютно съм съгласен с теб, но пак се връщаме на основния въпрос - за какво ще се ползва предимно колата?
                      Специално за Нисан както вече беше споменато по-горе здравината му е един от големите плюсове.
                      Аз изпитах на гърба си проблема с диференциалите на Дифендъра и го реших кардинално с АРБ.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ТЛК 70 2,4ТД - Нисан Патрул ГР 2,8ТД

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        И двата автомобила са без междинен диференциал - ПартТаим т.е. нямат междуосв диференциал и двата вървят на заден мост с възможност за включване на предният
                        Sorry! Явно съм се заблудил за GR-а
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X