Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 1 или Range Rover (1994-1997) (дизели)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 1 или Range Rover (1994-1997) (дизели)

    Здравейте,
    Искам да си купя джип за офроуд разходки . Не много хард , но няма да е обикаляне на някоя равна поляна
    Спрял съм се на Land Rover. По принцип търсих само Дискавъри , но днес видях ,че Range Rover са на много добра цена (бюджетът ми е около 4500лв) за тези пари рейнджа е по-нова година (1996-1997) и вътре си е доста добре.

    Единственото което ме притеснява е дали това е подходящ джип за офроуд. Разбрах ,че няма Блокаж на диф. , а пък Дискавъри има.
    Само да добавя ,че искам да е дизел.

    Също така този , рейндж който гледах днес , е със сменено окачване (махнато е въздушното) и е сложено някакво по-обикновено , но пък е с 5см по-вдигнат , а и си представян това въздушно окачване колко пари струва и колко лесно ще се чупи на пресечен терен.

    Моля ви за мнения , Става ли Range Rover за оффроуд (кал,сняг, дупки , големи баири )

    Предварително благодаря

  • #2
    От: Land Rover Discovery 1 или Range Rover (1994-1997) (дизели)

    Диско 1 е последното поколение технологично прости модели на Ланд Ровър, това е поколението на Рейндж Ровър Класик, първите Дифендри, и най-накрая - Диско 1 първо и второ поколение (200/300 tdi). Всички те са на почти еднаква платформа, трансмисии и двигатели. Второто поколение Рейндж Ровър (P38 ) е съвсем различна бира - много по-модерен, мек и удобен. Дали става и за гората - да, става. Дали му е там мястото - това е друг въпрос, отговора само ти можеш да дадеш за себе си. Не случайно Диско 1 в добро състояние (което вече трудно се намира) може и често струва повече от по-новия Рейндж Ровър. На Диско 1 най-сложната електроника е тази, която управлява прозорците. Ако е автоматик, то нещата са много по-сложни. Това е съвсем на кратко, ако зададеш по-конкретни въпроси, ще получиш по-прецизни отговори.

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery 1 или Range Rover (1994-1997) (дизели)

      Спираш да мислиш в посока П38.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery 1 или Range Rover (1994-1997) (дизели)

        Наскоро се разделих с Рейндж 97-а и "се върнах назад" с Диско 1
        Всичко зависи какви са не-полянките по бургаско и колко си *** по главата
        Въздушното е легенда, че е скъпо и че се "чупи" - при добра профилактика забравяш за няколко години за проблеми.
        П38-ак без въздушно е просто израз на безсилието и *** на майстори, но в кавички.
        И двата джипа имат блокаж на раздатката - П38 е автоматичен, на Диско 1 - ръчен - и тук има да четеш
        При П38-ка трябва да гледаш предимно едно - мотора - всичко друго се оправя. Макарче за 4,500 може да вземеш само П38 с (или пред) проблем с мотора или изморено Диско.
        И двете страдат само от едно - от собственици
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery 1 или Range Rover (1994-1997) (дизели)

          Благодаря за всички коментари и съвети. Всъщност от начало се чудих дали Рейнджа ще "издържи" на постоянно каране по пресечен терен. Относно полянките около Бургас , има и някои доста хард терени .
          Като цяло да разбирам ,че е по-добре да взема Диско за около 4500лв отколкото Рейндж за същите пари ?
          Благодаря

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery 1 или Range Rover (1994-1997) (дизели)

            Най-добре е да вземеш запазеният, ако е и гледан - чудно. Няма проблем да джитка постоянно по черно.
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery 1 или Range Rover (1994-1997) (дизели)

              Имам си едно диско за продаване ,ако искаш ела пробвай и ще говорим , гледам че си градски.

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181686
              Ford Bronco II 2.9 V6
              Уаз 469Б
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
              0899846606

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Discovery 1 или Range Rover (1994-1997) (дизели)

                Аз така бях пуснал една такава тема преди време като се чудех за едно П38, взех го в много скапано състояние от Бургас, но от първия му собственик, който го беше зарязал в едни храсти. Аз го взех с цел да дърпам лодки, с времето разбрах, че тоз двигател дизеловия..не става за дърпане, а и трябва голяма скоростна кутия. И жипката остана за каране. Вече няма въздушно окачване, за да мога като ходя в гората да нямам проблеми. Карам го 60градско 40без път в проценти, там където е тъст ми...няма път.
                Равносметката...ако си вземеш евтина кола...ще добавиш сумата за ремонти, че и отгоре, за тия кинти няма читава такава кола, освен ако не стане чудо.
                Преди тоз кораб имах Диско, на пътя не можеш да ги сравняваш, а извън пътя всичко е въпрос на подготовка на автомобила. Не си мисли, че си купуваш жип и хоп в гората...пак иска кинти...а колко? Колко душа ти дава. Взимай, кое ти е на сърце, инак все кусури ще му намираш. Ето сега искам да взема "нова" 2ра кола и съм тотално изкривен от тоя рейндж и на по малка кола...надали ще се кача. Части от Англия, сервиз има...Успех
                RR P38
                LZ3XA

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X