Обява

Свий
Няма добавени обяви.

демонтаж на климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • демонтаж на климатик

    Здравейте,
    При купуване на кола на старо ако общо взето е добре и е с климатик, проблем ли е махането му? Имам алергия към климатици и затова и въпросът ми. Ако е с борд компютър лесно ли се лъже да не протестира много, че са му откачили климатика
    И моля Ви спестете ми отговори като - ами не го ползвай.

  • #2
    От: демонтаж на климатик

    Много хора си търсят авто-климатици за да си ги монтират на мпс-та които са без климатици, спокойно можете в раздел продавам, да кажете какво е мпс-то ви и да го обявите за продаване и обясненията защо за да знаят че е работещо, вече остава въпроса кой ще ви го демонтира кадърно защото хамалогията ще е доста голяма!
    Но при положение че не сте си купили още въпросното мпс, по-добре си купете без климатик а и по-евтино ще е мпс-то. Успех

    Коментар


    • #3
      От: демонтаж на климатик

      А набелязал ли си конкретен модел мпс ?
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: демонтаж на климатик

        Спокойно си демонтирай всичко , което виждаш от инсталацията.Това , което не виждаш (изпарителя) хич и не го опитвай , защото да няма тема "Как ми гръмна еърбега" , или нещо от сорта.В смисъл , че обикновено , таблото много пречи.И няма да ти се сърди борд компютъра-климатик ще махаш. А и се приготви с един по-къс ремък.Успех
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: демонтаж на климатик

          Павка, въпросът ми е по принцип. АКо ми хареса марка и модел по основни показатели и има климатик, лесно ли се маха без последствия за напр. борд компа. ФИнансовата страна засега я оставяме настрана - дали продавача ще си го вземе с отбив от цената, дали аз ще го продам (евентуално) след това.
          Марине, конкретен модел все още не, но има тъй да се каже шорт лист и много от обявите по него са с климатик.
          поздрави и на двама Ви!


          Коментар


          • #6
            От: демонтаж на климатик

            Жеко, видях че си писал, докато отговарях на колегите. Тази операция - по евентуалното сваляне бих я поверил на човек, който с това си вади хляба - монтаж и демонтаж на автоклиматици, като/ако се стигне дотам. Та той би трябвало да е наясно и с ремъците.

            Коментар


            • #7
              От: демонтаж на климатик

              За първи път чувамнещп подобно,някой да си маха климатика.Ако искаш да не работи му изпусни фреона,откачи релето за включване на климатика,или му махни ремъка и сложи по къс.Има още начини да не работи или изобщо не го пускай ,какъв е проблема?
              0 8 76 36 8 542

              Коментар


              • #8
                От: демонтаж на климатик

                Откачи му пресостата. Направиш ли го можеш да забравиш, че колата е имала климатик.
                42

                Коментар


                • #9
                  От: демонтаж на климатик

                  Някои автомобили имат настройка дали да включва компресора. Например опела от менюто можеш 'централно' да му изключиш включване на компресора. И все едно нямаш климатик, а електрониката поддържа температурата до оптималната, стига да не се налага да охлажда - тогава само увеличава вентилатора..
                  А иначе - бих действал електрически - изключване на куплунг на съединителя на компресора - 100% сигурно, че компресора няма да тръгне
                  Механичната хамалогия е голяма - трябва да разхвърлиш половината автомобил..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: демонтаж на климатик

                    Хубаво че не търсиш дизел примерно а имаш намерение да купуваш бензин.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      От: демонтаж на климатик

                      Подкрепям, че ако возилото е с климатик не го включвай, вместо да го демонтираш!А, и ако решиш да го продадеш след време климата ще е плюс!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        От: демонтаж на климатик

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Подкрепям, че ако возилото е с климатик не го включвай, вместо да го демонтираш!А, и ако решиш да го продадеш след време климата ще е плюс!
                        Звучи разумно.
                        Има и лека ирония в някои постове, но всички отговорили ми помогнаха да си изясня картинката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: демонтаж на климатик

                          Има ирония, но има и много истина!За едни 500-800лв. ще си докараш незнайно колко големи главоболия!Само заради демонтажа на изпарителя трябва да се свали таблото-тВа виждал ли си го наживо?После оттук трака, този уред не работи, друг работи понякога...
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #14
                            От: демонтаж на климатик

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            Има ирония, но има и много истина!За едни 500-800лв. ще си докараш незнайно колко големи главоболия!Само заради демонтажа на изпарителя трябва да се свали таблото-тВа виждал ли си го наживо?После оттук трака, този уред не работи, друг работи понякога...
                            ОК! Аз ако бях наясно с посочените от колегите неща, нямаше да питам
                            Приятна вечер!

                            Коментар


                            • #15
                              От: демонтаж на климатик

                              Алергията към климатика обикновено е алергия към нещата които се развъждат в изпарителя. Съветът точно него да оставиш в колата не е много смислен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X