Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик за вода в горивото 2.7CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Датчик за вода в горивото 2.7CRD

    Здравейте. Още от миналата година като купиш джипа и преди да му сменя горивния филтър ми светеше индикатора за вода в горивото,който е на таблото. След като смених филтъра известно време спря да свети,обаче след това пак започна да свети,но не постоянно. Дали проблемът е във филтъра и в хубавите ни горива или е някаква грешка на системата?

  • #2
    От: Датчик за вода в горивото 2.7CRD

    Провери ли дали наистина има вода?
    В зависимост от местата на пребиваване на колата и времето водата се трупа в резервоара малко по малко от кондез. От горивото вода имдва много по-трудно.

    Коментар


    • #3
      От: Датчик за вода в горивото 2.7CRD

      Първоначално публикуван от gopeto1 Преглед на мнение
      Здравейте. Още от миналата година като купиш джипа и преди да му сменя горивния филтър ми светеше индикатора за вода в горивото,който е на таблото. След като смених филтъра известно време спря да свети,обаче след това пак започна да свети,но не постоянно. Дали проблемът е във филтъра и в хубавите ни горива или е някаква грешка на системата?
      Да не отварям нова тема, ще пиша тук. И при мен светваше периодично лампата. Смених горивния филтър и сега светва само когато "смачкам" газта. Иначе при нормално каране няма проблем. Но, мина ли през кикдауна и задържа мотора натоварен, светва винаги. Проблеми с вървенето няма. Преди да сменя филтъра минах около 1500 км със светеща лампа, след смяната- пак толкова. Не вярвам толкова много вода да е имало в резервоара. Досега щяха да се напълнят и двата филтъра догоре, не само до датчиците. А и с новия филтър светва само при натоварване на мотора. Ако, беше наистина от наличие на вода, с времето щеше да започне да свети и при нормално каране, защото постепенно водата би се увеличила във филтъра. Отворен съм към всякакви идеи и тестове.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #4
        От: Датчик за вода в горивото 2.7CRD

        Вадил съм датчика - това са две метални пластинки, когато има вода - ги свързва (горивото не е електропроводимо), в резултат светва лампата.
        На филтъра има и "канелка" за източване - не помня встрани или отдолу остава, така или иначе, ако светва, просто източете водата от филтъра и пак !!!!
        [FONT=Arial]"Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса..."[/FONT]
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
        Kawasaki KLE 500

        Коментар


        • #5
          От: Датчик за вода в горивото 2.7CRD

          Просто извадете буксата на датчика , ако продължава да свети лампата значи има протрити кабели и дава късо , ако на светва и липсва вода във филтъра се сменя датчика
          Еди Рангелов : 0885 088 444
          Няма незаменими има незабравими хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Датчик за вода в горивото 2.7CRD

            Някой може ли да ми даде номер ОЕМ на филтър без датчик .

            Коментар


            • #7
              От: Датчик за вода в горивото 2.7CRD

              KL 100/2. Това е филтър без датчик на известна марка. Аз ползвам тях.

              Коментар


              • #8
                От: Датчик за вода в горивото 2.7CRD

                Първоначално публикуван от rangelovhunter Преглед на мнение
                KL 100/2. Това е филтър без датчик на известна марка. Аз ползвам тях.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X