Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

    Много Ви благодаря Rusev.Бъдете жив и здрав. Съгласна съм с Вашето мнение , защото понякога живота ни поставя пред ситуации, при които нямаме избор.

    Коментар


    • #17
      От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

      Ако утре детето ви изчезне безследно, а част от него продължи да живее в друг - ще имате ли избор
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #18
        От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

        Емо, нещата не са едностранни. Човек има един живот и често моралните задръжки не са вариант за него... Е, Исус е друга работа, но не всички са светци, а на още по-малко е писано да възкръснат ... Някой сме просто хора

        П.П. За мен по-добрия вариант е Пакистан ... а най-добре тук ..
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #19
          От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

          Интересно оправдание за потенциално жертвоприношение, неприемливо лично за мен
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #20
            От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

            Абе и тук въпросът е като за умрелите - или добро, или нищо.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #21
              От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

              Съжалявам, просто случайно видях темата, не мога да запазя мълчание.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #22
                От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                моралните задръжки не са вариант... ..
                Убий за да живееш ???
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

                  Без яснота по въпроса за донорството темата не може да остане тук.

                  Цяла отделна страна на въпроса е дали не правим мечешка услуга. Двама мои близки се върнаха по съвсем окончателен начин от лечение в Турция. Впечатлението ми е че една или няколко клиники в Турция се възползват от правните пропуски по въпроса и провеждат прекалено агресивен маркетинг с обещания надхвърлящи възможното.

                  На диализа е гадно, но и горе-долу ясно...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

                    Според мен в Турция за сумата която искат за тази трансплантация ще си намерят доброволен донор.
                    Пък и нищо не пречи събраната сума да се оползотвори и по друг начин, стига да е по предназначение. Убеден съм , че доктор Емо може да е полезен.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

                      ,,Доброволен" и ,,срещу заплащане" - взаимоизключващи се понятия, в конкретния случай.

                      Осигуряването на донор по този начин е нелегално, т.е. срещу аналогична сума може да бъде извършено убийство, няма гаранция.

                      Заплащането от страна на пациента е основен стимул за целия механизъм.
                      Последно редактирано от emanuilis; 16-06-14, 16:05.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

                        Всичко може да приключи изненадващо бързо и напълно безплатно:

                        http://m.offnews.bg/news/%D0%97%D0%B...B8_350702.html

                        Вярвайте

                        Респект към пострадалите, техните близки и денонощните лекарски екипи
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Всичко може да приключи изненадващо бързо и напълно безплатно:

                          http://m.offnews.bg/news/%D0%97%D0%B...B8_350702.html

                          Вярвайте

                          Респект към пострадалите, техните близки и денонощните лекарски екипи
                          Въпросния ПИЧ ми беше .... май все още е мой приятел ..... тази новина само ми доказа че винаги е бил и продължава да бъде ПИЧ.
                          Живей "КУЧЕ"
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

                            Здравейте на всички, мисля че трябва да дам повече информация относно проблема ми. Започвам от там че вече 3.5 години съм вписана в листата на чакащите за трансплантация на бъбрек, но за съжаление нищо не приключи бързо и безплатно. А през това време понеже съм 3-и пъти в седмицата по 4 часа на хемодиализа /за да живея и да мога да отглеждам 7 годишния си син/ положението ми се влошава, защото хемодиализата помага да изхвърлям токсините , но ми съсъпва черния дроб,костната система и т.н Наистина и за голямо съжаление за хората в моето положение единствения вариант да живеят нормално е да се направи трансплантация. В България законите са под всякаква критика, а да не говорим за докторите /които останаха в България/ които понежа са много кадърни искат 100% съвместимост ,за да си "завържат гащите". Не знам дали знаете по света вече не е нужно даже да сте една кръвна група с донора.Аз имам донор/мой братовчед/, но в България не желаят да правят трансплантация от жив донор-а само от трупен.За това , а и заради куп други обстоятелства свързани със здравната система тук , ми се налага да направя трансплантацията в чужбина. Избрах в Турция ,защото ми е най-близо/може в Израел и т.н./, но след това трябва да се ходи на контролни прегледи и иследвания , така че 6 часа път не са толкова много за трансплантиран човек.Една от причините да избера Турция е ,че двама мои колеги по диализа вече се трансплантираха там и са живи издрави и много доволни/така че е по-лесно да вървиш по отъпкан път/.Съжалявам ,че някои хора разбраха погрешно темата -никого не искам да убивам - искам просто да живея и да си отгледам детето.Пожелавам на всички здраве, защото това найстина е най-важното.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

                              Първоначално публикуван от vanya Преглед на мнение
                              Здравейте на всички, мисля че трябва да дам повече информация относно проблема ми... да не говорим за докторите... никого не искам да убивам...
                              Не мислете, че не разбирам Вашите мотиви, напротив - имате пълното ми съчувствие.

                              Проблемът е следния:

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Без яснота по въпроса за донорството...
                              Вероятно разбирате погрешно или НЕ осъзнавате изказаните аргументи ,,ПРОТИВ", в тази връзка.

                              По отношение на манипулативното Ви твърдение за българските лекари мога само да кажа, отново:

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Респект към пострадалите, техните близки и денонощните лекарски екипи
                              Не забравяйте, Вие може и да НЕ искате да убивате, но има хора, които биха го направили за посочената сума

                              Апропо, знаете ли колко години са чакали получилите органи пациенти и дали са имали ,,проблеми със здравната ни система"

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Имате ли информация какъв е процента на отхвърлените бъбречни транспланти, присадени в Пакистан, Турция и пр., където не са водещи медицинските показания
                              Последно редактирано от emanuilis; 17-06-14, 20:37. Причина: Допълнение
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ваня има нужда от помощ! Нека да й помогнем!

                                Здравейте Emanuilis, имам информация за Пакистан и ще Ви кажа ,че трансплантациите там са доста неуспешни , и то знаете ли защо - защото голяма вина за това има климата на Пакистан и това е доказано.За Турция информацията ми е на 99% успеваемост на трансплантациите направени там . Повярвайте ми за 3,5 години съм в тази среда и съм провела доста разговори и с лекари и с хора преминали през този Ад.Лека вечер Ви желая.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X