Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със Suzuki Dr 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със Suzuki Dr 600

    аха разбирам те колега но незнам с кое от електрониката да започна за да съм сигурен че проблема е в нея.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със Suzuki Dr 600

      Имам такъв мотор от доста години. Като се замисля май няма нещо, което да не съм сменил /освен рамата/, но и много зор е видял и хиляди километри.
      Проблеми като описаните по-горе съм имал два пъти. Студен върви, като позагрее започва да прекъсва, гърми и да пуши като дизелов локомотив. Единия път се оказа комутаторът, втория-една бубинка в "звездата". Бих се насочил към проверка на тези детайли.
      Проблемите с карбураторите им са по-скоро в разбитите дросели - не уплътнява и моторът държи много високи обороти. Не ми се е случвало да имам проблем с вървенето, а съм сменил 4 карбуратора за десетте години, в които го търкалям.
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със Suzuki Dr 600

        Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
        Имам такъв мотор от доста години. Като се замисля май няма нещо, което да не съм сменил /освен рамата/, но и много зор е видял и хиляди километри.
        Проблеми като описаните по-горе съм имал два пъти. Студен върви, като позагрее започва да прекъсва, гърми и да пуши като дизелов локомотив. Единия път се оказа комутаторът, втория-една бубинка в "звездата". Бих се насочил към проверка на тези детайли.
        Проблемите с карбураторите им са по-скоро в разбитите дросели - не уплътнява и моторът държи много високи обороти. Не ми се е случвало да имам проблем с вървенето, а съм сменил 4 карбуратора за десетте години, в които го търкалям.
        Напълно съм съгласен с насоките.
        Аз смених 4/четири/DR-а за десет години и с никой не съм имал проблеми,затова и ги харесвам.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със Suzuki Dr 600

          Сега клипа може да се гледа от всички.На моя приятел гърмеше, след като му е дадеше рязко газ и върне обратно същата!

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със Suzuki Dr 600

            мерси колеги за полезната информация но ако е от електрониката, как така изведнъж му идва яка мощност за около минута и след това сякаш се задънва и няма сила да върви а не пуши като ги прави тия номера, той по принцип не ми пуши мотора и масло почти не пипа.Незнам какво да го правя вече тоя мотор, тази вечер ще слагам капака на клапаните защото го отворих да видя центровката и всичко си е наред белезите са си на място.Ще видя ако ми остане време тази вечер да отворя капака за магнета да видя дали няма някакъв проблем там все трябва да има нещо.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със Suzuki Dr 600

              Да също така прегърмява но този като гледам поне не губи мощност и си върви

              Коментар


              • #22
                От: Проблем със Suzuki Dr 600

                колеги значи като отворих капака на алтернатора и под него има една верига и два вала са свързани с коляновия вал,проблемът им е че валовете имат белези и те не съвпадат изобщо с коляновия вал както го дават в мануала.Незнам дали тези два вала са балансиращи,защото ако са те щяха да ударят коляновия вал понеже не съвпадат белезите им.Дали може поради тази грешна центровка да имам такъв проблем със загубата на мощноста на мотора.Дайте някакво инфо за тези валове а и веригата е малко хлабава,дали може да е прескочила незнам.Някой го е отварял мотора там защото си е правил белези с маркер дори и те не съвпадат.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със Suzuki Dr 600

                  Веригата има обтегач - опъни я , след като центроваш правилно балансиращите валове ( задният е на 32-ия , а предният е на 62-ия нит от веригата ) . Мощност няма как да изгубиш от тях , а ще усещаш вибрации в кормилото . С увеличаване на оборотите се увеличава и неприятното усещане .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със Suzuki Dr 600

                    аха ами аз валовете ги центровах както ги дава в мануала направих мотора в горна мъртва точка и двата балансиращи вала си имат стрелки и ги направих така по стрелките както го дават по каталог и няма проблем с вибрациите,но се чува много леко виене при подаване на газ, незнам дали това е редно иначе го карах мотора сякаш вървенето му е малко по добре от преди.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със Suzuki Dr 600

                      Естествено , че няма да има вибрации - нали вече си ги центровал правилно , за разлика от преди . Тези валове имат отношение с комфорта при каране , а не с мощноста на мотора - даже , ако ги махнеш ще тръгне по-добре .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със Suzuki Dr 600

                        аха значи остава само нещо в електрониката да куца, защото забелязах като карам мотора се чува някакво цъкване за момент при тръгване и по време на каране долу в алтернатора мисля че, и мотора забива направо отива да изгасва и пак тръгва, мисля че като дойде на себе си освен че му идва мощноста и звукът му се променя.Ще пробвам да сложа на един приятел електронното запалване да видя дали е от него и другия вариант е нещо в звездата да прави проблем.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем със Suzuki Dr 600

                          Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                          ако ги махнеш ще тръгне по-добре .
                          Съгласен съм с теб,но на тоя тежкия мотор не си струва.
                          Сменяй електрониката,че при теб проблема е токаджийски ама да видим от къде ще излезе.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем със Suzuki Dr 600

                            Да колега ще пробвам да я сменя и ще пиша какъв е резултата.А защо казвате че без балансиращите валове мотора ще върви по добре, ако откача веригата тия валове няма ли да ударят коляновия вал и да стане беля с двигателя?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем със Suzuki Dr 600

                              Без тях ще ти изтръпнат ръцете и яйчниците за нула време . Карай си както си ги центровал правилно .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем със Suzuki Dr 600

                                здравейте колеги значи проблема с мотора още не разрешен.Бях го закарал на един майстор да види тоците,но каза че не бил проблема от тока всичко било наред,каза че това прегърмяване било от филтъра а не от тока и карбуратора отварял и такива глупости.взе ми 20 кинта и аз незнам защо 3 седмици ми седя мотора при него и нищо а казаха че бил добър.Но както и да е смених филтъра но мотора не се оправи и без филтър го пробвах пак същата работа,гърми трещи особенно като върна гаста прегърмява сериозно и не върви а когато се загуби прегармяването мотора работи перфектно и си варви яко но това е за кратко и пак почва да трещи и да прави номера това го прави и студен и горещ без значение.преди малко откачих едната свещ и го запалих така положението се влоши и започна да гърми повече което ме навежда на мисълта че проблема идва пак от тоците.Не знам чудя се дали да не сменя свещите?Никой ли не е имал подобен проблем с тоя мотор направо ми побеля главата вече!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X