Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

    Обръщам се към всички колеги с апел да помагат, кой със съвет, кой с личен опит! Имаме вила в планината /гората/ на 42 км от София, от които 12 черен път! Около нас има един-единствен съсед - овчаря, който да го духнеш ще падне! Свързала съм се с всички възможни /единия/ СОТ в Своге, но ни предлагат да ни инсталират охранителна система, и ще ни уведомят, ако някой наруши целостта на вилата /пътя до там зимно време е 2 часа/! Добре е обезопасена в общи линии! Но, не за това иде реч, ще му мислим за шокови аларми, прожектори и т.н. /идеи и по този въпрос, приемаме с много благодарност!/, въпроса е да я застраховаме, и ако недай Боже стане нещо, не само обир, а пожар, наводнение и др. да е застрахована, но така че да сме сигурни, че ще ни изплатят застрахователната сума! Вложили сме в тази къща една торба с пари и ни се ще да ги защитим по някакъв начин! Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

    Назначете иконом,който да се грижи и поддържа имота.
    При това крадливо племе,ще трябва ров с крокодили,ток по оградата,миниране на района и т.н
    Със сигурност ще се намери застраховател който ще я застрахова,но най-вероятно застрахователната сума ще е доста висока
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

      Аз имам имот в града в които имам доста техника събирана през годините, но нямам документи за повечето от нея. Питах няколко застрахователя при обир изплащат ли стойността. Искат да има пълен списък с всичко застраховано, стойността и документ удостоверяващ собственост и стойност. Върху имота за 10000 + още 10000лв стойност на вещите ми искаха около 60лв годишно. Предприел съм следната мярка, вземах куче, което не пуска никого да доближи. Двама за съвсем малко им се размина, като единия е със скъсан крачол (познати са, а не крадци). Изведа ли кучето от двора не закача никого. Когато не е вързано, стои до портата и лае, посегне ли непознат да доближи да виза и се хвърля нападателно.
      Не са много 60лв годишно, но не мога да извадя документи за всичко, понеже имам неща от преди 20 години купувани от дядо ми. Гледах документите и се оказа че имам за няколко неща документи на стойност около 4000лв. И точно тези неща е доста трудно да се откраднат бързо от сам човек.

      Коментар


      • #4
        От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

        Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
        Назначете иконом,който да се грижи и поддържа имота...
        Това май е единственият що годе сигурен вариант... Но си е мъка да намериш точният човек - в моето село съседите (живеещи в чужбина) сигурно 5 пъти сменяха "иконома"...

        Коментар


        • #5
          От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
          Аз имам имот в града. Предприел съм следната мярка, вземах куче, което не пуска никого да доближи.
          Не разчитай на кучето да опази имота, колкото и да е зло!
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #6
            От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

            Бабето е постоянно там, а аз всеки ден се завъртам за по един два часа поне. Е с малки изключения, когато съм извън града. Имам комшии с които за момента нямам проблеми. На бабето вече не мога да разчитам много, че не чува. Минавам някой път към 9-10 вечерта и тя спи дълбоко. В двора има други две кучета, които като ме видят залайват на радост, но бабето не чува. Мисля да се местя там да живея, но жената иска да замина с нея за англия. Все още се колебая какво да правя.

            Коментар


            • #7
              От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

              Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
              Не разчитай на кучето да опази имота, колкото и да е зло!
              Като ли от пожар... свържи се с истински застрахователен брокер, не "агент" и той ще ти обясни.
              За магазинчетата ми искаха около 250 лв. при застрахователна стойност на вътрината 10 000 и стока за 5 000. Само че ние имаме документи за всичко ;-)
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • #8
                От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Мисля да се местя там да живея, но жената иска да замина с нея за англия. Все още се колебая какво да правя.
                Заминавай!
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар


                • #9
                  От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

                  Ако държиш повече на щастието, тръгваш с жената ако държиш повече на спокойствието - баира
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

                    Не може да се назначи никой, тъй като през лятото носят хляб веднъж седмично, за зимата въобще дори не зная. Човек, който не е местен трудно ще се оправи. Не зная и как ще се оправиме с тия аларми! Много си я харесваме, а и сега става страхотна /по-хубаво шпаклована от софийския ни имот!/, дори мислиме да я предлагаме за преспиване на колеги от форума, които са се хвърлили да обикалят Балкана! Ще говоря със застрахователи сериозно, но едно е на думи, друго на дела! Давайте идеи и за защита! Мога да сложа и снимки!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

                      Първоначално публикуван от Marianski Преглед на мнение
                      ... Давайте идеи и за защита! ...
                      Няма защита, която да гарантира безопасността на имот, който е без надзор през по-голяма част от времето.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

                        Видеонаблюдение с връзка в реално време, аларма, огради, плетове, здрави дървено-железни капаци на прозорците, някой да може да ходи до там понякога... но ми се губи смисъла да забиеш толкова сили в място предназначено за ... възстановяване на силите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          Видеонаблюдение с връзка в реално време, аларма, ...
                          И какво се случва, ако алармата сработи?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

                            Без надзор от хора каквото и да се прави, където и да се застрахова е само загуба на време, нерви и пари- не днес, не утре, може би не и след 2 месеца, но гарантирано ще бъде разбита и обрана къщата... Вероятно и втори, че и трети път...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да застраховам "оффроуд" вила в планината удачно?

                              Първоначално публикуван от Marianski Преглед на мнение
                              Имаме вила в планината /гората/ на 42 км от София, от които 12 черен път! Около нас има един-единствен съсед - овчаря, Свързала съм се с всички възможни /единия/ СОТ в Своге,през лятото носят хляб веднъж седмично
                              До тук описанията отговарят на мястото, където имам имот и аз. Само, че съм облагодетелстван от гледна точка на състоянието и възрастта на къщата, както и от наличието на съсед в непосредствена близост.
                              Другият ми съсед /през 2 баира, на 2 километра/ изгради с къртовски труд къща, годна за целогодишно живеене с всички "градски" удобства. Поради рязко влошаване здравето на прародителите му се наложи да изостави имота през зимата /пропуснах да отбележа, че всеки уикенд къщата се посещава, без значение от метеорологичните условия. Често се е случвало да вървим в сняг до кръста по 4-5 километра/. Това наложи изграждане на врата с пълнеж от бетон и армировка, масивни метални капаци по прозорците и т.н. Въпросът е че апашите ни там са си от околностите. Знаят кой кога идва, кой кога си тръгва. А и да не знаят, от добре подбрано място се вижда/чува автомобилът, с което се осигурява време за "евакуация" от поне 30 минути. Кражбите стават след обстоен оглед и проучване в най-малки детайли.
                              Започна едно мислене - СОТ -не е ефективно,зимата невъзможно, онлайн камери - не е надеждно, аларма - няма смисъл, кой ще я чуе!? а и електрозахранването често спира за часове, денонощия, седмица. Остана варианта със заключващите механизми. Въпреки че съм виждал къща с разбит покрив, от където гадовете са се промъкнали.
                              Не помогнах особено много със съвет, но ние все още не сме го измислили ..... Хубавото е, че местните ни апаши намаляха с 2 броя. Единия го прибраха за убийство, което е извършил по време на кражба от съседно село, а другия го намериха /по-точно части от него/ в дън горите.
                              Аз съм избрал следния метод - НИКАКВИ ценности, зидана камина, минимално количество метални прибори/пособия/инструменти/, НИКАКЪВ алкохол на склад, алуминиеви проводници, нямам пердета и вратата е заключена само веднъж/с цел минимални последствия ако някой реши да провери какво има вътре.
                              Както казах по-горе, "къщата" ми по-скоро прилича на заслон и няма какво да се краде, но и нямам никакви удобства в нея.
                              Приятелят ми, за когото споменах, отделя по 2 часа за разтоварване и товарене на техниката - всичко си прибира, дори телевизорите. Само бойлерът остава. Вдигнахме ръце!
                              Много от вас ще се запитат какъв е смисъла на тези гимнастики ....!? Ами Роден край, спомени, чистота, красива природа, спокойствие
                              Последно редактирано от Evgeni Enduro; 16-06-14, 18:20.
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X