Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

    Здравейте, новак съм тук, но попрочетох темите преди да помоля за съвет.
    За дребни камъчета си имам новa (последните Kuga дизел автоматик), но ми трябва нещо, което да премине около километър и нещо разстояние - коловози от горски камиони и верижни трактори, да нагази река, която в момента е 60 см. дълбока (беше 70 преди месец, наесен бе вадичка), кратко изкачване и около 50 см. сняг зимата. До мястото е почистван асфалтов път, а ще се шофира и в градски условия.
    Джипката ще се ползва от мой служител и рядко от мен, така че не държа чак толкова на комфорт, но все пак съм женЦко и колкото и да ме радва УАЗ, малко ми е "твърда" за градско.
    Предпочитам и да е с приличен разход, защото както казах, ще се ползва за служебна.
    Ориентирам се към цена 8...
    Гледах някакви:
    Cherokee 2.8CRD - 2004; Pajero дизел дълга база - 2002 и Patrool GR - 99.
    Ще се радвам да ме посъветвате коя от тези (и не само) е по-практичен вариант!
    Последно редактирано от 7/8; 10-06-14, 01:38.

  • #2
    От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

    Първоначално публикуван от 7/8 Преглед на мнение
    но ми трябва нещо, което да премине около километър и нещо разстояние - коловози от горски камиони и верижни трактори, да нагази река, която в момента е 60 см. дълбока (беше 70 преди месец, наесен бе вадичка), кратко изкачване и около 50 см. сняг зимата. До мястото е почистван асфалтов път, а ще се шофира и в градски условия.
    ....
    Гледах някакви:
    Cherokee 2.8CRD - 2004; Pajero дизел дълга база - 2002 и Patrool GR - 99.
    Ще се радвам да ме посъветвате коя от тези (и не само) е по-практичен вариант!
    Patrooooooool GR, ама подготвен щото коловози от горски камиони и 60 см. река + 50 см сняг ... освен ако не преувеличавате.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

      И азе съм за Патрола, нооо..преосмислете понятието "приличен разход", защото по тези терени, ако и да е дизелак, разхода на тази машина няма да е малък !
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

        ...това е жена и тя просто вижда нещата по различен начин.
        А за колата -типът зависи от спешността и неотложността на задачите.

        Коментар


        • #5
          От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          по тези терени
          На какво да вържем бас че тея терени не са баш както са описани

          Иначе Г класа е решението.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

            Първоначално публикуван от 7/8 Преглед на мнение
            Джипката ще се ползва от мой служител и рядко от мен, така че не държа чак толкова на комфорт, ...
            Знаех си ,че българските чорбаджии са душмани и изедници ,ама това преля чашата.... майтап бе муцка !


            Патрул с подходящи по размер и шарка гуми си мисля ще свърши работа ! Дори си мисля , че гумите са по-важни от средството !

            Коментар


            • #7
              От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              На какво да вържем бас че тея терени не са баш както са описани

              Иначе Г класа е решението.
              Знам ли.., ама жената щом е научила понятието "камионски коловоз" , може и да е така. По смущаващото според мен е, че може би се очаква разход литър-два повече от Кугата
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Знам ли.., ама жената щом е научила понятието "камионски коловоз" , може и да е така. По смущаващото според мен е, че може би се очаква разход литър-два повече от Кугата
                Ми да вземе москвич, дачия дъстър или буюк дувар.
                1км черен път не е нещо, което изисква „подготвен“ жип. Още повече че ще се кара предимно градско. Това, ако не иска да си вземе Г класа де. Едно 463 ще заспи.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

                  За тия пари Гега ,ама 25-30 годишна ,а девойката търси нещо 2000 година и след !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ми да вземе москвич...
                    Седим и чакам да ти отговори на те това предложение
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Седим и чакам да ти отговори на те това предложение
                      Единствения минус на това ми предложение е, че вече не ги произвеждат. Но москвичоподобни возила дал бог.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

                        Москвич (изправен) няма да вземе лесно за тия пари. Пусто, претопиха ги повечето - и имаше защо. И ще е грехота да му троши старите кокали, ако все пак намери.

                        Всъщност въпросът опира до това задължително ли е да се пътува винаги или може да се пропускат някои дни. 50см сняг + коловози е нещо в което Търтея може и да има желание да си троши джипката, но за ежедневен преход е проблем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

                          Първоначално публикуван от 7/8 Преглед на мнение
                          Здравейте, новак съм тук, но попрочетох темите преди да помоля за съвет.... но все пак съм женЦко
                          Дали си "женЦко" или не е, не ме вълнува особенно, но ако ти се клюка за "жибки" звънни и ела да си поклюкаме, тук вече виждам как слагат масат и много скоро ще започнат да те "хранят".
                          Изброените от теб машини са като звездата на "Мерцедес" - сочат три напълно различни сегмента 4х4......
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

                            От всичкото най-много ме притеснява 'река 60 сантиметра'. Да де, колко е половин метър водица, ама ... все пак ... особено течаща ...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Е, какъв да е за OFFRoad, но не само, за осем осеминещоси?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Единствения минус на това ми предложение е, че вече не ги произвеждат...
                              Петраки, не мое толко рано да си ударил три-четири ракийци ...
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X