Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Волга ГАЗ 24

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на Волга ГАЗ 24

    Здравейте, не знам дали темата е точно за този раздел, но ще питам тук.
    Решил съм да си купувам ГАЗ 24 и ме интересува разхода на гориво. Нека някой който има такава кола да ме ориентира, намерил съм една Волга и човекът ми каза, че гори 13-15 на 100. Толкова ли е наистина?

  • #2
    От: Разход на Волга ГАЗ 24

    Извънградско ако се кара с 90-100км. разхода пада и до 10л. градско 15л. бензин.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      От: Разход на Волга ГАЗ 24

      Карал съм такава 11год.Разход от 9 - 13л. в зависимост от карането.Извън градско до 120 10-11л.
      0888 50 13 35

      Коментар


      • #4
        От: Разход на Волга ГАЗ 24

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-140601-0003 копия.jpg
Прегледи:1
Размер:186.6 КБ
ID:5591249
        Бензин - 13, газ - 15/100 при номер на обувките под 43 ! Ти евентуално ще си първия, който ще кара Волга на бензин!
        Последно редактирано от коко келеша; 01-06-14, 11:57.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Разход на Волга ГАЗ 24

          Благодаря ви много, волгата няма АГУ и не мисля и да и слагам, разход от 10- 13 е приличен за такава кола, според мен, исках просто да знам дали не е повече от колкото са ми казали.

          Коментар


          • #6
            От: Разход на Волга ГАЗ 24

            Много зависи от състоянието на автомобила, но ако е в добро състояние си е 10-15 разхода на бензин. Първата волга и слагахме пропан-бутан и даваше в града 18-20л, извънградско 13-15л. Една сурин я блъснаха и беше тотална щета. Тогава баща ми купи пак волга. Беше на бензин и я кара 2-3 години така. Нямаше голяма разлика в разхода като праична стойност. Бензина започна да се вдига, а на пропан-бутан все такава беше разликата и сложихме метанова уредба. Към 1100лв струваше уредбата, но разхода беше на 1/4 от бензина. Сега е приблизително 1/2 от бензина. На метан не се усеща ралика спрямо бензина в мощността. Проблемите дойдоха с карбуратора. При каране няколко лета на газ и ускорителната помпичка клеяса. Много трудно палене на бензин зимата, а на метан невъзможно. Преди 3 години докараха в скрапа лада 1500s карана само на бензин. Вземах и карбуратора и го сложих на волгата. Много леко пали, работи еднакво добре и на двете горива, разхода намаля с около 1кг метан, на бензин не съм засичал, но и мощността малко падна. Преди си пълнеше километража с лекота, а сега 120 вдига и до 130 с мъка набира. Причината е в карбуратора, но оригинален волгов никога повече няма да сложа.

            Коментар


            • #7
              От: Разход на Волга ГАЗ 24

              За първа ВОЛГА на тези години, проблемът с разхода ще е пренебрежим със съпътствуващите го , които ще откриваш после. Ако те устройва цената, но не за да я придвижваш тук-там, мятай се. Успех.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Разход на Волга ГАЗ 24

                Според мен при съветската техника(опита ми е само с леките автомобили) е възможно да се постигне разход на газ, колкото на бензин(извънградско), но това е друга тема Очакваме да пуснеш снимки като се стигне до покупка, пък ние с каквото можем ще помагаме

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на Волга ГАЗ 24

                  Първоначално публикуван от Caxo Преглед на мнение
                  Според мен при съветската техника(опита ми е само с леките автомобили) е възможно да се постигне разход на газ, колкото на бензин(извънградско), но това е друга тема Очакваме да пуснеш снимки като се стигне до покупка, пък ние с каквото можем ще помагаме
                  Не само при съветската техника е така, а и при другите с автомобили с карбуратор или моноинжекция. Само че всичко това е за сметка на мощността и по-голямото количество токсични компоненти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на Волга ГАЗ 24

                    Десет години карах Волга ГАЗ 24 . Нормалния разход на газ е 15 - 16 на сто градско при по тежък крак като моя 18 и нагоре . На бензин под 14 - 15 градско забравете и то пак при по нормално каране . Слагах и жигулов карбуратор но така и не засякох разход нервите не ми издържаха и половин ден . Не върви ни на газ ни на бензин .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на Волга ГАЗ 24

                      Покупката скоро предстои, волгата е доста запазена, на 50 000 км е.
                      Кажете къде са им слабите места, да гледам ли нещо по специално?
                      Карах я, върви прилично 120-130 и вярно ли е, че при продължителна скорост от 100-110 волгите прегрявали?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на Волга ГАЗ 24

                        Вярно е. 80-90км/ч е нормалната скорост за тези коли.Лятно време прегряват , а зимата не може да се стоплиш.Ако е ГАЗ 24 трябва да бъде по талон 1+5.. Подлакътника се вдига назад а по средата се слага подушка (възглавница оригинална) Ако искаш можеш да сложиш скорости от Газела( с 5 скорости) и разхода пада на 9 по магистрала при 120-130км/ч Питай - 10год съм карал Волга лична.Возията е добра.На броните има ли рогчета(ако е с рогчета е около 1975г.)Таблото черно ли е или боя. На 190000 правих съединител.На 200000 - двигател. Волга с две бутилки агу 60 Пловдив Варна и обратно(114л .газ. Максимално тегло с ремарке ( натоварено) 4т 250кг Бях качил 45 торби цимент 15 в колата 30 в ремаркето С поздрав Борето

                        На месец поне един път трябва да се гресира предницата

                        Виж на канал има ли теч от опашката на скоростите и дали се клати вилката(Ако се клати - втулката на опашката е износена) Сменя се опашката на скоростите

                        Ако ръчната е на бастун - ГАЗ 24
                        Ако ръчната е в средата - ГАЗ 24-10
                        Последно редактирано от boreto2; 14-08-14, 20:40.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на Волга ГАЗ 24

                          Гресирай и карай. Скоростите на газелата не вярвам да са ги оправили, а те са по-зле и от ... май всички руски.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на Волга ГАЗ 24

                            Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение

                            Ако ръчната е на бастун - ГАЗ 24
                            Ако ръчната е в средата - ГАЗ 24-10
                            Не го бъркай човека . Модела 2410 е с новото табло ; седалки ; дръжки на вратите и черна пластмасова предна решетка . Ръчните ги сменят някъде около 1976 година . Моята беше 1970 от първите 10 внесени в България .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на Волга ГАЗ 24

                              Ми той да вкара някоя снимка.За него както за много мои познати се е Волга.С поздрав Борето

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X