Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Волга ГАЗ 24

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разход на Волга ГАЗ 24

    А моят пък е обикновен ключ от някакъв фенер, който включва и изключва клапана на газта.

    Коментар


    • #32
      От: Разход на Волга ГАЗ 24

      Нямам спомен Газ 24-10 имаха ли тръбичка за обратен бензин. Предполагам че има. Клапана за бензина се слага след тройника по посока на карбуратора така че когато спреш бензина бензиновата помпа не е затапена , а върти бензина през тръбичката за обратен бензин.Гледай да не обърнеш тройника. От страна на обратния бензин е с по малък отвор .!! С поздрав Борето

      Коментар


      • #33
        От: Разход на Волга ГАЗ 24

        Станьо, това е за 3-позиционен ключ. Дай нещо за 4-позиционен, че и на мене ми стана интересно. По принцип, откакто имам съзнателни спомени за АГУ на карбураторни двигатели, никога не съм попадал на такъв. Ма то сигурно щото съм се заглеждал само по уредби монтирани още по татово време.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #34
          От: Разход на Волга ГАЗ 24

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Станьо, това е за 3-позиционен ключ. Дай нещо за 4-позиционен, че и на мене ми стана интересно. По принцип, откакто имам съзнателни спомени за АГУ на карбураторни двигатели, никога не съм попадал на такъв. Ма то сигурно щото съм се заглеждал само по уредби монтирани още по татово време.
          Ето го Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7068.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5698658 ...
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #35
            От: Разход на Волга ГАЗ 24

            Той е описал точно 4-позиционен - бяха с въртящ се превключвател (п.п. като на снимката). 1>бензин - отв. клапан за бенз, затв. за газ; 2>от бензин към газ - двата затворени, докато изпразни карба; 3>газ - бенз. затв, газов отворен; 4>от газ към бензин - и двата клапана са отворени, докато се напълни поплавковата камера...

            Трипозиционните са с позиции за бензин; междинна - всичко изключено; и само газ. Обикновено се ползват на инжекциионни двигатели с обикновен смесител - междинното положение се ползва за изчакване да се изпразни колектора и маркучите от газта при превключване от газ на бензин.
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #36
              От: Разход на Волга ГАЗ 24

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              . Ако в този момент подадеш и газ най вероятно ще задавиш двигателя и ще угасне след което няма палене ..
              Анджък

              Shider
              От: Разход на Волга ГАЗ 24
              Той е описал точно 4-позиционен - бяха с въртящ се превключвател (п.п. като на снимката). 1>бензин - отв. клапан за бенз, затв. за газ; 2>от бензин към газ - двата затворени, докато изпразни карба; 3>газ - бенз. затв, газов отворен; 4>от газ към бензин - и двата клапана са отворени, докато се напълни поплавковата камера...

              Трипозиционните са с позиции за бензин; междинна - всичко изключено; и само газ. Обикновено се ползват на инжекциионни двигатели с обикновен смесител - междинното положение се ползва за изчакване да се изпразни колектора и маркучите от газта при превключване от газ на бензин.

              Значи трябва да изчаквам малко при превключване от бензин на газ и обратно.
              Колко малко - опита ще покаже.
              Много полезна информация за новобранци в газта като мен
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #37
                От: Разход на Волга ГАЗ 24

                За десет години смених две нови Латвии с двигател 2410
                и никога не съм ги карал на бензин,просто и в студа си палеха на газ.
                Постигал съм разход 13/100 но много трудно.
                Последно редактирано от georgipetkov64; 14-01-16, 13:19.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #38
                  От: Разход на Волга ГАЗ 24

                  И на мен ми прави впечатление, че пали много лесно на газ и в голям студ.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разход на Волга ГАЗ 24

                    Ще видиш като ти сипят смотана газ.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разход на Волга ГАЗ 24

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение


                      Значи трябва да изчаквам малко при превключване от бензин на газ и обратно.
                      Колко малко - опита ще покаже.
                      Тази вечер пробвАх. Ша ма бъде
                      Трябва да се доизпипа процедурата/времето.
                      Опита се да угасне, ма не успя.
                      Ония дни...развиване на свещи, зареждане на акумулатор...
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разход на Волга ГАЗ 24

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Значи трябва да изчаквам малко при превключване от бензин на газ и обратно.
                        От бензин на газ- междинно, чакаш да започне да прекъсва и бързо превключваш на газ с повече газ. Обратното- директно и с повече газ. В студовете я гаси на бензин , но да е започнала да работи нормално.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разход на Волга ГАЗ 24

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          От бензин на газ- междинно, чакаш да започне да прекъсва и бързо превключваш на газ с повече газ. Обратното- директно и с повече газ. В студовете я гаси на бензин , но да е започнала да работи нормално.
                          Записвам си
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разход на Волга ГАЗ 24

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Записвам си
                            Да преповторя и аз колегата "veskov".

                            Палиш на бензин, караш няколко минути да позагрее колата и след това си избираш отсечка от пътя, където няма да се наложи да спираш и потегляш. Става въпрос за 200-300 метрова отсечка. Минаваш на трета скорост и превключваш на межднинно положение. Задържаш колата в обороти, ръката държиш на ключа. Когато усетиш, че колата заглъхне- щракваш на газ. Моята теория за третата скорост е, че ако стане някакъв фал с превключването на горивата имам време (и инерция ) да измисля как да отбия от пътя или да запаля двигателя.
                            Караш, каквото караш и се прибираш или оставяш колата за повече от няколко часа- минаваш на бензин след като си паркирал вече. Включваш на междинно, леко форсираш един път и щракваш на бензин. Пак леко форсираш, чуваш, че колата работи стабилно на бензин и гасиш.
                            След един-два месеца упражнения и ти ще даваш акъли! Успех!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разход на Волга ГАЗ 24

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Записвам си
                              Пиши ...от двора излизам на втора и веднага врътвам копчето на неутрално положение и връщам смукача . И пускам газта ....ако имаш 100 метра прав участък ще изгори бензина в карбуратора и няма да помисли да задави . Та така
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разход на Волга ГАЗ 24

                                Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                                След един-два месеца упражнения и ти ще даваш акъли! Успех!
                                Какви един два месеца? От утре съм готов, при такива учители
                                Тя си пали на газ, но в студовете онези дни май прекалих с "почерпването" и я изпуснах.
                                Минах на бензин - не ще. Пак на газ, бензин докато тотално омазах нещата и падна акумулатора.
                                Като отвих пробката за конденза на изпарителя изтече течна газ колкото една добра ракия. Изгори ми ръката .
                                Свещи, зареждане. Оказа се, че не трябва да я черпя, а да паля на газ с половин /около/ педал и щом припали смукача до половината да задържи обороти. При повече смукач - гасне. На бензин си пали като Лада. Пълен смукач и никакъв педал.
                                За ключа за превключване информацията ми е много полезна щото не знаех нищо за него. Сега вече ми се изясни и нещата се "навързаха"
                                Благодаря и поздрави!
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X