Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Волга ГАЗ 24

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разход на Волга ГАЗ 24

    Волгата си е Газ 24 1979г с буферите на бронята. Със старото табло е.
    А иначе за смяна на скоростите и аз съм си мислил, понеже познавам един човек, който държи в двора си една Волга 3102, а те май са с 5 скорости
    и ще го питам дали я дава на части.
    Снимки в момента нямам.

    Коментар


    • #17
      От: Разход на Волга ГАЗ 24

      Скоростите на 3102 са същите като на 24 и 24-10. Разликата е в диференциала и спирачните цилиндърчета!!!Диференциала като цяло е същия но е по бърз(пиньон и корона са с друго отношение) Спирачната помпа на 3102 е двукръгова и тръбичките са 5мм. а на 24 - 6мм..
      3102 отпред е с вентилирани дискове и шенкелоносача е с наклон на шенкела При 3102 като завиваш гумите се накланят като на Мерцедес. Задните цилиндърчета са с по-малък диаметър- ф28 , а на ГАЗ24 е ф32. Питай - Отговарям С поздрав Борето

      Коментар


      • #18
        От: Разход на Волга ГАЗ 24

        На 3102 двигателя е с форкамер - факелно запалване . Като концепция не е лошо но в руското изпълнение е майка плаче .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Разход на Волга ГАЗ 24

          Имам Газ 24 и я караме на метан с ладов карбуратор. Поддържа 100-110 без проблеми и разхода е около 10лв/100км извънградско. С оригиналния карбуратор съм я карал и на маетан изпълваше километража. Загряване единствено като качвам шипка има през лятото. За това гледам шипка да я преминавам сутрин по хладно и нямам проблеми. От около 2 години не сме я карали извънградско. По равно никога не е загрявала и в най-големите жеги. Зимата си топли прилично при наличие на термостат. Без термостат не загрява изобщо.

          Коментар


          • #20
            От: Разход на Волга ГАЗ 24

            Дано да е така, защото това загряване малко ме притеснява, всеки ми разправя, че не мога да карам с над 100 км продължително време.Аз като я карах с 90 върви доста добре, усеща се че това и е перфектната скорост за движение, ама все пак

            Коментар


            • #21
              От: Разход на Волга ГАЗ 24

              И моята се опитваше да загрява докато не изчистих радиатора . Не става с химия иска разпояване на горното казанче и шомполиране на клетките една по една .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Разход на Волга ГАЗ 24

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                И моята се опитваше да загрява докато не изчистих радиатора . Не става с химия иска разпояване на горното казанче и шомполиране на клетките една по една .
                Точно така-с моята Лада беше същото. Не знам дали руските радиатори са с по-малко сечение на тръбичките в радиатора, или просто собствениците са били по-немарливи...?
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #23
                  От: Разход на Волга ГАЗ 24

                  Кога се караше с антифриз - само зимата.През другото време все отнякъде протичаше и хайде Н2О .С поздрав Борето

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разход на Волга ГАЗ 24

                    Да изровя темата от прахта, мина се време, но най накрая си купих Волга. Далеч не е толкова запазена колкото ми се искаше, но все пак си ми е мечта.
                    Била е такси, доста е изгнила, двигателят е на неизвестен брой километри, но работи доста стегнато, има много хубави ниски обороти и не се чува.
                    Има доста работа по колата, смятам да я реставрирам изцяло и евентуално един двг от ГАЗ 53, времето ще покаже. Много исках да е 24, но 2410 също ми допада.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0196.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5698306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0197.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5698307Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0198.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5698308Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0204.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5698309Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0205.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5698310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0207.jpg
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5698311

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разход на Волга ГАЗ 24

                      Честито колега и успех в ремонта на Волгата.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разход на Волга ГАЗ 24

                        То разликите не са много . Вътре е различно таблото и седалките отвън предната решетка е черна пластмасова и дръжките на вратите . Другото си е същото .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разход на Волга ГАЗ 24

                          Сега имам един въпрос, как се прави така че да се спира бензина при такава бензинова помпа? Колата е с газ и всички маркучи от и към помпата са разкачени.
                          Когато помпата е електрическа е ясно, но на тази трябва да се слага клапан преди карбуратора ли? Понеже сега ако си свържа всичко ще меша газ и бензин.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разход на Волга ГАЗ 24

                            Слага се клапан преди карбуратора. Колкото по-близо до карбуратора го сложиш, толкова по-чисто ще ти е превключването газ-бензин. Ключът газ-бензин трябва да ти е с поне 3 положения, по-добре 4.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разход на Волга ГАЗ 24

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Слага се клапан преди карбуратора. Колкото по-близо до карбуратора го сложиш, толкова по-чисто ще ти е превключването газ-бензин. Ключът газ-бензин трябва да ти е с поне 3 положения, по-добре 4.
                              Багодаря за този съвет. Щото аз брах едни ядове в мразовитите дни.
                              Ако обясниш и за трите или четири положения на ключа - цена нямаш. Моя е с три.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разход на Волга ГАЗ 24

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                Багодаря за този съвет. Щото аз брах едни ядове в мразовитите дни.
                                Ако обясниш и за трите или четири положения на ключа - цена нямаш. Моя е с три.
                                Това са старите въртящи се ключове . Принципа е следния : При карбураторните двигатели като затвориш клапана поплавковата камера на карбуратора е пълна и двигателя работи нормално на бензин . Ако в този момент подадеш и газ най вероятно ще задавиш двигателя и ще угасне след което няма палене . За това в първо междинно положение на въртящите се ключове и двата клапана са затворени и в момента който двигателя тръгне да заглъхва като е изгорил бензина завърташ на газ и всичко е нормално . При междинно положение от газ към бензин и двата клапана са отворени защото на помпата и трябва някакво време да напълни камерата а през това време газта храни двигателя . Като усетиш че мотора почва да глъхне преди да се задави завърташ на бензин с което затваряш газовия клапан и вече работи на бензин . При инжекционите нещата се случват по лесно защото обикновено ключа прекъсва или помпата или управлението на дюзите и междинните режими там се случват за части от секундата . При карбураторните двигатели си трябва малко повече опит но пък проблемите са много по малко даже никакви при работа на газ .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X