Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на спирачни дискове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изработка на спирачни дискове

    темата произлиза от тук


    Би ли ми казал от какъв точно материал са дисковете?
    Последно редактирано от Peppy; 17-09-07, 22:19.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

  • #2
    До: Изработка на спирачни дискове

    Съжалявам, но по тази технология работя вече 11 години, вложил съм много пари и труд ,и сега да започна да я коментирам тук,ми звучи малко наивно.Беше ми много трудно да открия сплав,/имам тази възможност/ която да превъзхожда по износоустойчивост Японските дискове.Сега смело мога да кажа че моите са по добри!!! Направил съм много/може би стотици/ и до сега няма нито една рекламация.
    http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

    Коментар


    • #3
      До: Изработка на спирачни дискове

      Първоначално публикуван от Любо Африката Преглед на мнение
      ...Беше ми много трудно да открия сплав,/имам тази възможност/ която да превъзхожда по износоустойчивост Японските дискове.Сега смело мога да кажа че моите са по добри!!! ...
      Е сега вече яко ми запали любопитството с тая сплав дето ПРЕВЪЗХОЖДА японските по износоустойчивост .
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        До: Изработка на спирачни дискове

        Нека да помислим логично: Много износоустойчива, издържаща на високи температури и човека каза че не може да прави дискове за автомобили... т.е. не разполага с подобен диаметър заготовки... Това ми прилича на резени от танково оръдие...

        Майтап де... ама може и да е истина...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Изработка на спирачни дискове

          +1
          LZ1NBN

          Коментар


          • #6
            До: Изработка на спирачни дискове

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Нека да помислим логично: Много износоустойчива, издържаща на високи температури и човека каза че не може да прави дискове за автомобили... т.е. не разполага с подобен диаметър заготовки... Това ми прилича на резени от танково оръдие...

            Майтап де... ама може и да е истина...
            Абе пак за танкове се ползва тая сплав, ама за едни детайли дето са подложени на още по-голямо износване от оръдието ! Така че предполагам че са доста износоустойчиви тия дискове! Хубаво е да има такива производители в България! Успех!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              До: Изработка на спирачни дискове

              благодаря за отговора.Питането ми за стоманата е от любопитство!Аз зъщо съм в `железата` и мога да се сетя поне да 4 подходящи материала по въпроса-5ХНМ,65Г,38ХМЮА,42ХМ....И си мисля ,че е възможно да се направи диска по -добър от оригиналния.Никой японец няма да сложи по-скъпа стомана заради цената.Сещам се за стомани дето са 15лв килото...

              Коментар


              • #8
                До: Изработка на спирачни дискове

                Предстои ми да правя няколко разглобяеми диска задни за джип с дебелина 12мм и диаметър 320мм. Споделете какъв материал да ползвам. Не е необходимо да е най доброто тъй като няма да се ползват за големи натоварвания.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  До: Изработка на спирачни дискове

                  ръчна ли ще се прави.що не ползваш нещо готово

                  Коментар


                  • #10
                    До: Изработка на спирачни дискове

                    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                    ръчна ли ще се прави.що не ползваш нещо готово
                    За съжаление няма готово. Ще пусна снимки като стане.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      До: Изработка на спирачни дискове

                      Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                      темата произлиза от тук


                      Би ли ми казал от какъв точно материал са дисковете?
                      ===================================================
                      тормозные диски делают из чугуна с низким содержанием углерода,чтобы при попадании воды на разогретый диск не происходила закалка(отбеливание).
                      из стали-тяжелее.
                      диаметр 320мм для задних тормозов великоват.
                      тормозной диск "соболь"-300мм,"патриот"-290мм

                      тонкие тормозные диски(для моторов) делают из малоуглеродистой стали. также,как и чугунные,чтобы не закалились при попадании воды.
                      самая простая сталь которую можно использовать для изготовления дисков-сталь20(20Х).
                      но много зависит от условий эксплуатации транспортного
                      средства.начинать с этого надо
                      не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Изработка на спирачни дискове

                        Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                        За съжаление няма готово. Ще пусна снимки като стане.
                        =================================================
                        если это для "Чудовището" на Yordan...,то лучше всего диски от "соболя". задние проточить на малко диаметр.
                        я пробовал делать диски на заказ-материал на заготовку трудно найти и долго токарь точить будет .проще поискать
                        не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Изработка на спирачни дискове

                          Първоначално публикуван от п-к A.Moralez Преглед на мнение
                          =================================================
                          если это для "Чудовището" на Yordan...,то лучше всего диски от "соболя". задние проточить на малко диаметр.
                          я пробовал делать диски на заказ-материал на заготовку трудно найти и долго токарь точить будет .проще поискать
                          Много моля някой да преведе, наистина не разбирам.
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            До: Изработка на спирачни дискове

                            Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                            Много моля някой да преведе, наистина не разбирам.
                            "Ако това е "Чудовището " то е най-добре да се използват дискове от "Собол". Задните да се струговат на по-малък диаметър. Аз съм пробвал да правя дискове по поръчка - материал за заготовката е трудно да се намери и стругаря много врече ще ги прави. По-лесно е да се потърси"
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              До: Изработка на спирачни дискове

                              Първоначално публикуван от п-к A.Moralez Преглед на мнение
                              ===================================================
                              тормозные диски делают из чугуна с низким содержанием углерода,чтобы при попадании воды на разогретый диск не происходила закалка(отбеливание).
                              из стали-тяжелее.
                              диаметр 320мм для задних тормозов великоват.
                              тормозной диск "соболь"-300мм,"патриот"-290мм

                              тонкие тормозные диски(для моторов) делают из малоуглеродистой стали. также,как и чугунные,чтобы не закалились при попадании воды.
                              самая простая сталь которую можно использовать для изготовления дисков-сталь20(20Х).
                              но много зависит от условий эксплуатации транспортного
                              средства.начинать с этого надо
                              При моторите проблема е че дисковете се правят тънки (не повече от 5 мм. в зависимост от мотора), така че на чугунен диск не бих се доверил в никакъв случай! Още повече че при моторите, в много по-голяма степен съществува риска нещо (камък) да удари диска, или пък нагретия почти до червено диск да попадне внезапно в ледено студена вода! Износоустойчивостта също е много важна!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X