Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

    Начина на писане във форум показва не само грамотността на човек, но и уважението към колегите/съфорумците/повдигнатите теми.
    Слагам вратовръзката и отивам да бедствам по врачанският балкан
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #17
      От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
      Начина на писане във форум показва не само грамотността на човек, но и уважението към колегите/съфорумците/повдигнатите теми.
      Слагам вратовръзката и отивам да бедствам по врачанският балкан
      Що му викаш Врачански, не знам. Поне едно е сигурно, ще си единствения за тая година с вратовръзка в Берковския Балкан....

      .... и гледай да не си загубиш ключа!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #18
        От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

        Аз чакам да си купя рейндж за 3х без ключове, вие ми провалихте сделката

        Коментар


        • #19
          От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Аз чакам да си купя рейндж за 3х без ключове, вие ми провалихте сделката
          Е моя е с ключове. Съжалявам! Няма да е редно да ти го продавам без тях...
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #20
            От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

            Приказки много, но никой не знае как да е мерси, поне един потребител даде някаква идея и помогна .Всичко против мен в тоя форум даже и модераторите, по технически въпрос от това дето зададох надали може да се намери ама айде.Иначе много Ви уважавам и ценя всичките щом сте ровърджии

            Коментар


            • #21
              От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

              От тук се сещам само за 2-ма, който са и ровърджии....
              Основната част пишещи в раздел LAND ROVER са джентълмени, почитатели на марката LAND ROVER.
              амазатебетоваедвалиеотзначениезащотоявноеповажнодапокажешколкоможешдаситарикат
              "Bis dat qui cito dat"

              Коментар


              • #22
                От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

                Не ме разбра май.Вжано е пръавта и подснлеата буква в думата да са наред интервали може и да има.

                Днеска ще обикалям по моргите да си накупя ключове и ще се мъча да направя от неработещия ми, който имам работещ.И ще изключвам емобилайзер, ако личния ми майстор има компютър.

                Коментар


                • #23
                  От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

                  Цял ден пера с детектора да намеря ключа и няма намиране.Ей ся го изядох вече.Не може друг ключ да се програмира, отговорих си сам на въпроса след интернет проучване.Има минимална надежда да извадя платката на стария ключ дето остана и не работи или да го давам за 4К и да минавам на пикап тойота
                  Security Issues.
                  The security system on the P38 is very complex. Each individual key fob has a unique code built into it by the manufacturer. These codes are then converted to what is called the “Fob Code” by the manufacturer and programmed into the BECM. This can only be done on a new keys set, Second hand keys cannot be programmed to this vehicle.
                  When the correct key is used to unlock the door the fob sends a radio signal to the receiver unit in the rear of the vehicle, This receiver then sends the signal to the BECM, The BECM then checks the received key code and checks it against the stored “Fob Code” if that is correct it will unlock the doors and cancel the alarm.

                  Remotes
                  Each remote fob is coded to the vehicle and its impossible to match 2nd hand Range Rover fobs from one vehicle to another, Unless you have the fob code from the original vehicle BECM. We now can supply an aftermarket Key to work your vehicle. We either need an original fob, which we can recover the fob code from, or a fob code obtained from your BECM. It doesn’t matter if your original fob is not working, we can usually recover the fob code. We can then program a new Key or Fob with this code. Please see picture for key type. New keys are supplied cut. New keys will need synchronising to the vehicle.
                  Remote Key Fob Re synchronisation instructions here: Remote Fob Re synch
                  Immobiliser
                  Range Rover in their wisdom made the alarm and immobiliser self arming, so when you get out and lock the vehicle, the alarm and immobiliser are turned on automatically. The only way to reset the alarm and immobiliser is by using the remote key fob or entering the EKA (Emergency Key Access) code via the driver's door lock. If the remote fob fails, or you don’t have the EKA code. Your vehicle is dead. We can program the BECM so the alarm and immobiliser doesn’t self arm, Therefore it wont immobilise itself every time you leave the vehicle. This also means that aftermarket keys can be used. We can also retrieve the EKA code from the BECM or reprogram a new EKA code with a more memorable number.
                  The Immobiliser function works by the individual engine control unit requiring a valid EMS code to be received from the BECM to enable the engine to start. This code is unique to the engine control unit, on all P38 except early petrol variants fitted with the GEMS Fuel injection system. The GEMS system has a learn facility that accepts the first BECM EMS code it receives when new.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

                    Въпрос към PinMaster

                    Като изключа емобилайзера какво точно ще стане?Дали няма да мине при някакви обстоятелства пак в engine disabled ? Дали след като му падне акумулатора или бог знае какво?Със сигурност ли ще мога да работя само с прости ключове без проблем.Ако е така ще си извадя 10 ключа и ще съм спокоен.

                    Четох ей сега едни мнения в чужд форум, че ако се изключат емобилайзера и алармата уж можело спокойно да си работиш с "острието" на ключа само , без електронни булшит истории.Дано е така
                    Последно редактирано от Jack Bauer; 01-06-14, 12:42.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

                      Нищо подобно, просто ще си сам със ключ и някой ако пожелае по лесно може си я присвои. Ако нещо стане само скарваш ключа с стартера и колата се оправя

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

                        Говорих с най големи ровърджия във велико търново.Каза, че може да изключи алармата и емобилайзера, но не било просто с 2 клика на мишката...било сложно.Иска 200 лева да го направи.Оправдано ли е или не като цена ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

                          Колега, не знам защо искаш зорлем да си съсипеш колата и то като платиш 200 лв. за това?

                          Както знаеш доста от електрониката при Range Rover и BMW е идентична и дори и да има минимални разлики принципа е един и същ.

                          При BMW имобилайзера се състои от:
                          - трансмитер (в ключа)
                          - транспондер (ринг около патрона на контактния ключ който играе роля на антена)
                          - EWS електронен блок на имобилайзера, който разпознава кодирания сигнал от контактния ключ и комуникира с блока на запалването (ECU)

                          Ти имаш поне 2 технически издържани възможности за да възстановиш действието на имобилайзера и запалването

                          1. От оторизиран дилър (МП или ДаруКар например) по VIN номера на автомобила си поръчваш резервен ключ точно за твоя автомобил (нарязан по патрона на колата и със съответно кодиран за колата транспондер). Това е по-скъпия вариант но не изисква никакви интервенции по колата и всичко функционира със заводските си настройки. Освен това може софтуерно да се забранят всички ключове които са били програмирани преди това за конкретния EWS.
                          2. Намираш втора употреба EWS заедно с ключа/ключовете към него и го синхронизираш с ECU-то на колата. Тук има следните особености:
                          - При по-старите модели транспондера е отделен чип вкаран в кутията на ключа и просто го заменяш с този от твоя ключ (не се запоява и не ползва захранване от батерията на трансмитера на централното заключване). Ако нямаш нито един резервен ключ този вариант отпада
                          - При по-новите модели чипа е запоен за платката на дистанционното (трансмитера) на централното заключване, но пак работи без захранване. В този случай трябва задължително да се вземе и ключа/ключовете от колата - донор и да се смени поне патрона на контакта (може разбира се да се пренареди и секрета по новия ключ. По добре е да се сменят всички ключалки за да не се носят 2 ключа но ....

                          Има го и варианта софтуерно да се накара ECU-то да не чете EWS-a но това според мен не е решение. Не че имобилайзера не може да се заобиколи но поне няма да е от първия наркоман с отвертка ...
                          И накрая не знам какво може да струва 200 лв. но за BMW софтуера заедно с OBD-кабела струва около 80 лв. и дори да си решил да си го избиеш от първия клиент пак е много.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

                            Ходих на ключар.Разглобихме неработещия ми ключ.Според него в него няма чип.Имаше платка само и вика, че щом паля с него значи няма имобилайзер, още по голям филм.Направи ми дубле на ключа и поръча кутийка да сложим в нея платката и ще и сменим бутоните и ще се надяваме да тръгне.Отидох да пробвам дублето на ключа да видя какво ще стане и не можа даже вратата да отключи fffffffffffffffff

                            Марката си е еб*** века

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

                              Тъй кат гледам - на 2800 пада...
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изгубени ключове на Рейндж Ровър П38

                                Тъкмо го направих да е екстра.Всичко да му работи и да не тече и нов леш стана.И въпреки всичко рейнджа си е голяма сила ако не ме кефеше толкова щях да съм го отикал до сега.Карах едно митсубиши паджеро спорт V6 200 коня.По мощно и пъргаво беше, ама тясно вътре не е така изискано и голямо като шотландски замък...Има нещо дето ме кефи в рейнджовете дето не мога да обясня.Някакси като го карам се чувствам като бог и над всички по пътя.Гледам едни малки човечета се разхождат насам натам отфоре и се кефя

                                ИМАМ ТЕХНИЧЕСКИ ВЪПРОС.ИЗВАДИХ ОТСТРИЕТО ОТ НЕРАБОТЕЩИЯ КЛЮЧ И САМО С НЕГО УСПЯХ ДА ЗАПАЛЯ ДЖИПА.ОЗНАЧАВА ЛИ ТОВА, ЧЕ МУ Е ИЗКЛЮЧЕН ЕМОБИЛАЙЗЕРА ????????
                                Последно редактирано от Jack Bauer; 02-06-14, 13:44.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X