Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 35 от 35

Тема: Лифт на Гранд Витара

Място
    Ямбол
    Публикации
    100
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Лифт на Гранд Витара

Цитат Мнение на aroren Преглед на публикациите
    колега и аз започвам тази гимнастика с Гранд Витара 2,0 128 к.с.. Не се ли притесняваш от слабите задни лагери на полуоските? . аз на старата витара сменях тези лагери (средна серия), а на грнда са лека серия и са още по слаби. Мисля . че са проблемни и включването на предния мост е усложнено и не толкова ефективно с този компресор . Друго си да го влючваш и със 100 км . и това ограниюение в подкалниците с тези пласмаси ???. ама ще го мисля като я лифтна. може ли да звънна за консултация.
    Здравей, колега. Още като купих Витарата, смених заден десен лагер, защото виеше. От тогава съм нямал проблеми с лагерите. За влючването на предния мост - не знам защо ще искаш да го влючваш със 100км., ама ти си знаеш де. Пластмасите се режат много лесно. 0896817119
    Сузуки Гранд Витара, дълга база, 2.0i.

Място
    Ямбол
    Публикации
    100
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Ясенн Преглед на публикациите
    това колеги 37 60 е височината на външният размер нали на подложките ако нее таина какви са фитата на предната и на задната подложка мерси предварително.
    Здравей, колега. Не знам фитата на подложките, но тук във форума има хора които ги произвеждат. Просто направи тема и попитай.

Място
    Космос
    Публикации
    1,750
    Точки (при гласуване)
    10

По книжка до 90км/час може да включваш предният мост, отделно има описано как се маха компресора, какво се преправя на кутията и слагаш едни хъбове отпред на гранда и си на пътя, успех.

Място
    Ямбол
    Публикации
    100
    Точки (при гласуване)
    13

здр искам да попитам каде прави лифта на Грант Витарата във Ямбол или в Стара загора ако може някакви кординати за сервиза където са ти правили лифта да ми дадеш,искам и моята Витара да я лифтна както твоята много хубаво станало,

Колега axcel, пълна ти е входящата кутия, затова ти отговарям тук. Звънни и ще ти обясня къде и кой прави лифта, по-нагоре в темата ми има телефона.

Място
    ХАСКОВО
    Публикации
    58
    Точки (при гласуване)
    6

Здравейте , няма да пускам нова тема / не откривам конкретна / , ще пиша тук дано колегата няма нищо против.
    Има ли колеги с ГРАНД ВИТАРА 3-та генерация /след 2005/ които да правили лифт?
    Ако има ................., кой и къде я е повдигал.
    Много слабо е застъпена темата / то е обяснимо/, но се надявам да има колеги които да споделят.
    0896 396 700 Димчо Костов.

Място
    Ямбол
    Публикации
    100
    Точки (при гласуване)
    13

Поради немарливост, затегна преден десен лагер на Витарата и се получи това:

Име:  20170114_113222.jpg
Прегледи: 273
Размер:  133.4 КбИме:  20170114_113210.jpg
Прегледи: 273
Размер:  141.3 Кб

замазана главина.
    Със съдеиствието на Иван Попов поръчах лагер главина, но имам съмнения че няма да е същата.
    Ще видим в понеделник, като пристигне.

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,199
    Точки (при гласуване)
    18

Коя година е джипката - това на снимките по ми прилича на отделен лагер (за какъвто ми звъня), а не на лагер главина.
    Докато чакаш части започвай да оголваш оста (разглабяне, рязане, греене и всчкакви др. тактики) - да не се окаже, че и тя е брак
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

Място
    Ямбол
    Публикации
    100
    Точки (при гласуване)
    13

Стояне, тя оста си е тотален брак. Ванката Попов ще ми прати ос / евала на човека/.Витарата е 2000г. и там главината е отделна от лагера, но по главината също има завлечено /имам снимки,но нещо не мога да ги кача/,та се чудих дали да търся втора ръка главина и да слагам лагер или направо лагер-главина.Последно поръчах тази:

Име:  20170116_105724.jpg
Прегледи: 258
Размер:  122.1 КбИме:  20170116_105742.jpg
Прегледи: 257
Размер:  117.8 Кб

чакам оста и сглобявам.

ПП Не вярвайте на продавачите в автоморгите, че спирачни апарати ГВ с 3 врати стават за ГВ с 5 врати... не стават проверено.

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,199
    Точки (при гласуване)
    18

Не знам дали лагер главина е заменяема с главина с отделен лагер. Но ако Попов те е насочил не вярвам да имаш проблеми!
    Каква марка е тази главина?

Сега се сещам, че аз имах проблемс с гривната на АБС-а. Та обърни внимание при монтажа какво е разстоянието, което се получава между нея и датчика. Провери в ръководството, но мисля беше допустимо от 2 до 4mm. При мен главината дойде с набита по-навътре и неравномерно гривна, но не го видях това. След сглобяване АБС-а полудя, та разхвърлях на ново и тогава видях, че гривната е далеч и неравномерно сложена. Наместих я с един лост и оттогава спи.
    Пиша го това, да ти насоча вниманието просто да го провериш
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

Място
    Ямбол
    Публикации
    100
    Точки (при гласуване)
    13

Иван Попов кара неговата ГВ с такава лагер-главина. За марката не знам , но мога да попитам.Гривната на АBS-а и мен малко ме притеснява, но при сглобяването ще се опитам да я наместя на същото разстояние като старата.Утре или в други ден ще сглобим всичко и ще пиша как са нещата.

Място
    софия
    Публикации
    1,340
    Точки (при гласуване)
    14

Там няма какво да наместваш, само я монтираш и стягаш здраво.
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,199
    Точки (при гласуване)
    18

Аз написах какво намествах - не казвам, че всички са така, а че е добре да му се обърне внимание (3 минути) преди да се сглоби останалото.

И понеже отворихме тема в темата ( ), Иване с колко стягаш лагера? В ръководството дават 125 Nm, а един колега ми каза, че в Аута дата или някъв подобен сервизен софтуер давали двойно - 250 Nm, или нещо около тази стойност.
    Аз стегнах със 128, че на 125 не ми съвпадаха отворите на законтрящата гривна.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

Място
    софия
    Публикации
    1,340
    Точки (при гласуване)
    14

Аз стягам с "пернишки" динамометричен ключ - чук и секач. Много е важно чука да е поне 1750 гр. а за лагер главина, колкото повече ... няма значение.
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

Място
    Ямбол
    Публикации
    100
    Точки (при гласуване)
    13

Колата отново е в движение. Лагер - главината от Гранд Витара след 2001г., стана перфектно и на моята.

ПП. Благодадаря на Попов!

Място
    Пловдив
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на Живко Петров Преглед на публикациите
    .................. Пластмасите се режат много лесно. 0896817119
    Здравей колега,
    Въпроса с пластмасите ме заинтригува много. От това което се вижда по снимките разстоянието от гумата до пластмасата на задния калник е поне 3см, което е мн. добре. В момента съм със стокови гуми и разстоянието ми е около 2,5см, а имам намерение в най-скоро време едни подложки / не много големи, нещо като твоите / и една идея по-големи гуми. Поръчал съм си 225/70/16, премерих на един комшия същият размер гуми и диаметъра е около 71-72 см, моите в момента са 68см, което означава, че с новите ще остава в най-добрия случай 5-7мм от гумата до пластмасата , което си е . Мога ли да разчитам, евентуално, на съдействие ?

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Продавам: Гранд 5,2 с лифт 3''
    От Rady1st във форум Архив
    Отговори: 12
    Последно мнение: 29-08-14, 17:43
  2. Отговори: 3
    Последно мнение: 04-01-14, 23:40
  3. Отговори: 30
    Последно мнение: 27-09-11, 11:39
  4. лифт за гранд витара
    От gouk във форум Окачвания, лифт и бодилифт