Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

    Е-е, не съм чак такъв мазохист. С адаптер към ЕОС 40Д. Иначе и аз имам два Зенита, като единия - ЕТ, е с Хелиос 44-2, който ползвам за макро пак чрез адаптер и макропръстени, понеже има пресет на блендата. Другият 12ХР е с Хелиос - 44М-4. Него го ползвам е така, като "твърдак" на цифрата. Бях бръмнал миналото лято и изщраках един филм със зенитите, ама снимките не са за показване.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

      Бърз поглед на снимката CR2 файла от първия пост в Lightroom 5 - май фокуса е на номера на Мерцедеса. Иначе снимката може да бъде спасена.
      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
      Walter Rohrl
      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Е-е, не съм чак такъв мазохист. С адаптер към ЕОС 40Д. Иначе и аз имам два Зенита, като единия - ЕТ, е с Хелиос 44-2, който ползвам за макро пак чрез адаптер и макропръстени, понеже има пресет на блендата. Другият 12ХР е с Хелиос - 44М-4. Него го ползвам е така, като "твърдак" на цифрата. Бях бръмнал миналото лято и изщраках един филм със зенитите, ама снимките не са за показване.
        А дали има подобен адаптор и за Никон?
        Имам зенит с навит Хелиос на него, та би ми било интересно да експерементирам с Никона и Хелиоса.
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

          Има, ама нали сте с "неправилната" марка, когато адаптера е обикновен, няма фокус на безкрайност. Може да се снима макро и евентуално портрети. За безкрайност има други адаптери с оптичен елемент в тях. Всички вкупом твърдят, че така се омазва картинката, но аз не съм правил наблюдения в тая посока и нямам мнение. Ако Димо види питането, като стар никонджия, може да хвърли светлина по въпроса. Сигурно и Гоблин знае нещичко. Иначе има вариант за преправяне на обектива, но за експеримент не си струва. А има и вариант да се търси обектив от Киев-17, 19, който си е с фабричен байонет Никон F.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

            Да хвърля - колко светлина да хвърля? Преходник с леща не съм ползвал и нищо не мога да "осветля". С обикновения - според обектива - някои фокусират до към 6-7 метра, други и до 20-ина. Като се позатвори блендата, може и повече. Най-добрите ми постижения са с Юпитер 21 (200мм ф4), който позволяваше конструктивно да се скъси работната отсечка и го бях направил да си фокусира нормално с Никона - много приятен обектив - качвал съм и по-рано снимки от него. Гледах преди време един да се мотае в пр*****ника за 90 кинта - струва си ги отвсякъде. Хелиосче имам, но не впечатлява спрямо никонската ми 35-ца.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

              Най-добрия адаптер/преходник за стари обективи към Никон се казва "фотоапарат Никон", който приема повече или по-малко добре всички стари обективи Никон Ф произведени през последните кажи го 60тина години, които сами по себе си са цяла джунгла и които си струват често колкото обектив от Зенит.

              Специалността "Оставям клиента в продължение на десетилетия да натрупа обективи и оборудване за хиляди зелени, после за една нощ пускам нов стандарт с който нищо от старото не е съвместимо и му деля стойността на насъбраната техника наполовина без да го питам" е запазена за Канон, Минолта, Контакс, Лайка и подобни, и може би има известна връзка с факта че някои от тях вече не съществуват.

              Обратната страна на медала при Никон е че поради избора им на разстоянието между байонета на обектива и плоскостта на филма/матрицата - техните обективи стават на всичко, а чуждите обективи не стават на тях.

              Канон в това отношение са направили избора си при EF стандарта с едно на ум, и в момента приемат каквото им метнеш.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

                Като изключим единствената смяна на байонета на Канон преди бая години кога точно са го сменяли без да "питат клиента". Не че нещо, ама хайде да сме малко по-реалисти. И като сме на тая вълна, хайде да вземем един скъп, стар обектив (например 50/1.4 или 1.2) на Никон и да го сложим на D3200 и да снимаме ли, снимаме на ръчен фокус с ръчно мерене с DOF от порядъка на половин милиметър. Кеф, а?
                Последно редактирано от swartalf; 02-06-14, 18:26.
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

                  Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                  Като изключим единствената смяна на байонета на Канон преди бая години кога точно са го сменяли без да "питат клиента". Не че нещо, ама фенбойщината понякога доста затъмнява разсъдъка, като гледам какви ги пишете. И като сме на тая вълна, хайде да вземем един скъп, стар обектив (например 50/1.4 или 1.2) на Никон и да го сложим на D3200 и да снимаме ли, снимаме на ръчен фокус с ръчно мерене с DOF от порядъка на половин милиметър. Кеф, а?
                  Като фенбой да не ти казвам кой точно звучи. Стар ръчен обектив мога да монтирам на д3200 и да снимам ли снимам на ръчен фокус с ръчно мерене с доф от порядъка на половин милиметър, и ще ми е кеф понеже имам тази възможност без да минавам през китайски преходници.

                  Ако имах никон разбира се, какъвто отдавна нямам.

                  Точно от мен за да чуеш каквото и да било лошо за която и да било фото марка - ще трябва бая рано да се събудиш. Не е като да не уважавам Канон . Та почеши коня, не го оставяй да се пени толкова.

                  На въпроса ти - Канон байонета мина през няколко възходящи прехода от 1958ма до 1987ма (възходящи в смисъл че новите апарати можеха до известна степен да ползват обективите със стария байонет), и стигнаха до FD байонета през 1972, който анулираха с един замах през 1987ма с пускането на новия EF байонет на който НИЩО старо не можеше да се сложи (освен някои телеобективи с доволно скъпия оптически преходник/умножител на 1.26).

                  Това се случи при положение че до последния момент разработваха нови и скъпи обективи (и тела) в FD стандарт, с модерни флуоритни асферични и каквото се сетиш лещи, и прескъпи професионални тела като T-90ката които се тачат и до днес, и които хората купуваха понеже си бяха добри.

                  За българския клиент това е просто любопитен факт, до колкото през 80те години надали е имало много български клиенти набарбалякани с FD стандарт апаратура, но за западняка заредил се със солидна колекция в FD стандарт удара беше зверска подсечка, и крута издънка на фирмата.

                  Това което ги спаси беше че новия байонет беше добре измислен, позволяваше добър автофокус, и повечето професионални фотографи - особено спортните - просто отписаха разпродажбата на FD колекциите си като разход, минаха на EF байонет - не защото бяха много верни на Канон, а просто понеже по-добър автофокус за времето нямаше, което рекламно изтегли марката отново напред.

                  Обидените аматьори просто минаха при конкуренцията, и липсата им бе повече от компенсирана от новодошлите клиенти които се интересуваха от качествата на ЕF байонета.

                  Последвалите девет години дадоха възможност нещата да се затвърдят понеже през тези години канонския автофокус си оставаше фундаментално по-добър докато Никон се гъбаркаха с автофокус в тялото с обективи които структурно си оставаха механични, до момента в който пуснаха F-5цата и най-вече опитаха температурата на водата с AF-S обективи с вграден АФ мотор.

                  Това са просто различни подходи към един и същи проблем. Канон е огромна фирма, фотоапаратите са само част от бизнеса и и може да си позволи риск за сметка на клиента. Никон е много по-малка фирма, с друга философия, и залага на други прийоми. За тях не-ядосването на клиента е много по-важно, дори да е за сметка (понякога) на техническо забавяне.

                  Друга фирма която оцеля благодарение на подобна философия е Пентакс, марка която по всякакви стандарти не се очакваше да преживее преминаването от лентова фотография към цифрова, но се отбранява гордо до ден днешен.
                  Последно редактирано от Goblin; 02-06-14, 18:55.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

                    За можене - можеш, друг е въпроса колко точно опит трябва да имаш, за да извадиш нещо различно от 90% брак. Не е като да не съм пробвал и да е не знам. Отдавна съм подминал периода в който се опитвам да се хвърлям бляскаво в бой по форумите за да се доказвам, така че мисли си каквото искаш, не е културно да казвам на какво ми дреме. И да, звучиш точно както фенбой защото мен ми звучи по-зле да ме доят с +1000 лева за мотор в тялото в сравнение с модел без мотор вместо да знам, че преди ХХ години са си сменили байонета с цел усъвършенстване на системата. Разни хора, разни проблеми, нормално е да има разлики

                    ПП - Между другото не оставай с грешното впечатление, че видиш ли аз защитавам сляпо канон - имат си бая трески за дялане и ако по една случайност преди 5 години не бях започнал да трупам система на ЕОС, изобщо нямаше да имам вземане даване с тях. Това което ме накара да се "обадя" в темата беше едностранчивото представяне на нещата (или поне така изглежда отстрани) как разбираш ли, марките 1, 2, 3, и 4 били направили тази постъпка която не е коректна, докато марката 5 винаги е миляла за потребителите си и ги носи на ръце. Което е невъзможно когато говорим за корпорации, на които не им пука за потребителите им, а само за парите. Ако грешно съм разбрал думите ти (което е напълно възможно по форумите) - то тогава се извинявам.
                    Последно редактирано от swartalf; 02-06-14, 22:09.
                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

                      Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                      ...Разни хора, разни проблеми...
                      Да, именно за това се учудвам че реагираш толкова бурно на съвсем безобидната информация че при никон невъзможността да монтираш чужд обектив се компенсира до голяма степен от възможността да монтираш безчет стари никонски обективи, цялата дискусия оставайки в плоскостта "искам да монтирам стар обектив на апарата си" и некасаеща грам тези на които им е през некултурно да казват през къде им дреме за стари обективи.

                      Не знам с какво толкова те пали споменаването на факта че преди години една марка а насадила потребителите си на пачи яйца със щастлив за развитието си изход, а друга не е посмяла поради други съображения, че и битки виждаш, та да можеш да не се впускаш в тях.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Mарине, не искам да те подтиквам към мазохизъм, но погледни какво показва един дърт Хелиос 44М-4 на бленда около 7.1 по новите стандарти. Рав-чето е пуснато на авторежим през Лайтрум 4:
                        Доста добре изглежда !! Какъв е адаптера който ползваш? Мисля, че този обектив имаше само ръчен фокус? Или греша?
                        Последно редактирано от Marin Stoyanov; 04-06-14, 11:56.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

                          Ползвам два адаптера с чип за потвърждаване на фокуса. Единият е с постоянно запаметена бленда 1.4 а другият е програмируем и може да се сменява блендата, но това е пряко свързано само с данните в екзифа. Може да се прави и някакво донастройване на фокуса, но е тегаво и е почти невъзможно да постигнеш идеални резултати. И да, фокусирането е само ръчно и се работи само с приоритет на диафрагмата( А ). Но при познания от "лентовата ера", спокойно се отдават и снимки като тези от началото на темата.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с обработката на CR2 (RAW)файл!

                            Обещах да пусна още една снимка, ето да видим дали при вас излиза размазана:
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/M...F%D0%BA%D0%B0/
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X