Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

    Някой знае ли, дали за руски гражданин с постоянно пребиваване в BG (съпругата ми) е необходима виза за Македония? За Сърбия и Румъния не е нужна (лично проверено).

    Коментар


    • #47
      От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Абе май с нашите лични карти в Косово не става - ето тук бях писал нещо по въпроса...
      Абе май някой не чете по-нагоре. На 27.04.2014 двама човека влязохме в Косово с лични карти без никакви проблеми. На сайта на Външно пише, че трябва да са с биометрични данни. Интересното е, обаче друго, ето какво има там:

      ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪТУВАНЕ И ВИЗОВ РЕЖИМ
      Чужди граждани могат да влизат на територията на Косово с валиден задграничен паспорт, а за гражданите на ЕС и с валидна биометрична лична карта.

      Тъй като издаваните към момента български лични карти не са биометрични, то български граждани могат да влизат на територията на Косово само с валиден задграничен паспорт.

      Сигурен съм преди месец, че тоя втория ред го нямаше. Ние минахме с ЛК, явно и от нашето министерство не са съвсем наясно.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #48
        От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

        Първоначално публикуван от Tsanevdi Преглед на мнение
        Някой знае ли, дали за руски гражданин с постоянно пребиваване в BG (съпругата ми) е необходима виза за Македония? За Сърбия и Румъния не е нужна (лично проверено).
        В сайта на Министерство за надворешни работи, раздел Визен режим, на Република Македониjа, намерих това:
        http://www.mfa.gov.mk/sites/default/...2%202014_1.pdf

        Обаче, в сайта на Министерство иностранных дел, Консульский департамент МИД России, пише:

        Требования въезда, пребывания и транзитного проезда
        Визовые вопросы: В соответствии с действующим Соглашением о взаимных поездках граждан 1989 г., при наличии оригинала приглашения, выданного в установленном порядке уполномоченными органами, или туристического ваучера, виза для въезда в Республику Македонию гражданам России-владельцам общегражданских заграничных паспортов не требуется.

        Однако практика применения большинства положений Соглашения меняется в сторону фактического установления македонцами для российских граждан визового режима.
        В этой связи перед поездкой в Республику Македонию российским гражданам рекомендуется заранее оформлять въездные-выездные визы в консульском отделе Посольства Республики Македонии в Москве.
        Та въпроса ми е има ли някой с опит от тук?

        Коментар


        • #49
          От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Абе май с нашите лични карти в Косово не става - ето тук бях писал нещо по въпроса...
          Международен паспорт и застраховка (допълнително се заплаща на границата)..,15 евро за мотоциклет. Оня ден се прибрах от Албания през Косово..

          Коментар


          • #50
            От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 042.jpg
Прегледи:1
Размер:168.9 КБ
ID:5594119От Коман до Фиерзе в това(ферибот), ми качиха мотора..,

            Коментар


            • #51
              От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

              Браво Владич, много хубаво сте го направили!

              Аз миналата го правих това, но с малко повече време в Гърция и сеге ти ме върна там, и хубаво време сте хванали. за 2014.

              и.
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #52
                От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                Супер пътепис,много увлекателен и изчерпателен.Искам само да попитам,предварително ли резервирахте хотели или ги избирахте пътьом ?

                Коментар


                • #53
                  От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                  Нищо предварително не сме резервирали. Всичко решавахме на място. Носехме с нас и къмпинг обурудване, но не се наложи да го ползваме.
                  Аз специално, избягвам да резервирам хотели, или каквото и да е предварително, и да се ангажирам по моите пътешествия, за да пристигна точно на даденото място в точно определеното време. Не е в това смисъла на пътешествието според мен... Разбира се това не винаги е възможно в нашият прекалено подреден свят.
                  Това да знаеш, къде и кога точно ще спиш, кога ще ядеш, какво, къде и за колко точно време ще разглеждаш, еди какво си, е нещо друго, а не е точно пътешествие.
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 02-08-14, 07:48.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #54
                    От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                    Леко редактирана, леко разширена и подредена версия на това пътешествие тук: http://vladi.unixsol.org/macedonia_a...harvatska2014/
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X