Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    ...
    Международен паспорт навсякъде по границите на влизането в тези държави, през които минахме искаха. Единствено в Хърватска, която е в Европейският съюз можеше да влезем само с лични карти, но те там пък изобщо не ни и проверяваха. Другият документ, който абсолютно навсякъде искаха на влизане в дадена държава беше талона на МПС-то. В Македония, Албания и Черна гора на границата на влизане ни искаха и зелената карта от застраховката Гражданска отговорност.
    В Македония не става ли само с лична карта?

    Коментар


    • #32
      От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

      Един приятел ми каза че на гишето, където се вадели международните паспорти в РПУ-то имало надпис, че в Македония вече може да се влезе само с лична карта. Ние обаче не сме пробвали, нито питали на границата.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #33
        От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

        Благодаря за споделениете емоции!

        Като се сетя че по план програма от 1-ви то 6-ти Май трябваше да сме по тези земи.... ама то плановете са за това, за да не се изпълняват. Затова вече планове не правя. Както и да е.

        <предполагам че долната информация е извеснта на много люде, но все пак ще я споделя за такива като мен тепърва опознаващи околния свят... >

        Каньона на река Тара е най-големия в Европа!!! Дълъг е 82км. и в най-дълбоката си част достига 1300м. дълбочина. Част е от национален парк Дурмитор. Според мен само там човек спокойно може да си изгуби два дена без да му е скучно. Има и един много интересн мост над тази река:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Moracke_Planine_2010_005_0098.jpg
Прегледи:1
Размер:386.9 КБ
ID:5591706

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:00793c12839482a87b5854b5ba16279c.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5591707

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:caption.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5591708

        Играл е ключова роля по време на Втората световна война. Даже има е филм за него, който мисля да изгледам: "Мост" Много човешки живота са се оплели в историята на този мост по онова време, включително и този на главният му архитект.
        Калин - О88 б579I9I
        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

        Коментар


        • #34
          От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

          В Македония св влиза само с лична карта от 5 години насам. Лично проверено многократно.
          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

          Коментар


          • #35
            От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

            Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
            В Македония св влиза само с лична карта от 5 години насам. Лично проверено многократно.
            Навсякъде на Балканите се ходи с лична карта - преди месец бяхме по същите места плюс Косово и Албания.

            Иначе за каньона на Тара - ние минахме с колата от там преди месец, даже спахме на хотела точно на моста. Доста валеше тогава и не видяхме много, пътят е много интересен наистина - около 45 км е, но е достатъчно широко - вървят и големи камиони.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:suhundol-01.jpg
Прегледи:1
Размер:516.1 КБ
ID:5591969
            LZ2NKM

            Коментар


            • #36
              От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

              Ники, и в Албания ли само с лична карта влезнахте? А в Косово правихте ли друга застраховка за колата?
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #37
                От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                Адаш, навсякъде се влиза само с лична карта! Даже и в Косово, ако е от новите с биометрични данни. Също лично проверено преди месец за пореден път. Иначе много ясно, че щом си подавате паспортите по ГКПП-тата, няма да ви питат за картите...
                И само за Косово не важи международната зелена карта, а трябва да се прави на място застраховка Г.О.
                SUZUKI V-STROM 1000
                Jeep Cherokee 2.5CRD
                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                о889 525 о74 - Владо

                Коментар


                • #38
                  От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Ники, и в Албания ли само с лична карта влезнахте? А в Косово правихте ли друга застраховка за колата?
                  Да, навсякъде е с ЛК, но наистина за Косово май трябва да е с биометрични данни т.е. от по-новите. Застраховка в Косово се прави на границата и за колата беше 30 евро за 2 седмици - хич не е евтина. За мотора не проверих, но вероятно е наполовина.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4270007.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5592062
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                    Е това беше важна и ценна информация. Благодаря адаш! Благодаря Ники!
                    Значи, около България остана само Турция, където без паспорт не можеш да влезеш.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #40
                      От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                      Страхотно пътешествие сте си спретнали, ВладиЧ! Много хубави снимки и разказ - благодаря!
                      Кръвна група 0+

                      Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                      Коментар


                      • #41
                        От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Е това беше важна и ценна информация. Благодаря адаш! Благодаря Ники!
                        Значи, около България остана само Турция, където без паспорт не можеш да влезеш.
                        Абе май с нашите лични карти в Косово не става - ето тук бях писал нещо по въпроса...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                          Ами моята лична карта издадена през месец октомври 2013 година е с леко кремав цвят и с грозна черно бяла снимка. Значи ли това, че е от новите? Предишната ми лична карта беше розова и с цветна снимка.
                          Последно редактирано от ВладиЧ; 06-06-14, 14:28.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #43
                            От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                            Ами не знам..
                            Ама това, което ми показа косоваря, приличаше много бегло на нашите лични карти - може би по размер само..
                            Не знам дали настоящите ни лични карти потенциално предлагат всички тия възможности, които ми показа младежа.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Ами моята лична карта е издадена през месец октомври 2013 година е с леко кремав цвят и с грозна черно бяла снимка. Значи ли това, че е от новите? Предишната ми лична карта беше розова и с цветна снимка.
                              От новите е. И аз съм грозен и черен на мойта от 2013 г..
                              Но ми взеха отпечатъци за Международния паспорт миналия месец. Не знам от кога се практикува.
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #45
                                От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                                Тенкю Владич! Ето къде ще е първото пътешествие в странство на 18 месечното ми джудже. Онзи ден му извадихме и паспорт

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X