Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

    Toва жълтото от зад на мотора ми е водолазен калъф в който е шалтето ми (постелката за спане). То е от тези дебелите по 5 см, които трябва да се самонадуват, но си иска малко помощ за да стане 5 см дебело. Палтката и спалният ми чувал са в куфарите. Не съм ги ползвал на това пътуване, въпреки че ги носех, защото в Македония спахме на хотел, а в Будва на квартира. Карал съм ги по-рано тези неща (палатката и шалтето) и на задната си седалка, но там все ги ритам, когато се качвам, и когато слизам от от мотора. Освен това, когато са на задната седлка палатката и шалтето понеже са напряко на седалката, пречат да се отварят капаците на страничните куфари. Тази схема, която сега използвах за мен е по-добра.
    Международен паспорт навсякъде по границите на влизането в тези държави, през които минахме искаха. Единствено в Хърватска, която е в Европейският съюз можеше да влезем само с лични карти, но те там пък изобщо не ни и проверяваха. Другият документ, който абсолютно навсякъде искаха на влизане в дадена държава беше талона на МПС-то. В Македония, Албания и Черна гора на границата на влизане ни искаха и зелената карта от застраховката Гражданска отговорност.
    Последно редактирано от ВладиЧ; 31-05-14, 15:18.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

      Благодаря за пътеписа,

      а пък в Котор трябваше да се качите горе в крепостта, хем гледката е уникална, хем щяхте да поспортувате, а и пътят от Котор до Будва, по крайбрежието с мотор е много приятен за каране и гледане.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #18
        От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

        Засилих се аз към стените, но другите нещо се ослушваха и бързаха, за да ходим на плаж. Пък мен плажа никак не ме вълнуваше... В този момент видях табелата за 3 евро такса за разглеждане и качване по стените, и тука моят ентусиазъм също секна, щото тук вече катеренето си беше наистина сериозно. Нищо де, нали трябва да имаме поводи пак да отидем там?
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #19
          От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

          Браво Влади! Продължавай все така и не сдавай фронта
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #20
            От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

            Е ако ще се връщате, не знам дали сте обърнали внимание, супермаркетите Мегамаркет в Будва, предлагат безплатна скара на въглища, на месните продукти закупени от тях. Взимаш си плескавиците, ребърца, карначета - хората си ти печат, овкусяват, а и бирата после е по- вкусна :“““
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #21
              От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

              А ние минахме само с лични карти чак до Загреб!

              Коментар


              • #22
                От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                От Мегамаркет пазарувахме в Будва, но тази екстра сме я пропуснали... Следващият път ще знаем. Благодаря за инфото...

                Загреб е столицата на Хърватска, а тя е в Европейският съюз. Иначе на мен на всякъде ми биеха печати в паспорта на границите на Македония, на Албания и на Черна гора. Нямам печат от Сърбия, но не съм пробвал дали там мога да мина само с лична карта.
                Не виждам смисъл чак толкова да пестя и да карам без международен паспорт. Не знам кога и накъде ще ме духне вятъра за това предпочитам да имам такъв документ в наличност. И като го имам го ползвам.
                Последно редактирано от ВладиЧ; 31-05-14, 17:45.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #23
                  От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                  Браво, ВладиЧ! Чудесен пътепис! Засърбяха ме петите... и мотора чувам поцвилва доволно в гаража... Ще се ходи натам, ще се ходиии... ;D

                  И тъй като сезона тепърва започва, чакам те да се отчетеш с поне още едно пътуване тази година (надлежно и пак така увлекателно документирано, разбира се)
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #24
                    От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                    Готов съм за път. Изтрих му праха и пепелта на мотора и му долях 50 грама масло в двигателя, че го беше изгорил за 2000 км. Това му беше техническото обслужване след пътешествието.
                    Забравих да напиша, че гориво зареждахме, като го плащахме с карта, за да не обменяме непрекъснато различни валути. Вървят и Виза, и Мастеркарт. Не абсолютно на всички бензиностанции може да се плаща с карта, но все пак има достатъчно такива навсякъде.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #25
                      От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                      Ако сте се прибрали на 25, неделя, май се разминахме някъде след Рашка, посока Кралиево, около отбивката за Копаоник, че се мотах и аз неангажиращо по планинските дестинации в района ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                        Благодаря за историята, обещай да повториш
                        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                          Мен ни акъл, ни образование ме спира... Само парите са ми проблем. Ако имам спонсор няма да се спра...
                          Гошо, на 26-ти в понеделник минахме през Сърбия и се прибрахме.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                            С този разход, си направо щастие за спонсорите

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            ... Като пари на мен ми излезе цялата работа общо 450 лева....
                            Направо започвай да мислиш за набиране на средства

                            Коментар


                            • #29
                              От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                              Интересен, полезен и подстрекаващ пътепис! Благодаря ВладиЧ!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Македония, Албания, Черна гора и малко Хърватска - 2014 год.

                                Чисто спретнато къде си крият циганите тия хора
                                или ги нема там тая напастособено в Хрватска изглежда усташите са решили проблема преди много години
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X